2020/12/04
Америк доллар
МОНГОЛ БАНК:
2,849.46₮
B30
УЛААНБААТАР
-17°
|
-25°
B30
УЛААНБААТАР
-19°
|
-25°
B30
УЛААНБААТАР
-20°
|
-26°
10:00
S32
-21°
11:00
S32
-19°
12:00
S32
-16°
13:00
S32
-14°
14:00
S32
-14°
15:00
S32
-14°
16:00
S32
-16°
17:00
S31
-19°
18:00
S31
-19°
19:00
S31
-20°
20:00
S31
-21°
21:00
S31
-21°

НАМ, ЭВСЭЛ

   МАН
29
тойрогт
76
дэвшигч
   АН
29
тойрогт
76
дэвшигч
   МНН
11
тойрогт
15
дэвшигч
   ТБЭ
29
тойрогт
74
дэвшигч
   ШЭ
29
тойрогт
72
дэвшигч
   ЗХЭЭ
27
тойрогт
53
дэвшигч
   АТН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   ЭЧХН
10
тойрогт
13
дэвшигч
   ХХН
7
тойрогт
7
дэвшигч
   ЭОНН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   СҮХЭ
19
тойрогт
34
дэвшигч
   АТХН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   ЗОН
29
тойрогт
30
дэвшигч
   ДМН
1
тойрогт
3
дэвшигч
   АТОЗН
11
тойрогт
24
дэвшигч
   ИЭН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   ГХХН
4
тойрогт
4
дэвшигч
   БДНД
26
тойрогт
121
дэвшигч

