2020/07/14
Америк доллар
МОНГОЛ БАНК:
2,832.22₮
B30
УЛААНБААТАР
29°
|
16°
B30
УЛААНБААТАР
27°
|
16°
B30
УЛААНБААТАР
21°
|
14°
12:00
S26
26°
13:00
S30
27°
14:00
S30
27°
15:00
S30
26°
16:00
S30
25°
17:00
S30
24°
18:00
S30
23°
19:00
S30
22°
20:00
S30
21°
21:00
S26
20°
22:00
S26
19°
23:00
S26
18°

СОНГУУЛИЙН ДҮН

СЕХ-ны урьдчилсан мэдээ гэдгийг анхаарна уу!

Нам, эвсэлийн суудлын тоо
# Нам/эвсэл Суудал %
1 Монгол Ардын нам 62 81.6%
2 Ардчилсан нам 11 14.5%
3 Бие даан нэр дэвшигч 1 1.3%
4 Та бидний эвсэл 1 1.3%
5 Зөв хүн электорат эвсэл 1 1.3%
1-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 45,469
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ё.Баатарбилэг Ёндонпэрэнлэйн Баатарбилэг 21,849 48.1%
2 МАН Монгол Ардын нам Ж.Мөнхбат Жамъянгийн Мөнхбат 21,478 47.2%
3 МАН Монгол Ардын нам Г.Тэмүүлэн Ганзоригийн Тэмүүлэн 20,204 44.4%
4 АН Ардчилсан нам П.Мөнхтулга Пүрэвбаатарын Мөнхтулга 17,155 37.7%
5 АН Ардчилсан нам Д.Золжаргал Дондогдоржийн Золжаргал 10,663 23.5%
6 АН Ардчилсан нам Н.Батбаяр Нямжавын Батбаяр 10,041 22.1%
7 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Э.МӨНХСАЙХАН Энхбаярын МӨНХСАЙХАН 7,536 16.6%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Э.Болорчулуун Энэбишийн Болорчулуун 6,438 14.2%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Ганцэцэг Батаагийн Ганцэцэг 4,552 10.0%
10 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Ариунжаргал Даваадоржийн Ариунжаргал 4,115 9.1%
11 ТБЭ Та бидний эвсэл Н.Удвал Нацагийн Удвал 3,378 7.4%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Р.Бадмаанямбуу Ранжилын Бадмаанямбуу 2,885 6.3%
13 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Мөнх-Эрдэнэ Дуламжавын Мөнх-Эрдэнэ 2,545 5.6%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Ганпүрэв Батбаатарын Ганпүрэв 1,092 2.4%
15 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Дансранбавуу Лхагваагийн Дансранбавуу 1,053 2.3%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Р.Жаргалмаа Раднаабазарын Жаргалмаа 518 1.1%
17 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Сосорбарам Долгорын Сосорбарам 258 0.6%
18 ЗОН Зон Олны нам Х.Дэмидбалданням Хадбаатарын Дэмидбалданням 242 0.5%
19 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ж.Сандуйжав Жамбын Сандуйжав 171 0.4%
Бусад
2-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 49,993
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Х.Баделхан Хавдисламын Баделхан 23,379 46.8%
2 МАН Монгол Ардын нам Т.Аубакар Телуханы Аубакар 22,662 45.3%
3 АН Ардчилсан нам Б.Бейсен Буланы Бейсен 22,448 44.9%
4 МАН Монгол Ардын нам А.Гылымхан Айпын Гылымхан 22,239 44.5%
5 АН Ардчилсан нам Д.Мурат Дакей Мурат 21,185 42.4%
6 АН Ардчилсан нам Р.Гажайв Рахметийн Гажайв 18,203 36.4%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Айбек Болатын Айбек 6,878 13.8%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл Т.Ауез Таштуаны Ауез 3,042 6.1%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл З.Батырбек Зулпайн Батырбек 2,977 6.0%
10 ШЭ Шинэ эвсэл П.Нямхүү Палдай Нямхүү 2,679 5.4%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч К.Ханагат Каснайн Ханагат 1,555 3.1%
12 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам Г.Баянмөнх Гавал-Эрдэнэ Баянмөнх 812 1.6%
13 ШЭ Шинэ эвсэл М.Төлеген Мавлет Төлеген 757 1.5%
14 ШЭ Шинэ эвсэл Х.Ганибат Харатышхан Ганибат 693 1.4%
15 ЗОН Зон Олны нам Б.Бямбагэрэл Батмөнхийн Бямбагэрэл 364 0.7%
Бусад
3-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 45,318
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Г.Занданшатар Гомбожавын Занданшатар 24,029 53.0%
2 АН Ардчилсан нам Д.Ганбат Дашдондог Ганбат 21,427 47.3%
3 АН Ардчилсан нам А.Адъяасүрэн Амгалан Адъяасүрэн 19,076 42.1%
4 МАН Монгол Ардын нам Б.Батцэцэг Батмөнхийн Батцэцэг 18,790 41.5%
5 АН Ардчилсан нам П.Нүрзэд Пүрэв Нүрзэд 18,490 40.8%
6 МАН Монгол Ардын нам Л.Элдэв-Очир Лхагваагийн Элдэв-Очир 18,080 39.9%
7 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Мөнх-Эрдэнэ Даваагийн Мөнх-Эрдэнэ 4,948 10.9%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Содномжамц Эрдэнэ-Очирын Содномжамц 4,517 10.0%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Ж.Ганзул Жамбалын Ганзул 1,510 3.3%
10 ШЭ Шинэ эвсэл О.Батсүх Очирын Батсүх 900 2.0%
11 ТБЭ Та бидний эвсэл Г.Цэвээнжав Гунаажавын Цэвээнжав 898 2.0%
12 ШЭ Шинэ эвсэл М.Цэнджав Мандахын Цэнджав 780 1.7%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Анхбаяр Баасанжавын Анхбаяр 526 1.2%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Отгонбаяр Батчулууны Отгонбаяр 372 0.8%
15 ШЭ Шинэ эвсэл М.Ганзориг Маамын Ганзориг 315 0.7%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ж.Төмөрхуяг Жагваралын Төмөрхуяг 313 0.7%
17 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Ууганбаяр Баярсайханы Ууганбаяр 246 0.5%
18 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл М.Ариунтуяа Мягмарын Ариунтуяа 204 0.5%
19 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Ч.Гантулга Чимэддоржийн Гантулга 168 0.4%
20 ЗОН Зон Олны нам П.Очирпүрэв Пүрэвсүрэнгийн Очирпүрэв 143 0.3%
Бусад
4-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 29,499
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ц.Анандбазар Цогт-Очирын Анандбазар 15,624 53.0%
2 МАН Монгол Ардын нам Ж.Бат-Эрдэнэ Жадамба Бат-Эрдэнэ 14,305 48.5%
3 АН Ардчилсан нам С.Гал-Эрдэнэ Сэрээнэн Гал-Эрдэнэ 8,807 29.9%
4 АН Ардчилсан нам Д.Өсөхбаяр Дорлиг Өсөхбаяр 8,158 27.7%
