2020/12/04
Америк доллар
МОНГОЛ БАНК:
2,849.46₮
B30
УЛААНБААТАР
-17°
|
-25°
B30
УЛААНБААТАР
-19°
|
-25°
B30
УЛААНБААТАР
-20°
|
-26°
10:00
S32
-21°
11:00
S32
-19°
12:00
S32
-16°
13:00
S32
-14°
14:00
S32
-14°
15:00
S32
-14°
16:00
S32
-16°
17:00
S31
-19°
18:00
S31
-19°
19:00
S31
-20°
20:00
S31
-21°
21:00
S31
-21°

НАМ, ЭВСЭЛ

   МАН
29
тойрогт
76
дэвшигч
   АН
29
тойрогт
76
дэвшигч
   МНН
11
тойрогт
15
дэвшигч
   ТБЭ
29
тойрогт
74
дэвшигч
   ШЭ
29
тойрогт
72
дэвшигч
   ЗХЭЭ
27
тойрогт
53
дэвшигч
   АТН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   ЭЧХН
10
тойрогт
13
дэвшигч
   ХХН
7
тойрогт
7
дэвшигч
   ЭОНН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   СҮХЭ
19
тойрогт
34
дэвшигч
   АТХН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   ЗОН
29
тойрогт
30
дэвшигч
   ДМН
1
тойрогт
3
дэвшигч
   АТОЗН
11
тойрогт
24
дэвшигч
   ИЭН
1
тойрогт
1
дэвшигч
   ГХХН
4
тойрогт
4
дэвшигч
   БДНД
26
тойрогт
121
дэвшигч

