2020/12/04
Америк доллар
МОНГОЛ БАНК:
2,849.46₮
B30
УЛААНБААТАР
-17°
|
-25°
B30
УЛААНБААТАР
-19°
|
-25°
B30
УЛААНБААТАР
-20°
|
-26°
10:00
S32
-21°
11:00
S32
-19°
12:00
S32
-16°
13:00
S32
-14°
14:00
S32
-14°
15:00
S32
-14°
16:00
S32
-16°
17:00
S31
-19°
18:00
S31
-19°
19:00
S31
-20°
20:00
S31
-21°
21:00
S31
-21°

НАМ, ЭВСЭЛ

   МАН
29
тойрогт
76
дэвшигч
   АН
29
тойрогт
76
дэвшигч
   МНН
11
тойрогт
15
дэвшигч
   ТБЭ
29
тойрогт
74
дэвшигч
   ШЭ
29
тойрогт
72
дэвшигч
   ЗХЭЭ
27
тойрогт
53
дэвшигч
   АТН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   ЭЧХН
10
тойрогт
13
дэвшигч
   ХХН
7
тойрогт
7
дэвшигч
   ЭОНН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   СҮХЭ
19
тойрогт
34
дэвшигч
   АТХН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   ЗОН
29
тойрогт
30
дэвшигч
   ДМН
1
тойрогт
3
дэвшигч
   АТОЗН
11
тойрогт
24
дэвшигч
   ИЭН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   ГХХН
4
тойрогт
4
дэвшигч
   БДНД
26
тойрогт
121
дэвшигч

Шинэ эвсэл

  • Шинэ нам
  • Бүгд найрамдах нам
  • Үнэн ба зөв нам
  • Монгол Үндэсний Ардчилсан нам