Бие даан нэр дэвшигч

Улсын Их Хурлын сонгуульд "Бие даан нэр дэвшигч"-р нэр дэвшигчид

Тойрог Нэр дэвшигч
1-р тойрог
Архангай, 3 мандат
Зураг
Энхбаярын
МӨНХСАЙХАН
Монгол Улсын Их Хурлын 2020 оны сонгуульд Архангай аймагт (1-р тойрог) бие даан нэр дэвшигч Энхбаярын Мөнхсайхан
1-р тойрог
Архангай, 3 мандат
Зураг
Батбаатарын
Ганпүрэв
1-р тойрог
Архангай, 3 мандат
Зураг
Энэбишийн
Болорчулуун
ШИНЭ СОНГОЛТ-ШИНЭ ЗҮГ
1-р тойрог
Архангай, 3 мандат
Зураг
Ранжилын
Бадмаанямбуу
2-р тойрог
Баян-Өлгий, 3 мандат
Зураг
Каснайн
Ханагат
3-р тойрог
Баянхонгор, 3 мандат
Зураг
Даваагийн
Мөнх-Эрдэнэ
3-р тойрог
Баянхонгор, 3 мандат
Зураг
Баярсайханы
Ууганбаяр
3-р тойрог
Баянхонгор, 3 мандат
Зураг
Батчулууны
Отгонбаяр
3-р тойрог
Баянхонгор, 3 мандат
Зураг
Баасанжавын
Анхбаяр
4-р тойрог
Булган, 2 мандат
Зураг
Ганболдын
Ганчимэг
4-р тойрог
Булган, 2 мандат
Зураг
Гантуяагийн
Соёл-Эрдэнэ
4-р тойрог
Булган, 2 мандат
Зураг
Батжаргалын
Сүхбаатар
4-р тойрог
Булган, 2 мандат
Зураг
Батмөнх
Бат-Эрдэнэ
6-р тойрог
Дундговь, 2 мандат
Зураг
Наранцацралтын
Соёмбо
6-р тойрог
Дундговь, 2 мандат
Зураг
Пүрэвсүрэнгийн
Энхбаяр
7-р тойрог
Дорнод, 2 мандат
Зураг
Пүрэвгэрэлийн
Гэрэлбаатар
7-р тойрог
Дорнод, 2 мандат
Зураг
Баярсайханы
Наранбат
7-р тойрог
Дорнод, 2 мандат
Зураг
Ганхуягийн
Мөнх-Од
7-р тойрог
Дорнод, 2 мандат
Зураг
Бадамын
Доржпүрэв
8-р тойрог
Дорноговь, 2 мандат
Зураг
Очирсүхийн
Машбат
9-р тойрог
Завхан, 2 мандат
Зураг
Адъяабалжирын
Санжмятав
9-р тойрог
Завхан, 2 мандат
Зураг
Бибишийн
Баасанбямба
9-р тойрог
Завхан, 2 мандат
Зураг
Совдын
Мөнхбат
10-р тойрог
Өвөрхангай, 3 мандат
Зураг
Төмөрбаатарын
Хасбаатар
11-р тойрог
Өмнөговь, 2 мандат
Зураг
Рэнцэндооровын
Баттөмөр
11-р тойрог
Өмнөговь, 2 мандат
Зураг
Чойсүрэнгийн
Батбаяр
11-р тойрог
Өмнөговь, 2 мандат
Зураг
Агваандагвын
Энхбаатар
13-р тойрог
Сэлэнгэ, 3 мандат
Зураг
Батсүхийн
Хайдавмөнх
13-р тойрог
Сэлэнгэ, 3 мандат
Зураг
Базарын
Цээпилдорж
13-р тойрог
Сэлэнгэ, 3 мандат
Зураг
Батжаргалын
Буянзаяа
13-р тойрог
Сэлэнгэ, 3 мандат
Зураг
Лхамжавын
Орхон
14-р тойрог
Төв, 3 мандат
Зураг
Өвгөнхүүгийн
Гэрэлт-Од
14-р тойрог
Төв, 3 мандат
Зураг
Сэдбазарын
Чойжилжав
14-р тойрог
Төв, 3 мандат
Зураг
Дуламсүрэнгийн
Доржпүрэв
15-р тойрог
Увс, 3 мандат
Зураг
Баатаржавын
Бат-Амгалан
15-р тойрог
Увс, 3 мандат
Зураг
Буянжаргалын
Лхагвасүрэн
15-р тойрог
Увс, 3 мандат
Зураг
Ганболдын
Пүрэврагчаа
15-р тойрог
Увс, 3 мандат
Зураг
Цэнгэлийн
Бат-Эрдэнэ
15-р тойрог
Увс, 3 мандат
Зураг
Цэвээний
Батболд
16-р тойрог
Ховд, 3 мандат
Зураг
Өлзийн
Алтай
16-р тойрог
Ховд, 3 мандат
Зураг
Дамдинсүрэнгийн
Ууганжаргал
17-р тойрог
Хөвсгөл, 3 мандат
Зураг
Мижиддоржийн
Ганболд
17-р тойрог
Хөвсгөл, 3 мандат
Зураг
Дэмбэрэлнямын
Совд
17-р тойрог
Хөвсгөл, 3 мандат
Зураг
Бадарчийн
Болдбаатар
17-р тойрог
Хөвсгөл, 3 мандат
Зураг
Хайчаагийн
Батсайхан
19-р тойрог
Дархан-Уул, 3 мандат
Зураг
Тордайн
Ганболд
19-р тойрог
Дархан-Уул, 3 мандат
Зураг
Ганбаатарын
Баянмөнх
19-р тойрог
Дархан-Уул, 3 мандат
Зураг
Оюунбатын
Оргил
19-р тойрог
Дархан-Уул, 3 мандат
Зураг
Цогтоогийн
Амарбаясгалан
19-р тойрог
Дархан-Уул, 3 мандат
Зураг
Лхасүрэнгийн
Одбаяр
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Батаагийн
Гантулга
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Ваанчигийн
Сумъяасүх
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Мянганбуугийн
Сарандаваа
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Төлөвийн
Хайрат
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Норовын
Алтанхуяг
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Равжирын
Мягмардорж
21-р тойрог
Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг, 2 мандат
Зураг
Гомбосүрэнгийн
Чоглоонамжил
21-р тойрог
Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг, 2 мандат
Зураг
Гэлэгийн
Баасан
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Сосорбарамын
Барсболд
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Шагдарын
Ганболд
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Чулуунбаатарын
Чулуунцэцэг
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Манжаагийн
Ичинноров
ХҮНИЙ ЭРХИЙН ХУУЛЬЧ
АНУ-ын Вашингтон хотын Америкийн Их Сургууль, Олон улсын Хүний эрхийн Магистр
ОХУ-ын Эрхүү хотын Улсын Их Сургуулийн Хуулийн факультет – Хуульч
АНУ-ын Харвардын их сургуулийн Манлайллын хөтөлбөр
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Улаанхүүгийн
Мягмархүү
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Цоодолын
Хулан
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Ганбатын
Тулга
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Доржготовын
Батжаргал
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Жанаагийн
Ганбаатар
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Батсүх
Батсайхан
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
С
Батчулуун
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Баяраа
Мөнхбат
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Гансүх
Жавхлан
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Даш
Батсүх
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Өвгөнхүү
Эрдэнэболд