5 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Гүнбилэг Болдбаатарын Гүнбилэг 4,661 15.8%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл Ш.Булган Ширэндэвийн Булган 2,292 7.8%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Санчир Баатарын Санчир 960 3.3%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Соёл-Эрдэнэ Гантуяагийн Соёл-Эрдэнэ 826 2.8%
9 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Ганчимэг Ганболдын Ганчимэг 774 2.6%
10 ШЭ Шинэ эвсэл Г.Батбаяр Ганбатын Батбаяр 672 2.3%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Бат-Эрдэнэ Батмөнх Бат-Эрдэнэ 600 2.0%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Сүхбаатар Батжаргалын Сүхбаатар 571 1.9%
13 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Мэндээ Цэрэндэндэвийн Мэндээ 453 1.5%
14 ЗОН Зон Олны нам А.Манлайбаатар Алтанбаганын Манлайбаатар 161 0.5%
Бусад
5-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 28,376
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Б.Энх-Амгалан Бямбасүрэнгийн Энх-Амгалан 14,801 52.2%
2 МАН Монгол Ардын нам Ш.Раднаасэд Шатарбалын Раднаасэд 14,235 50.2%
3 АН Ардчилсан нам О.Амгаланбаатар Очирбат Амгаланбаатар 12,763 45.0%
4 АН Ардчилсан нам О.Батханд Осормаа Батханд 10,620 37.4%
5 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Оюунбилэг Базаррагчаагийн Оюунбилэг 1,637 5.8%
6 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Л.Энхнасан Лутаагийн Энхнасан 1,104 3.9%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Батбаатар Сандуйн Батбаатар 875 3.1%
8 ШЭ Шинэ эвсэл Э.Эрдэнэтуяа Энхтуяагийн Эрдэнэтуяа 296 1.0%
9 ЗОН Зон Олны нам Ц.Амарзаяа Цэдэнбалын Амарзаяа 166 0.6%
10 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам Д.Дондовсамбуу Дон-Очирын Дондовсамбуу 157 0.6%
Бусад
6-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 28,066
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам С.Батболд Сүхбаатар Батболд 14,091 50.2%
2 МАН Монгол Ардын нам Г.Мөнхцэцэг Гомпилдоогийн Мөнхцэцэг 10,175 36.3%
3 АН Ардчилсан нам Б.Наранхүү Батсүх Наранхүү 9,180 32.7%
4 АН Ардчилсан нам Л.Одсэр Лувсандорж Одсэр 7,402 26.4%
5 ШЭ Шинэ эвсэл О.Ганбат Осорын Ганбат 5,802 20.7%
6 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Н.Соёмбо Наранцацралтын Соёмбо 4,479 16.0%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл Ц.Мөнхбаяр Цэцэгээгийн Мөнхбаяр 1,855 6.6%
8 ШЭ Шинэ эвсэл О.Эрдэнэтөгс Ороолонгийн Эрдэнэтөгс 1,765 6.3%
9 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Арвинбаяр Баатарын Арвинбаяр 426 1.5%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Энхсайхан Дашцэрэнгийн Энхсайхан 334 1.2%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч П.Энхбаяр Пүрэвсүрэнгийн Энхбаяр 201 0.7%
12 МНН Монголын Ногоон нам Г.Батбаатар Гаадангийн Батбаатар 188 0.7%
13 ЗОН Зон Олны нам Э.Батчимэг Эрдэнэцогтын Батчимэг 64 0.2%
14 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Ц.Эрдэнэбат Цэрэнваанчигийн Эрдэнэбат 38 0.1%
Бусад
7-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 36,106
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Х.Болорчулуун Хаянгаа Болорчулуун 16,798 46.5%
2 МАН Монгол Ардын нам Ц.Сэргэлэн Цэдэвийн Сэргэлэн 16,245 45.0%
3 АН Ардчилсан нам Ж.Энхболд Жамц Энхболд 9,797 27.1%
4 АН Ардчилсан нам П.Батчимэг Пүрэв Батчимэг 9,439 26.1%
5 БДНД Бие даан нэр дэвшигч П.Гэрэлбаатар Пүрэвгэрэлийн Гэрэлбаатар 5,027 13.9%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл Ч.Өлзийсайхан Чулууны Өлзийсайхан 4,455 12.3%
7 ШЭ Шинэ эвсэл Х.Одмандах Хишигээгийн Одмандах 2,770 7.7%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Мөнх-Од Ганхуягийн Мөнх-Од 2,493 6.9%
9 ШЭ Шинэ эвсэл С.Отгонбаатар Санжмятавын Отгонбаатар 2,018 5.6%
10 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Доржпүрэв Бадамын Доржпүрэв 517 1.4%
11 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ч.Баттулга Чоймболын Баттулга 502 1.4%
12 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл М.Намсрай Минчиндоржийн Намсрай 475 1.3%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Наранбат Баярсайханы Наранбат 459 1.3%
14 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Х.Бат-Эрдэнэ Хутрангаагийн Бат-Эрдэнэ 456 1.3%
15 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ш.Төгсбаяр Шагдарсүрэнгийн Төгсбаяр 275 0.8%
16 ЗОН Зон Олны нам Л.Цэвэгдарь Лхамхандын Цэвэгдарь 254 0.7%
Бусад
8-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 31,479
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Б.Дэлгэрсайхан Борхүүгийн Дэлгэрсайхан 21,238 67.5%
2 МАН Монгол Ардын нам Т.Энхтүвшин Төмөртогоогийн Энхтүвшин 17,411 55.3%
3 АН Ардчилсан нам Ц.Жадамбаа Цагаан-Өвгөн Жадамбаа 5,867 18.6%
4 АН Ардчилсан нам Д.Алтангэрэл Доржцэрэн Алтангэрэл 5,801 18.4%
5 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Гантулга Цэндсүрэнгийн Гантулга 4,572 14.5%
6 БДНД Бие даан нэр дэвшигч О.Машбат Очирсүхийн Машбат 2,996 9.5%
7 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Эрдэнэбат Дамбаренчингийн Эрдэнэбат 1,428 4.5%
8 МНН Монголын Ногоон нам Б.Ууганбаяр Баатарсүрэнгийн Ууганбаяр 1,244 4.0%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Мэндсайхан Сүхбатын Мэндсайхан 959 3.0%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Ч.Чимидсүрэн Чимэддоржийн Чимидсүрэн 686 2.2%
11 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл С.Саран Солонгын Саран 496 1.6%
12 ЗОН Зон Олны нам Х.Ариунсанаа Хишигжаргалын Ариунсанаа 88 0.3%
Бусад
9-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 37,823