Улсын Их Хурлын сонгуульд "Шинэ эвсэл"-с нэр дэвшигчид

Тойрог Нэр дэвшигч
1-р тойрог
Архангай, 3 мандат
Зураг
Лхагваагийн
Дансранбавуу
Эдийн засагч
1-р тойрог
Архангай, 3 мандат
Зураг
Даваадоржийн
Ариунжаргал
Их эмч
2-р тойрог
Баян-Өлгий, 3 мандат
Зураг
Харатышхан
Ганибат
Инженер
2-р тойрог
Баян-Өлгий, 3 мандат
Зураг
Мавлет
Төлеген
Эрх зүйч
2-р тойрог
Баян-Өлгий, 3 мандат
Зураг
Палдай
Нямхүү
Төрийн удирдлага
3-р тойрог
Баянхонгор, 3 мандат
Зураг
Мандахын
Цэнджав
Эдийн засагч
3-р тойрог
Баянхонгор, 3 мандат
Зураг
Маамын
Ганзориг
Багш
3-р тойрог
Баянхонгор, 3 мандат
Зураг
Очирын
Батсүх
Төрийн удирдлага
4-р тойрог
Булган, 2 мандат
Зураг
Ганбатын
Батбаяр
4-р тойрог
Булган, 2 мандат
Зураг
Цэрэндэндэвийн
Мэндээ
Малчин
5-р тойрог
Говь-Алтай, 2 мандат
Зураг
Энхтуяагийн
Эрдэнэтуяа
Эрх зүйч
6-р тойрог
Дундговь, 2 мандат
Зураг
Осорын
Ганбат
эдийн засагч
6-р тойрог
Дундговь, 2 мандат
Зураг
Ороолонгийн
Эрдэнэтөгс
Багш
7-р тойрог
Дорнод, 2 мандат
Зураг
Хишигээгийн
Одмандах
Архитектор
7-р тойрог
Дорнод, 2 мандат
Зураг
Санжмятавын
Отгонбаатар
Инженер
8-р тойрог
Дорноговь, 2 мандат
Зураг
Цэндсүрэнгийн
Гантулга
Бизнесийн удирдлага
8-р тойрог
Дорноговь, 2 мандат
Зураг
Дамбаренчингийн
Эрдэнэбат
Жолооч
9-р тойрог
Завхан, 2 мандат
Зураг
Шинэнсамбуугийн
Сайхансамбуу
"Нарантуул" ОУХТ, инженер
9-р тойрог
Завхан, 2 мандат
Зураг
Алтангэрэлийн
Дорждагва
Инженер
10-р тойрог
Өвөрхангай, 3 мандат
Зураг
Аюурзанын
Отгонбаатар
Инженер
11-р тойрог
Өмнөговь, 2 мандат
Зураг
Доржжодовын
Сансар
Эдийн засагч
11-р тойрог
Өмнөговь, 2 мандат
Зураг
Цэвээнийн
Бээжин
Инженер
12-р тойрог
Сүхбаатар, 2 мандат
Зураг
Айлтгүйгийн
Төмөр-Очир
Сэтгүүлч
12-р тойрог
Сүхбаатар, 2 мандат
Зураг
Намсрайн
Лхагвасүрэн
Инженер
13-р тойрог
Сэлэнгэ, 3 мандат
Зураг
Бүрэнжаргалын
Нэргүйбаатар
13-р тойрог
Сэлэнгэ, 3 мандат
Зураг
Готовын
Баттулга
Малын их эмч
13-р тойрог
Сэлэнгэ, 3 мандат
Зураг
Логийн
Цог
Эрх зүйч
14-р тойрог
Төв, 3 мандат
Зураг
Бадмаабазарын
Цондовдорж
Сэтгүүлч
14-р тойрог
Төв, 3 мандат
Зураг
Агваансамдангийн
Батсүх
Инженер
14-р тойрог
Төв, 3 мандат
Зураг
Лхамсүрэнгийн
Алтантуяа
Инженер
15-р тойрог
Увс, 3 мандат
Зураг
Авирмэдийн
Чинбат
Эрх зүйч
15-р тойрог
Увс, 3 мандат
Зураг
Шагдарын
Буянжаргал
Инженер
15-р тойрог
Увс, 3 мандат
Зураг
Гансүхийн
Нямсүрэн
Сэтгэл судлаач
16-р тойрог
Ховд, 3 мандат
Зураг
Чүлтэмийн
Гантулга
Инженер
16-р тойрог
Ховд, 3 мандат
Зураг
Ганболдын
Билгүүн
Геологич
16-р тойрог
Ховд, 3 мандат
Зураг
Аюушийн
Баасандэмбэрэл
Багш
17-р тойрог
Хөвсгөл, 3 мандат
Зураг
Жамсрангийн
Оюунмаа
Ургамал судлаач
17-р тойрог
Хөвсгөл, 3 мандат
Зураг
Ламжавын
Доржпалам
Улс төр судлаач
17-р тойрог
Хөвсгөл, 3 мандат
Зураг
Эрдэнэбилэгийн
Батхишиг
Багш
18-р тойрог
Хэнтий, 3 мандат
Зураг
Пунцагдашийн
Нарантуяа
Багш, орчуулагч
18-р тойрог
Хэнтий, 3 мандат
Зураг
Дамбадондогийн
Баатаржав
Протизис
18-р тойрог
Хэнтий, 3 мандат
Зураг
Дамбын
Одгэрэл
Багш
19-р тойрог
Дархан-Уул, 3 мандат
Зураг
Жамбалсүрэнгийн
Төгсжаргал
Түүхч
19-р тойрог
Дархан-Уул, 3 мандат
Зураг
Пүрэвдоржийн
Эрдэнэбат
Санхүүч
19-р тойрог
Дархан-Уул, 3 мандат
Зураг
Батсайханы
Нямбаяр
Эдийн засагч
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Доржпаламын
Мөнхтуяа
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Дондовдоржийн
Батмөнх
Эдийн засагч
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Даваасүрэнгийн
Түмэнжаргал
Биологич
21-р тойрог
Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг, 2 мандат
Зураг
Даваасамбуугийн
Оюунчимэг
Багш, доктор
21-р тойрог
Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг, 2 мандат
Зураг
Бэгзсүрэнгийн
Гантулга
Инженер
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Халтарын
Батсуурь
Эдийн засагч
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Санжжавын
Амарсайхан
Эдийн засагч
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Жалбасүрэнгийн
Батзандан
УИХ-ын гишүүн, Улс төр судлаач
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Шинэнсамбуугийн
Батсамбуу
Геологич
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Цэрэнхүүгийн
Баттуяа
Хуульч
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Чимид-Очирын
Мэндсайхан
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Цэндийн
Энхбат
Соёлын гавьяат зүтгэлтэн, судлаач, сэтгүүлч
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Бямбын
Мөнхжаргал
ШИНЭ намын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Базарсадын
Жаргалсайхан
Эдийн засагч
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Шархүүгийн
Нанжид
Эдийн засагч
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Рэнцэндорж
Ууганбаатар
Эрх зүйч
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Даньдайн
Жаргалсайхан
Инженер
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Базаррагчаагийн
Зоригоо
Эрх зүйч
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Цэрэндоржийн
Солонго
"Зээлдэгчдийн холбоо"-ны тэргүүн.
Багш, эрхзүйч, Сэтгэл судлалын доктор.
27-р тойрог
Сонгинохайрхан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 24, 26, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 41 дүгээр хороо), 2 мандат
Зураг
Халтарын
Оюунцэцэг
Багш
27-р тойрог
Сонгинохайрхан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 24, 26, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 41 дүгээр хороо), 2 мандат
Зураг
Борисын
Саранцэцэг
Сэтгэл судлаач
28-р тойрог
Сонгинохайрхан (7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 38, 39, 40, 42, 43 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Даньдайн
Энхсайхан
Эрх зүйч
28-р тойрог
Сонгинохайрхан (7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 38, 39, 40, 42, 43 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Баянжаргалын
Цогтгэрэл
Эрх зүйч
28-р тойрог
Сонгинохайрхан (7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 38, 39, 40, 42, 43 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Донжоогийн
Батбаяр
Бизнесийн удирдлага
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Лувсанвандангийн
Болд
УИХ-ын гишүүн
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Эрдэнэдэлгэрийн
Түвшин
Эдийн засагч
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Лхагвадоржийн
Ариунаа
Эдийн засагч

"Шинэ эвсэл"-с Мэдээлэл оруулаагүй байна.

x