Монгол Ардын нам

Улсын Их Хурлын сонгуульд "Монгол Ардын нам"-с нэр дэвшигчид

Тойрог Нэр дэвшигч
1-р тойрог
Архангай, 3 мандат
Зураг
Ганзоригийн
Тэмүүлэн
УИХ-ын гишүүн
1-р тойрог
Архангай, 3 мандат
Зураг
Ёндонпэрэнлэйн
Баатарбилэг
БСШУС-ын сайд
1-р тойрог
Архангай, 3 мандат
Зураг
Жамъянгийн
Мөнхбат
УИХ-ын гишүүн
2-р тойрог
Баян-Өлгий, 3 мандат
Зураг
Хавдисламын
Баделхан
Барилга, хот байгуулалтын сайд
2-р тойрог
Баян-Өлгий, 3 мандат
Зураг
Айпын
Гылымхан
МАН-ын гишүүн
2-р тойрог
Баян-Өлгий, 3 мандат
Зураг
Телуханы
Аубакар
МАН-ын гишүүн
3-р тойрог
Баянхонгор, 3 мандат
Зураг
Батмөнхийн
Батцэцэг
Гадаад харилцааны дэд сайд
3-р тойрог
Баянхонгор, 3 мандат
Зураг
Гомбожавын
Занданшатар
УИХ-ын дарга
3-р тойрог
Баянхонгор, 3 мандат
Зураг
Лхагваагийн
Элдэв-Очир
УИХ-ын гишүүн
4-р тойрог
Булган, 2 мандат
Зураг
Жадамба
Бат-Эрдэнэ
УИХ-ын гишүүн
4-р тойрог
Булган, 2 мандат
Зураг
Цогт-Очирын
Анандбазар
"Сод Монгол" групп
5-р тойрог
Говь-Алтай, 2 мандат
Зураг
Шатарбалын
Раднаасэд
УИХ-ын гишүүн
5-р тойрог
Говь-Алтай, 2 мандат
Зураг
Бямбасүрэнгийн
Энх-Амгалан
УИХ-ын гишүүн
6-р тойрог
Дундговь, 2 мандат
Зураг
Гомпилдоогийн
Мөнхцэцэг
УИХ-ын гишүүн
6-р тойрог
Дундговь, 2 мандат
Зураг
Сүхбаатар
Батболд
УИХ-ын гишүүн
7-р тойрог
Дорнод, 2 мандат
Зураг
Хаянгаа
Болорчулуун
УИХ-ын гишүүн
7-р тойрог
Дорнод, 2 мандат
Зураг
Цэдэвийн
Сэргэлэн
ХХЕГ-ын дарга асан
8-р тойрог
Дорноговь, 2 мандат
Зураг
Борхүүгийн
Дэлгэрсайхан
УИХ-ын гишүүн
8-р тойрог
Дорноговь, 2 мандат
Зураг
Төмөртогоогийн
Энхтүвшин
Дорноговь аймгийн Засаг дарга
9-р тойрог
Завхан, 2 мандат
Зураг
Цэдэндамбын
Цэрэнпунцаг
Монгол Улсын Гарьд
9-р тойрог
Завхан, 2 мандат
Зураг
Балжиннямын
Баярсайхан
Монгол Улсын Ерөнхий сайдын Зөвлөх
10-р тойрог
Өвөрхангай, 3 мандат
Зураг
Дуламдоржийн
Тогтохсүрэн
УИХ-ын гишүүн
10-р тойрог
Өвөрхангай, 3 мандат
Зураг
Содномын
Чинзориг
ХНХ-ын сайд
10-р тойрог
Өвөрхангай, 3 мандат
Зураг
Гочоогийн
Ганболд
Өвөрхангай аймгийн Засаг дарга
11-р тойрог
Өмнөговь, 2 мандат
Зураг
Нанзадын
Наранбаатар
Өмнөговь аймгийн Засаг дарга
11-р тойрог
Өмнөговь, 2 мандат
Зураг
Хархүүгийн
Мандахбаяр
МСНЭ-ийн Ерөнхийлөгч асан
12-р тойрог
Сүхбаатар, 2 мандат
Зураг
Төгсжаргалын
Ганди
УИХ-ын гишүүн асан, Эрүүл мэндийн болон Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд асан
12-р тойрог
Сүхбаатар, 2 мандат
Зураг
Занын
Энхтөр
Сүхбаатар аймгийн Засаг дарга асан
13-р тойрог
Сэлэнгэ, 3 мандат
Зураг
Чинбатын
Ундрам
МУИС-ийн Захиргаа, дотоод хамтын ажиллагаа хариуцсан дэд захирал, доктор, профессор
13-р тойрог
Сэлэнгэ, 3 мандат
Зураг
Дамдинсүрэнгийн
Өнөрболор
"Сөүл" групп
13-р тойрог
Сэлэнгэ, 3 мандат
Зураг
Жаргалтулгын
Эрдэнэбат
УИХ-ын гишүүн
14-р тойрог
Төв, 3 мандат
Зураг
Нямаагийн
Энхболд
Батлан хамгаалахын сайд
14-р тойрог
Төв, 3 мандат
Зураг
Дагвын
Гантөгс
Олон улсын хүүхдийн "Найрамдал" зуслангийн захирал
14-р тойрог
Төв, 3 мандат
Зураг
Жигжидийн
Батжаргал
Төв аймгийн Засаг дарга
15-р тойрог
Увс, 3 мандат
Зураг
Чимэдийн
Хүрэлбаатар
Сангийн сайд
15-р тойрог
Увс, 3 мандат
Зураг
Намсрайн
Цэрэнбат
БОАЖ-ын сайд
15-р тойрог
Увс, 3 мандат
Зураг
Баттогтохын
Чойжилсүрэн
УИХ-ын гишүүн
16-р тойрог
Ховд, 3 мандат
Зураг
Отгоогийн
Батнасан
УИХ-ын гишүүн
16-р тойрог
Ховд, 3 мандат
Зураг
Сандагийн
Бямбацогт
УИХ-ын гишүүн
16-р тойрог
Ховд, 3 мандат
Зураг
Цэдэнбалын
Цогзолмаа
УИХ-ын гишүүн
17-р тойрог
Хөвсгөл, 3 мандат
Зураг
Лхагвын
Мөнхбаатар
УИХ-ын гишүүн
17-р тойрог
Хөвсгөл, 3 мандат
Зураг
Цэрэнпилийн
Даваасүрэн
Эрчим хүчний сайд
17-р тойрог
Хөвсгөл, 3 мандат
Зураг
Лувсанцэрэнгийн
Энх-Амгалан
УИХ-ын гишүүн
18-р тойрог
Хэнтий, 3 мандат
Зураг
Ухнаагийн
Хүрэлсүх
Монгол Улсын Ерөнхий сайд
18-р тойрог
Хэнтий, 3 мандат
Зураг
Лувсаннамсрайн
Оюун-Эрдэнэ
ЗГХЭГ-ын дарга, УИХ-ын гишүүн
18-р тойрог
Хэнтий, 3 мандат
Зураг
Бадмаанямбуугийн
Бат-Эрдэнэ
УИХ-ын гишүүн
19-р тойрог
Дархан-Уул, 3 мандат
Зураг
Болдын