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ц.Цэрэнпунцаг Цэдэндамбын Цэрэнпунцаг 18,828 49.8%
2 МАН Монгол Ардын нам Б.Баярсайхан Балжиннямын Баярсайхан 14,350 37.9%
3 АН Ардчилсан нам З.Нарантуяа Загдхүү Нарантуяа 13,539 35.8%
4 АН Ардчилсан нам Д.Батсайхан Даймаа Батсайхан 12,597 33.3%
5 ШЭ Шинэ эвсэл Ш.Сайхансамбуу Шинэнсамбуугийн Сайхансамбуу 9,258 24.5%
6 БДНД Бие даан нэр дэвшигч А.Санжмятав Адъяабалжирын Санжмятав 2,121 5.6%
7 ШЭ Шинэ эвсэл А.Дорждагва Алтангэрэлийн Дорждагва 1,495 4.0%
8 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл С.Бямбаасүрэн Сүхбатын Бямбаасүрэн 848 2.2%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Эрдэнэцогт Доржпаламын Эрдэнэцогт 716 1.9%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Гүндсамбуу Эрдэнэбатын Гүндсамбуу 585 1.5%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Мөнхбат Совдын Мөнхбат 509 1.3%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Баасанбямба Бибишийн Баасанбямба 464 1.2%
13 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Амараа Балжиннямын Амараа 335 0.9%
14 ЗОН Зон Олны нам Д.БАЯНМӨНХ Дугаржавын БАЯНМӨНХ 131 0.3%
Бусад
10-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 53,286
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам С.Чинзориг Содномын Чинзориг 32,808 61.6%
2 МАН Монгол Ардын нам Д.Тогтохсүрэн Дуламдоржийн Тогтохсүрэн 30,020 56.3%
3 МАН Монгол Ардын нам Г.Ганболд Гочоогийн Ганболд 23,560 44.2%
4 АН Ардчилсан нам О.Алтангэрэл Оюунсайхан Алтангэрэл 17,824 33.4%
5 АН Ардчилсан нам Ч.Даваабаяр Чимиддорж Даваабаяр 17,433 32.7%
6 АН Ардчилсан нам Б.Ганхөлөг Батхүү Ганхөлөг 17,277 32.4%
7 ШЭ Шинэ эвсэл А.Отгонбаатар Аюурзанын Отгонбаатар 10,077 18.9%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Оргодол Санжаасүрэнгийн Оргодол 4,454 8.4%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Ч.Цэндээ Чагнаадоржийн Цэндээ 2,219 4.2%
10 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Мөнхболд Дамдинжавын Мөнхболд 1,104 2.1%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Т.Хасбаатар Төмөрбаатарын Хасбаатар 1,066 2.0%
12 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Хоролдамба Дамдинсүрэн Хоролдамба 897 1.7%
13 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам Д.Хишигдэлгэр Дуламдоржийн Хишигдэлгэр 382 0.7%
14 ЗОН Зон Олны нам Д.Отгонцэцэг Дашбазарын Отгонцэцэг 320 0.6%
Бусад
11-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 32,098
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Н.Наранбаатар Нанзадын Наранбаатар 15,929 49.6%
2 АН Ардчилсан нам Д.Бат-Эрдэнэ Дашдэмбэрэл Бат-Эрдэнэ 15,239 47.5%
3 МАН Монгол Ардын нам Х.Мандахбаяр Хархүүгийн Мандахбаяр 14,059 43.8%
4 АН Ардчилсан нам Б.Бадраа Бадамгарав Бадраа 12,000 37.4%
5 ТБЭ Та бидний эвсэл А.Сүхбаатар Агваан-Осорын Сүхбаатар 1,413 4.4%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Эрдэнэ Дагдангийн Эрдэнэ 1,066 3.3%
7 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Бээжин Цэвээнийн Бээжин 1,060 3.3%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч А.Энхбаатар Агваандагвын Энхбаатар 572 1.8%
9 ЗОН Зон Олны нам А.Гантулга Авирын Гантулга 413 1.3%
10 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Ганбаатар Адъяагийн Ганбаатар 406 1.3%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Сансар Доржжодовын Сансар 301 0.9%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Р.Баттөмөр Рэнцэндооровын Баттөмөр 277 0.9%
13 МНН Монголын Ногоон нам Б.Мөнхчулуун Билгээгийн Мөнхчулуун 178 0.6%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ч.Батбаяр Чойсүрэнгийн Батбаяр 165 0.5%
15 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Э.Дамдинсүрэн Эрдэнэчимэгийн Дамдинсүрэн 68 0.2%
16 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Г.Пүрэвдэмбэрэл Ганбатын Пүрэвдэмбэрэл 62 0.2%
Бусад
12-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 33,052
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 АН Ардчилсан нам Ж.Батсуурь Жамба Батсуурь 19,452 58.9%
2 АН Ардчилсан нам Н.Ганибал Наянтай Ганибал 17,395 52.6%
3 МАН Монгол Ардын нам Т.Ганди Төгсжаргалын Ганди 13,214 40.0%
4 МАН Монгол Ардын нам З.Энхтөр Занын Энхтөр 12,998 39.3%
5 ТБЭ Та бидний эвсэл Н.Лутбаяр Намсрайн Лутбаяр 926 2.8%
6 ШЭ Шинэ эвсэл А.Төмөр-Очир Айлтгүйгийн Төмөр-Очир 676 2.0%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл Ч.Үл-Олдох Чанцалын Үл-Олдох 663 2.0%
8 ШЭ Шинэ эвсэл Н.Лхагвасүрэн Намсрайн Лхагвасүрэн 442 1.3%
9 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Р.Энхтуяа Ренчиндоржийн Энхтуяа 278 0.8%
10 ЗОН Зон Олны нам Ж.Мөнхзаяа Жаргалсайханы Мөнхзаяа 86 0.3%
Бусад
13-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 49,097
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ж.Эрдэнэбат Жаргалтулгын Эрдэнэбат 22,865 46.6%
2 МАН Монгол Ардын нам Ч.Ундрам Чинбатын Ундрам 22,583 46.0%
3 МАН Монгол Ардын нам Д.Өнөрболор Дамдинсүрэнгийн Өнөрболор 19,412 39.5%
4 АН Ардчилсан нам С.Баярцогт Сангажав Баярцогт 14,678 29.9%
5 АН Ардчилсан нам Д.Эрдэнэбат Дондогдорж Эрдэнэбат 14,548 29.6%
6 АН Ардчилсан нам Д.Үүрийнтуяа Домбон Үүрийнтуяа 13,499 27.5%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл Ш.Эрдэнэбат Шагдаррагчаагийн Эрдэнэбат 7,857 16.0%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Цээпилдорж Базарын Цээпилдорж 7,250 14.8%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл А.Энхболд Амжаагийн Энхболд 6,409 13.1%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл М.Насанжаргал Моголдойн Насанжаргал 4,010 8.2%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Хайдавмөнх Батсүхийн Хайдавмөнх 3,405 6.9%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Буянзаяа Батжаргалын Буянзаяа 3,383 6.9%