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Маам
Энхдэлгэр
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Бямбасүрэн
Баярмагнай
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Адъяа
Бат-Эрдэнэ
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Бямбацогт
Баярбаатар
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Цэрэнбалтав
Минжин
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Мархаажийн
Чойдорж
Хараат бус, ард түмний дуу хоолой
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Цэвээндоржийн
Эрдэмт
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Жанцандоржийн
Янжинсүрэн
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Содномдаржаа
ДАВААСҮРЭН
Эдийн засгийн ухааны доктор
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Магнайбаярын
Чингисхаан
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Довчинсүрэнгийн
Чимэдбавуу
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Агваандоржийн
Саруул
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Цогтсайханы
Буянцогтоо
ҮНДЭСНИЙ ҮЗЭЛ - ТӨРИЙН ТУЛГУУР
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Цэрэндоржийн
Пүрэвхүү
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Дагдангийн
Анхбаяр
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Цэндийн
Энхтуяа
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Жамъянсүрэнгийн
Оймандах
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Батсайханы
Амартүвшин
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Даваанямын
Очирхуяг
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Жуковын
Баяржавхлан
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Гомбодоржийн
Оргил
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Пүрэвдоржийн
Галиндэв
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Чулуунбатын
Анхбаяр
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Сурмаадоржийн
Батсүх
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Мөнхтөрийн
Нарантуяа-Нара
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Чулуунбаатарын
Энхзаяа
ДЭЛХИЙН МЭДЛЭГ- МОНГОЛ УХААН
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Халхын
Ганхуяг
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Содномцогийн
Сүх-Очир
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Пүрэвдоржийн
Мөнхбаяр
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Дэмчигийн
Болор
ДАЛД КОЛОНИЧЛОЛЫГ ХАЛЦГААЯ!
ДАВАРСАН ДЭГЛЭМИЙГ СОЛЬЦГООЁ!
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Очирхуягийн
Мөнхтулга
УИХ ОЮУНЫ ХӨДӨЛМӨР ЭРХЛЭХ ГАЗАР,ТАЙЗ БИШ!
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Пүрэвдоржийн
Бүүвэйбаатар
27-р тойрог
Сонгинохайрхан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 24, 26, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 41 дүгээр хороо), 2 мандат
Зураг
Оргилын
Энхмаа
27-р тойрог
Сонгинохайрхан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 24, 26, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 41 дүгээр хороо), 2 мандат
Зураг
Очирболдын
Сарантуяа
27-р тойрог
Сонгинохайрхан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 24, 26, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 41 дүгээр хороо), 2 мандат
Зураг
Гомбодоржийн
Золбаяр
27-р тойрог
Сонгинохайрхан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 24, 26, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 41 дүгээр хороо), 2 мандат
Зураг
Энхболдын
Болорчулуун
27-р тойрог
Сонгинохайрхан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 24, 26, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 41 дүгээр хороо), 2 мандат
Зураг
Сайнбаярын
Амарсүлд
27-р тойрог
Сонгинохайрхан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 24, 26, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 41 дүгээр хороо), 2 мандат
Зураг
Чадраабалын
Отгончулуун
28-р тойрог
Сонгинохайрхан (7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 38, 39, 40, 42, 43 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Цэрэндоржийн
Түвшинтөр
28-р тойрог
Сонгинохайрхан (7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 38, 39, 40, 42, 43 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Ринчинлхүмбийн
Ням-Очир
28-р тойрог
Сонгинохайрхан (7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 38, 39, 40, 42, 43 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Самданнямын
Мөнхчулуун
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Жаргалцэнгэл
Эрхэмбаатар
Хууль зүйн ухааны магистр (LL.M) зэрэгтэй
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Нямтайширын
Номтойбаяр
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Аханбаярын
Галбадрах
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Гочоосүрэнгийн
Батжаргал
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Төрболдын
Бат-Оргил
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Даваагийн
Басандорж
ТӨРИЙН ӨНДӨР БОСГЫГ АЛХАХ ЭРДЭМ ЧАДВАРТАЙ ДАВААГИЙН БАСАНДОРЖИЙГ СОНГОЦГООЕ
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Цэдэвийн
Цолмон
Бие даан нэр дэвшигч

"Бие даан нэр дэвшигч"-с Мэдээлэл оруулаагүй байна.

x