Жавхлан
УИХ-ын гишүүн
19-р тойрог
Дархан-Уул, 3 мандат
Зураг
Баагаагийн
Баттөмөр
УИХ-ын гишүүн
19-р тойрог
Дархан-Уул, 3 мандат
Зураг
Гонгор
Дамдинням
Бага хурлын гишүүн, судлаач
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Цэндийн
Нямдорж
Хууль зүйн сайд
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Дамбын
Батлут
Орхон аймгийн Засаг дарга
20-р тойрог
Орхон, 3 мандат
Зураг
Батнасангийн
Оюунгэрэл
Монголын эмэгтэйчүүдийн холбооны Ерөнхийлөгч
21-р тойрог
Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг, 2 мандат
Зураг
Сайнбуянгийн
Амарсайхан
Нийслэлийн Засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын Захирагч
21-р тойрог
Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг, 2 мандат
Зураг
Цэндийн
Сандаг-Очир
Нийслэлийн иргэдийн хурлын төлөөлөгч
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Батсүхийн
Саранчимэг
УИХ-ын гишүүн
22-р тойрог
Баянзүрх (4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 25, 26 дугаар хороо), 2 мандат
Зураг
Баттөмөрийн
Энхбаяр
Хууль зүйн дэд сайд асан
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Жигжидсүрэнгийн
Чинбүрэн
Хавдар судлалын үндэсний төвийн захирал асан
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Энхтайваны
Бат-Амгалан
Бага хурлын гишүүн
23-р тойрог
Баянзүрх (1, 2, 3, 7, 9, 10, 11, 12, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Хүрэлбаатарын
Булгантуяа
Сангийн дэд сайд
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Цэрэнжамц
Мөнхцэцэг
Улс төр судлаач
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Цэндийн
Мөнх-Оргил
Монгол Улсын Их Хурлын гишүүн
24-р тойрог
Сүхбаатар дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Дамдин
Цогтбаатар
Гадаад харилцааны сайд
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Мөнхөөгийн
Оюунчимэг
УИХ-ын гишүүн, Байнгын хорооны дарга
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Төмөрбаатарын
Аюурсайхан
УИХ-ын гишүүн
25-р тойрог
Чингэлтэй дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Жамъянхорлоогийн
Сүхбаатар
УИХ-ын даргын хуулийн бодлогын Ахлах зөвлөх
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Хассуурийн
Ганхуяг
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Жамбалын
Ганбаатар
УИХ-ын гишүүн
26-р тойрог
Баянгол дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Данзангийн
Лүндээжанцан
УИХ-ын гишүүн
27-р тойрог
Сонгинохайрхан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 24, 26, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 41 дүгээр хороо), 2 мандат
Зураг
Хишгээгийн
Нямбаатар
УИХ-ын гишүүн
27-р тойрог
Сонгинохайрхан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 24, 26, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 41 дүгээр хороо), 2 мандат
Зураг
Бадарчийн
Жаргалмаа
Ийгл телевизийн сэтгүүлч
28-р тойрог
Сонгинохайрхан (7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 38, 39, 40, 42, 43 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Долгорсүрэнгийн
Сумъяабазар
УУХҮ-ийн сайд
28-р тойрог
Сонгинохайрхан (7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 38, 39, 40, 42, 43 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Ням-Осорын
Учрал
УИХ-ын гишүүн
28-р тойрог
Сонгинохайрхан (7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 38, 39, 40, 42, 43 дугаар хороо), 3 мандат
Зураг
Пүрэв-Очирын
Анужин
Бага хурлын гишүүн
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Даваажанцангийн
Сарангэрэл
ЭМ-ийн сайд
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Ганибалын
Амартүвшин
Хөгжлийн банкны захирал асан
29-р тойрог
Хан-Уул дүүрэг, 3 мандат
Зураг
Жуковын
Алдаржавхлан
УИХ-ын сонгуулийн 29 дүгээр тойрогт МАН-аас нэр дэвшигч Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга Ж.Алдаржавхлан

УИХ-ын 2020 оны сонгуульд МАН-ын дэвшүүлсэн мөрийн хөтөлбөр

Зураг дээр дарж томруулж үзнэ үү.

 

x