13 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Цог Логийн Цог 1,788 3.6%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Л.Орхон Лхамжавын Орхон 1,120 2.3%
15 ШЭ Шинэ эвсэл Г.Баттулга Готовын Баттулга 879 1.8%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ц.Бат-Эрдэнэ Цэдэвийн Бат-Эрдэнэ 670 1.4%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Амарсайхан Дамдинсүрэнгийн Амарсайхан 640 1.3%
18 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Нэргүйбаатар Бүрэнжаргалын Нэргүйбаатар 527 1.1%
19 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Мөнх-Эрдэнэ Алтангэрэлийн Мөнх-Эрдэнэ 396 0.8%
20 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Ш.Болорсүрэн Шийлэгсүрэнгийн Болорсүрэн 320 0.7%
21 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Н.Батцэцэг Нямсүрэнгийн Батцэцэг 301 0.6%
22 ЗОН Зон Олны нам Р.Лхагвасүрэн Рагчаагийн Лхагвасүрэн 209 0.4%
23 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Базарваань Бадамжавын Базарваань 179 0.4%
Бусад
14-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 43,827
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ж.Батжаргал Жигжидийн Батжаргал 18,531 42.3%
2 АН Ардчилсан нам Ц.Туваан Цэвэгдорж Туваан 16,125 36.8%
3 МАН Монгол Ардын нам Н.Энхболд Нямаагийн Энхболд 15,842 36.1%
4 МАН Монгол Ардын нам Д.Гантөгс Дагвын Гантөгс 14,586 33.3%
5 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Доржпүрэв Дуламсүрэнгийн Доржпүрэв 13,094 29.9%
6 АН Ардчилсан нам Х.Тэмүүжин Хишигдэмбэрэл Тэмүүжин 12,427 28.4%
7 АН Ардчилсан нам Д.Эрдэнэсувд Дэрэм Эрдэнэсувд 9,649 22.0%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл О.Буяннэмэх Оргойн Буяннэмэх 8,512 19.4%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Т.Мөнхсүлд Туулын Мөнхсүлд 8,148 18.6%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Эрдэнэчимэг Санжаагийн Эрдэнэчимэг 4,041 9.2%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ө.Гэрэлт-Од Өвгөнхүүгийн Гэрэлт-Од 3,018 6.9%
12 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Насанбилэг Батбаярын Насанбилэг 1,710 3.9%
13 ШЭ Шинэ эвсэл А.Батсүх Агваансамдангийн Батсүх 1,456 3.3%
14 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Цондовдорж Бадмаабазарын Цондовдорж 1,176 2.7%
15 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Чойжилжав Сэдбазарын Чойжилжав 1,028 2.3%
16 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Алтантуяа Лхамсүрэнгийн Алтантуяа 961 2.2%
17 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Мягмарсүрэн Дүншигийн Мягмарсүрэн 419 1.0%
18 ЗОН Зон Олны нам Н.Уянга Намсрайдоржийн Уянга 413 0.9%
Бусад
15-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 43,703
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 АН Ардчилсан нам О.Цогтгэрэл Одон Цогтгэрэл 26,644 61.0%
2 МАН Монгол Ардын нам Ч.Хүрэлбаатар Чимэдийн Хүрэлбаатар 22,562 51.6%
3 МАН Монгол Ардын нам Б.Чойжилсүрэн Баттогтохын Чойжилсүрэн 21,378 48.9%
4 МАН Монгол Ардын нам Н.Цэрэнбат Намсрайн Цэрэнбат 19,221 44.0%
5 АН Ардчилсан нам Д.Цэндсүрэн Дашийн Цэндсүрэн 15,682 35.9%
6 АН Ардчилсан нам С.Жавхлан Саманд Жавхлан 12,403 28.4%
7 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Батболд Цэвээний Батболд 2,721 6.2%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл Х.Удвалцэцэг Хорлоогийн Удвалцэцэг 1,930 4.4%
9 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Бат-Амгалан Баатаржавын Бат-Амгалан 1,809 4.1%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Н.Уламбаяр Нямаагийн Уламбаяр 1,703 3.9%
11 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ц.Өлзийтогтох Цэдэвийн Өлзийтогтох 918 2.1%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Бат-Эрдэнэ Цэнгэлийн Бат-Эрдэнэ 594 1.4%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Пүрэврагчаа Ганболдын Пүрэврагчаа 583 1.3%
14 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Гансүрэн Дамдинсүрэнгийн Гансүрэн 569 1.3%
15 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Лхагвасүрэн Буянжаргалын Лхагвасүрэн 447 1.0%
16 ШЭ Шинэ эвсэл Ш.Буянжаргал Шагдарын Буянжаргал 311 0.7%
17 ШЭ Шинэ эвсэл А.Чинбат Авирмэдийн Чинбат 249 0.6%
18 ШЭ Шинэ эвсэл Г.Нямсүрэн Гансүхийн Нямсүрэн 235 0.5%
19 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам И.Эрдэнэчимэг Иш Эрдэнэчимэг 216 0.5%
20 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Болд-Эрдэнэ Доржнамжилын Болд-Эрдэнэ 203 0.5%
21 ЗОН Зон Олны нам И.Золзаяа Ихбаатарын Золзаяа 191 0.4%
22 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл М.Цэдэнпунцаг Мөнхбаярын Цэдэнпунцаг 170 0.4%
23 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Д.Ганхуяг Дулмаагийн Ганхуяг 124 0.3%
Бусад
16-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 42,910
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 АН Ардчилсан нам Ш.Адъшаа Ширнэнбанди Адъшаа 22,549 52.5%
2 АН Ардчилсан нам Б.Пүрэвдорж Бөхчулуун Пүрэвдорж 18,578 43.3%
3 МАН Монгол Ардын нам С.Бямбацогт Сандагийн Бямбацогт 18,464 43.0%
4 МАН Монгол Ардын нам О.Батнасан Отгоогийн Батнасан 16,702 38.9%
5 МАН Монгол Ардын нам Ц.Цогзолмаа Цэдэнбалын Цогзолмаа 15,733 36.7%
6 АН Ардчилсан нам Н.Пунцаг Нэргүй Пунцаг 12,950 30.2%
7 ШЭ Шинэ эвсэл Ч.Гантулга Чүлтэмийн Гантулга 4,697 10.9%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл Х.Батболд Халтайн Батболд 4,203 9.8%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Алимаа Доржийн Алимаа 3,422 8.0%
10 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ө.Алтай Өлзийн Алтай 3,016 7.0%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Г.Билгүүн Ганболдын Билгүүн 2,621 6.1%
12 ТБЭ Та бидний эвсэл У.Батзаяа Уртнасангийн Батзаяа 1,883 4.4%
13 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Буянбаатар Гантулгын Буянбаатар 1,740 4.1%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Ууганжаргал Дамдинсүрэнгийн Ууганжаргал 1,154 2.7%
15 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Ганзориг Баатаржавын Ганзориг 697 1.6%
16 ШЭ Шинэ эвсэл А.Баасандэмбэрэл Аюушийн Баасандэмбэрэл 436 1.0%
17 ЗОН Зон Олны нам Т.Оюунболор Төмөрбаатарын Оюунболор 329 0.8%
Бусад
17-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 62,506
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ц.Даваасүрэн Цэрэнпилийн Даваасүрэн 33,783 54.0%
2 МАН Монгол Ардын нам Л.Мөнхбаатар Лхагвын Мөнхбаатар 29,351 47.0%
3 МАН Монгол Ардын нам Л.Энх-Амгалан Лувсанцэрэнгийн Энх-Амгалан 27,931 44.7%
4 АТХН Ард Түмнээ Хайрлая нам Л.Гүндалай Ламжавын Гүндалай 18,542 29.7%
5 АН Ардчилсан нам Ч.Батцогт Чимид Батцогт 18,111 29.0%
6 АН Ардчилсан нам Б.Баярмаа Бямбасүрэн Баярмаа 13,099 21.0%
7 АН Ардчилсан нам Д.Ганболд Даваадорж Ганболд 9,077 14.5%
8 ШЭ Шинэ эвсэл Э.Батхишиг Эрдэнэбилэгийн Батхишиг 6,897 11.0%
9 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Х.Батсайхан Хайчаагийн Батсайхан 5,856 9.4%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Магнайбаяр Эрдэнэбаатарын Магнайбаяр 4,347 7.0%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Совд Дэмбэрэлнямын Совд 3,517 5.6%
12 ШЭ Шинэ эвсэл Ж.Оюунмаа Жамсрангийн Оюунмаа 3,249 5.2%
13 ТБЭ Та бидний эвсэл Ч.Базар Чимэдийн Базар 2,597 4.2%
14 ТБЭ Та бидний эвсэл Х.Бээжин Хастөмөрийн Бээжин 2,367 3.8%
15 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Ганболд Мижиддоржийн Ганболд 2,310 3.7%
16 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Доржпалам Ламжавын Доржпалам 1,865 3.0%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Т.Туяа Тангадын Туяа 1,724 2.8%
18 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Т.Ууганбаяр Түвдэндансрангийн Ууганбаяр 1,084 1.7%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Болдбаатар Бадарчийн Болдбаатар 623 1.0%
20 ЗОН Зон Олны нам Ц.Ариунболд Цэндсүрэнгийн Ариунболд 439 0.7%
21 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Ариунтуяа Дулмаагийн Ариунтуяа 365 0.6%
Бусад
18-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 35,099
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам У.Хүрэлсүх Ухнаагийн Хүрэлсүх 25,356 72.2%
2 МАН Монгол Ардын нам Л.Оюун-Эрдэнэ Лувсаннамсрайн Оюун-Эрдэнэ 25,169 71.7%
3 МАН Монгол Ардын нам Б.Бат-Эрдэнэ Бадмаанямбуугийн Бат-Эрдэнэ 19,887 56.7%
4 АН Ардчилсан нам Ж.Оюунбаатар Жагдаг Оюунбаатар 12,255 34.9%
5 АН Ардчилсан нам Т.Пүрэвхатан Төрмөнх Пүрэвхатан 10,080 28.7%
6 АН Ардчилсан нам Э.Бат-Үүл Эрдэнэ Бат-Үүл 6,495 18.5%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Ононбаяр Сэлэнгийн Ононбаяр 2,855 8.1%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Жаргал Сандуйн Жаргал 1,987 5.7%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Батхишиг Батсуурийн Батхишиг 1,619 4.6%
10 ШЭ Шинэ эвсэл П.Нарантуяа Пунцагдашийн Нарантуяа 437 1.2%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Баатаржав Дамбадондогийн Баатаржав 314 0.9%
12 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Одгэрэл Дамбын Одгэрэл 280 0.8%
13 ЗОН Зон Олны нам А.Мөнхзул Амарсанаагийн Мөнхзул 201 0.6%
Бусад
19-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 45,118
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Б.Жавхлан Болдын Жавхлан 24,026 53.3%
2 МАН Монгол Ардын нам Г.Дамдинням Гонгор Дамдинням 22,347 49.5%
3 МАН Монгол Ардын нам Б.Баттөмөр Баагаагийн Баттөмөр 19,842 44.0%
4 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Т.Ганболд Тордайн Ганболд 15,242 33.8%
5 АН Ардчилсан нам Н.Мөнхдаш Намсрай Мөнхдаш 8,933 19.8%
6 АН Ардчилсан нам Д.Энхтуяа Доржзовдын Энхтуяа 6,231 13.8%
7 АН Ардчилсан нам Б.Бямбасайхан Баянжаргал Бямбасайхан 5,726 12.7%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Баянмөнх Ганбаатарын Баянмөнх 3,784 8.4%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Араажав Дашнямын Араажав 3,772 8.4%
10 ШЭ Шинэ эвсэл П.Эрдэнэбат Пүрэвдоржийн Эрдэнэбат 3,729 8.3%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч О.Оргил Оюунбатын Оргил 3,560 7.9%
12 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Галтбаяр Артбазарын Галтбаяр 2,483 5.5%
13 ТБЭ Та бидний эвсэл Т.Амгалан Тогтохын Амгалан 2,471 5.5%
14 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Отгонтөгс Банзрагчийн Отгонтөгс 2,455 5.4%
15 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Мягмардорж Эрдэнэбаярын Мягмардорж 1,914 4.2%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Содболд Бат-Очирын Содболд 1,758 3.9%
17 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Л.Одбаяр Лхасүрэнгийн Одбаяр 1,707 3.8%
18 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Амарбаясгалан Цогтоогийн Амарбаясгалан 1,528 3.4%
19 ШЭ Шинэ эвсэл Ж.Төгсжаргал Жамбалсүрэнгийн Төгсжаргал 1,249 2.8%
20 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Нямбаяр Батсайханы Нямбаяр 923 2.0%
21 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл М.Амарсанаа Мөнхбаяр Амарсанаа 417 0.9%
22 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам С.Баяр Сайн-Эрийн Баяр 271 0.6%
23 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Тэрбиш Доржийн Тэрбиш 257 0.6%
24 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Г.Энхжаргал Гомбожавын Энхжаргал 245 0.5%
25 ЗОН Зон Олны нам Г.Отгонжаргал Гончигзэгвийн Отгонжаргал 177 0.4%
Бусад
20-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 45,691
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Д.Батлут Дамбын Батлут 22,622 49.5%
2 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Н.Алтанхуяг Норовын Алтанхуяг 19,595 42.9%
3 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Ганбаатар Сайнхүүгийн Ганбаатар 17,034 37.3%
4 МАН Монгол Ардын нам Б.Оюунгэрэл Батнасангийн Оюунгэрэл 15,300 33.5%
5 МАН Монгол Ардын нам Ц.Нямдорж Цэндийн Нямдорж 14,273 31.2%
6 АН Ардчилсан нам Ц.Батхуяг Цогтсайхан Батхуяг 9,281 20.3%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл П.Баттөр Пүрэвсүрэнгийн Баттөр 7,786 17.0%
8 АН Ардчилсан нам О.Баасанхүү Октябрь Баасанхүү 4,666 10.2%
9 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Сарандаваа Мянганбуугийн Сарандаваа 4,652 10.2%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Хэрлэн Бадарчийн Хэрлэн 4,526 9.9%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Батмөнх Дондовдоржийн Батмөнх 3,113 6.8%
12 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Ундрахтамир Александрын Ундрахтамир 3,022 6.6%
13 АН Ардчилсан нам Д.Оросоо Дэмбэрэл Оросоо 2,547 5.6%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Р.Мягмардорж Равжирын Мягмардорж 1,811 4.0%
15 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Т.Хайрат Төлөвийн Хайрат 1,197 2.6%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл С.Эрдэнэцэцэг Сэрээтэрийн Эрдэнэцэцэг 1,017 2.2%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Гантүшиг Бат-Очирын Гантүшиг 749 1.6%
18 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Мөнхтуяа Доржпаламын Мөнхтуяа 659 1.4%
19 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Б.Эрдэнэзул Баасангийн Эрдэнэзул 621 1.4%
20 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Гантулга Батаагийн Гантулга 493 1.1%
21 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Түмэнжаргал Даваасүрэнгийн Түмэнжаргал 402 0.9%
22 БДНД Бие даан нэр дэвшигч В.Сумъяасүх Ваанчигийн Сумъяасүх 340 0.7%
23 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам М.Соёл Мэргэнбилэгийн Соёл 298 0.7%
24 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Т.Пүрэвсүрэн Тайваны Пүрэвсүрэн 265 0.6%
25 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Б.Мөнх-Алдар Балдоржийн Мөнх-Алдар 208 0.5%
26 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Ш.Чимэгсүрэн Шагдарсүрэнгийн Чимэгсүрэн 140 0.3%
27 ЗОН Зон Олны нам Б.Амарбаясгалан Батболдын Амарбаясгалан 114 0.2%
Бусад
21-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 32,016
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам С.Амарсайхан Сайнбуянгийн Амарсайхан 21,969 68.6%
2 МАН Монгол Ардын нам Ц.Сандаг-Очир Цэндийн Сандаг-Очир 15,576 48.7%
3 АН Ардчилсан нам Ц.Алтанцэцэг Цэрэндулам Алтанцэцэг 4,912 15.3%
4 АН Ардчилсан нам М.Энх-Амар Мангалсүрэн Энх-Амар 4,599 14.4%
5 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Эрдэнэжамъян Эрдэнэбилэгийн Эрдэнэжамъян 4,348 13.6%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл П.Цолмон Пүрэвсүрэнгийн Цолмон 4,023 12.6%
7 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Гантулга Бэгзсүрэнгийн Гантулга 2,203 6.9%
8 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.МӨНХДӨЛ Бадралын МӨНХДӨЛ 1,554 4.9%
9 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Чоглоонамжил Гомбосүрэнгийн Чоглоонамжил 1,475 4.6%
10 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Оюунчимэг Даваасамбуугийн Оюунчимэг 1,384 4.3%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Баасан Гэлэгийн Баасан 1,010 3.2%
12 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ц.Нандинбаатар Цогийн Нандинбаатар 372 1.2%
13 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Г.Бямбатулга Ганхуягийн Бямбатулга 310 1.0%
14 ЗОН Зон Олны нам Б.Ризагүль Болысханы Ризагүль 113 0.4%
Бусад
22-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 81,697
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Б.Энхбаяр Баттөмөрийн Энхбаяр 36,363 44.5%
2 МАН Монгол Ардын нам Б.Саранчимэг Батсүхийн Саранчимэг 25,228 30.9%
3 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл П.Наранбаяр Пүрэвсүрэнгийн Наранбаяр 23,479 28.7%
4 АН Ардчилсан нам З.Энхболд Зандаахүү Энхболд 18,170 22.2%
5 АН Ардчилсан нам Т.Батцогт Түмэндэлгэр Батцогт 12,339 15.1%
6 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Уянгахишиг Гончигдоржийн Уянгахишиг 6,493 7.9%
7 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Тулга Ганбатын Тулга 4,894 6.0%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Хулан Цоодолын Хулан 4,706 5.8%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Р.Өсөхбаяр Равжаагийн Өсөхбаяр 4,168 5.1%
10 ИЭН Их Эв нам З.Бат-отгон Зулаагийн Бат-отгон 4,118 5.0%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Х.Батсуурь Халтарын Батсуурь 4,087 5.0%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Ичинноров Манжаагийн Ичинноров 4,030 4.9%
13 ШЭ Шинэ эвсэл С.Амарсайхан Санжжавын Амарсайхан 3,740 4.6%
14 ТБЭ Та бидний эвсэл Г.Золзаяа Гантулгын Золзаяа 3,707 4.5%
15 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Ж.Батзориг Жалхарын Батзориг 901 1.1%
16 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Батжаргал Доржготовын Батжаргал 687 0.8%
17 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам А.Эрдэнэбаяр Авирмэдийн Эрдэнэбаяр 681 0.8%
18 ЭОНН Эх Орончдын Нэгдсэн нам Г.Ганбат Ганчилын Ганбат 448 0.5%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ш.Ганболд Шагдарын Ганболд 434 0.5%
20 МНН Монголын Ногоон нам Б.Пүрэвжав Баярсайханы Пүрэвжав 358 0.4%
21 МНН Монголын Ногоон нам Б.Цацралтуяа Баасансүрэнгийн Цацралтуяа 344 0.4%
22 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам Л.Өнөрчимэг Лүүрэвийн Өнөрчимэг 343 0.4%
23 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Барсболд Сосорбарамын Барсболд 343 0.4%
24 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ч.Чулуунцэцэг Чулуунбаатарын Чулуунцэцэг 318 0.4%
25 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Ганзориг Дашдондогийн Ганзориг 251 0.3%
26 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Ц.Мөнхжаргал Цэцгээгийн Мөнхжаргал 177 0.2%
27 ЗОН Зон Олны нам Б.Лхамхүү Баатарын Лхамхүү 116 0.1%
28 БДНД Бие даан нэр дэвшигч У.Мягмархүү Улаанхүүгийн Мягмархүү 112 0.1%
Бусад
23-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 78,045
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ж.Чинбүрэн Жигжидсүрэнгийн Чинбүрэн 41,004 52.5%
2 МАН Монгол Ардын нам Х.Булгантуяа Хүрэлбаатарын Булгантуяа 35,472 45.5%
3 МАН Монгол Ардын нам Э.Бат-Амгалан Энхтайваны Бат-Амгалан 30,870 39.6%
4 ШЭ Шинэ эвсэл Ж.Батзандан Жалбасүрэнгийн Батзандан 19,237 24.6%
5 АН Ардчилсан нам Ж.Баясгалан Жадамбаагийн Баясгалан 17,012 21.8%
6 АН Ардчилсан нам Д.Пүрэвдаваа Даваахүү Пүрэвдаваа 14,115 18.1%
7 АН Ардчилсан нам Ц.Одонтунгалаг Цогтоо Одонтунгалаг 13,472 17.3%
8 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Гантулга Доноровын Гантулга 9,732 12.5%
9 ШЭ Шинэ эвсэл Ш.Батсамбуу Шинэнсамбуугийн Батсамбуу 6,368 8.2%
10 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Баттуяа Цэрэнхүүгийн Баттуяа 5,947 7.6%
11 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Батболд Батдэлгэрийн Батболд 4,667 6.0%
12 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Бямбасүрэн Сономын Бямбасүрэн 4,313 5.5%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Баярмагнай Бямбасүрэн Баярмагнай 3,876 5.0%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Минжин Цэрэнбалтав Минжин 3,509 4.5%
15 ТБЭ Та бидний эвсэл Л.Өнөрбаяр Лхагвасүрэнгийн Өнөрбаяр 3,437 4.4%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Рагчаасүрэн Галиндэвийн Рагчаасүрэн 3,335 4.3%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Дөлгөөн Алтанчулууны Дөлгөөн 3,213 4.1%
18 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Батчулуун С Батчулуун 1,620 2.1%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ө.Эрдэнэболд Өвгөнхүү Эрдэнэболд 1,610 2.1%
20 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ж.Ганбаатар Жанаагийн Ганбаатар 1,325 1.7%
21 ГХХН Гэр хороолол хөгжлийн нам Б.Батсүх Батхуяг Батсүх 1,162 1.5%
22 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам О.Заяа Очирбатын Заяа 1,074 1.4%
23 ЗОН Зон Олны нам Н.Сарангэрэл Нар Сарангэрэл 816 1.0%
24 МНН Монголын Ногоон нам С.Маам Сугирын Маам 670 0.9%
25 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл П.Хишигбаяр Пүрэвдоржийн Хишигбаяр 628 0.8%
26 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Батсайхан Батсүх Батсайхан 561 0.7%
27 БДНД Бие даан нэр дэвшигч А.Бат-Эрдэнэ Адъяа Бат-Эрдэнэ 535 0.7%
28 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Жавхлан Гансүх Жавхлан 511 0.7%
29 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Баянзул Дамдинсүрэнгийн Баянзул 509 0.7%
30 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Батсүх Даш Батсүх 505 0.6%
31 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Энхдэлгэр Маам Энхдэлгэр 469 0.6%
32 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Г.Сүхболд Гомбожавийн Сүхболд 442 0.6%
33 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Баярбаатар Бямбацогт Баярбаатар 433 0.6%
34 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам В.Ганболд Вандандоржийн Ганболд 363 0.5%
35 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Мөнхбат Баяраа Мөнхбат 328 0.4%
36 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Батбилэг Дарамсэнгийн Батбилэг 307 0.4%
Бусад
24-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 64,289
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Д.Цогтбаатар Дамдин Цогтбаатар 25,333 39.4%
2 МАН Монгол Ардын нам Ц.Мөнх-Оргил Цэндийн Мөнх-Оргил 23,637 36.8%
3 МАН Монгол Ардын нам Ц.Мөнхцэцэг Цэрэнжамц Мөнхцэцэг 20,584 32.0%
4 АН Ардчилсан нам Р.Амаржаргал Ринчинням Амаржаргал 15,403 24.0%
5 АН Ардчилсан нам С.ЭРДЭНЭБОЛД Сүхбаатарын ЭРДЭНЭБОЛД 13,061 20.3%
6 АН Ардчилсан нам Э.Долгион Эрдэнэбаатарын Долгион 11,880 18.5%
7 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Ганхүү Гэндэндарамын Ганхүү 11,705 18.2%
8 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Мөнхсоёл Баатаржавын Мөнхсоёл 11,218 17.4%
9 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Мөнх-Эрдэнэ Дэмбэрэлцэрэнгийн Мөнх-Эрдэнэ 9,540 14.8%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл П.Шинжээравдан Парчаагийн Шинжээравдан 7,061 11.0%
11 ТБЭ Та бидний эвсэл З.Шагдарсүрэн Зуунайн Шагдарсүрэн 5,671 8.8%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.ДАВААСҮРЭН Содномдаржаа ДАВААСҮРЭН 5,358 8.3%
13 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Дэлгэрмаа Банзрагчийн Дэлгэрмаа 4,993 7.8%
14 МНН Монголын Ногоон нам О.Бум-Ялагч Олзодын Бум-Ялагч 3,443 5.4%
15 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Энхбат Цэндийн Энхбат 3,116 4.8%
16 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Мөнхжаргал Бямбын Мөнхжаргал 2,868 4.5%
17 ШЭ Шинэ эвсэл Ч.Мэндсайхан Чимид-Очирын Мэндсайхан 2,746 4.3%
18 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Буянцогтоо Цогтсайханы Буянцогтоо 2,100 3.3%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Чойдорж Мархаажийн Чойдорж 2,089 3.2%
20 БДНД Бие даан нэр дэвшигч А.Саруул Агваандоржийн Саруул 1,941 3.0%
21 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Ц.Төмөрбаатар Цэгмидийн Төмөрбаатар 1,535 2.4%
22 ЗОН Зон Олны нам Ш.Амгалан Шаравын Амгалан 1,290 2.0%
23 ГХХН Гэр хороолол хөгжлийн нам Н.Түмэнбаяр Намсрайдоржийн Түмэнбаяр 833 1.3%
24 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Чингисхаан Магнайбаярын Чингисхаан 671 1.0%
25 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Амарсайхан Баасанжавийн Амарсайхан 581 0.9%
26 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Эрдэмт Цэвээндоржийн Эрдэмт 538 0.8%
27 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Д.Цогтбаатар Даваагийн Цогтбаатар 393 0.6%
28 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ж.Янжинсүрэн Жанцандоржийн Янжинсүрэн 373 0.6%
29 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам О.Сэлэнгэ Очирбатын Сэлэнгэ 370 0.6%
30 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Б.Оюунсайхан Бяруузанын Оюунсайхан 369 0.6%
31 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Ц.Хүрэлбаатар Цогзоогийн Хүрэлбаатар 361 0.6%
32 ДМН Дэлхийн Монголчууд нам Г.Тэмүүжин Гэмбэлийн Тэмүүжин 358 0.6%
33 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Л.Дарамсэнгэ Лувсанвандангийн Дарамсэнгэ 241 0.4%
34 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Чимэдбавуу Довчинсүрэнгийн Чимэдбавуу 240 0.4%
35 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Г.Бадамрагчаа Гүррагчаагийн Бадамрагчаа 220 0.3%
36 ДМН Дэлхийн Монголчууд нам Т.Төмөрбат Төмөрийн Төмөрбат 132 0.2%
37 ЗОН Зон Олны нам О.Итгэлсүрэн Очирбатын Итгэлсүрэн 112 0.2%
38 ДМН Дэлхийн Монголчууд нам Д.Энхжаргал Доржготовын Энхжаргал 101 0.2%
Бусад
25-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 69,133
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Т.Аюурсайхан Төмөрбаатарын Аюурсайхан 33,356 48.2%
2 МАН Монгол Ардын нам М.Оюунчимэг Мөнхөөгийн Оюунчимэг 27,339 39.5%
3 МАН Монгол Ардын нам Ж.Сүхбаатар Жамъянхорлоогийн Сүхбаатар 23,365 33.8%
4 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Жаргалсайхан Базарсадын Жаргалсайхан 16,680 24.1%
5 АН Ардчилсан нам Ц.Баатархүү Цэнд Баатархүү 12,422 18.0%
6 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Сүндий Доржрэнцэнгийн Сүндий 12,359 17.9%
7 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.НАЙДАЛАА Бадрахын НАЙДАЛАА 10,246 14.8%
8 АН Ардчилсан нам Р.Булгамаа Ринзааны Булгамаа 9,888 14.3%
9 АН Ардчилсан нам Г.Уянга Гантөмөр Уянга 9,012 13.0%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Ц.Ганхуяг Цэрэндоржийн Ганхуяг 6,226 9.0%
11 МНН Монголын Ногоон нам Б.Жагар Бямбасүрэнгийн Жагар 6,118 8.8%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Пүрэвхүү Цэрэндоржийн Пүрэвхүү 5,677 8.2%
13 ТБЭ Та бидний эвсэл Ш.Хишигсүрэн Шархүүгийн Хишигсүрэн 4,493 6.5%
14 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Батбаатар Батын Батбаатар 4,022 5.8%
15 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ш.Энхтуул Шаравдэмбэрэлийн Энхтуул 3,528 5.1%
16 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Энхтуяа Цэндийн Энхтуяа 2,873 4.2%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Ганбаяр Гомбожавын Ганбаяр 2,620 3.8%
18 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Анхбаяр Дагдангийн Анхбаяр 2,574 3.7%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ж.Баяржавхлан Жуковын Баяржавхлан 2,514 3.6%
20 ШЭ Шинэ эвсэл Р.Ууганбаатар Рэнцэндорж Ууганбаатар 2,278 3.3%
21 ШЭ Шинэ эвсэл Ш.Нанжид Шархүүгийн Нанжид 1,792 2.6%
22 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Уламбаяр Дагвадоржийн Уламбаяр 1,267 1.8%
23 ГХХН Гэр хороолол хөгжлийн нам О.Нарантуяа Отгоны Нарантуяа 1,150 1.7%
24 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Очирхуяг Даваанямын Очирхуяг 930 1.3%
25 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Амартүвшин Батсайханы Амартүвшин 925 1.3%
26 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Оргил Гомбодоржийн Оргил 871 1.3%
27 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл М.Бат Мижиддоржийн Бат 659 1.0%
28 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ж.Оймандах Жамъянсүрэнгийн Оймандах 424 0.6%
29 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам Д.Өнөрзул Дэмбэрэлийн Өнөрзул 384 0.6%
30 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Г.Батбаяр Ганхүүгийн Батбаяр 345 0.5%
31 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Ч.Буянжаргал Чойсүрэнгийн Буянжаргал 258 0.4%
32 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Нямтүшиг Дашдэлэгийн Нямтүшиг 172 0.2%
33 ЗОН Зон Олны нам Б.Батмөнх Буянтогтохын Батмөнх 164 0.2%
Бусад
26-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 103,789
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Х.Ганхуяг Хассуурийн Ганхуяг 50,073 48.2%
2 МАН Монгол Ардын нам Ж.Ганбаатар Жамбалын Ганбаатар 48,624 46.8%
3 АН Ардчилсан нам С.Одонтуяа Салдан Одонтуяа 27,143 26.2%
4 МАН Монгол Ардын нам Д.Лүндээжанцан Данзангийн Лүндээжанцан 26,890 25.9%
5 БДНД Бие даан нэр дэвшигч П.Галиндэв Пүрэвдоржийн Галиндэв 25,866 24.9%
6 АН Ардчилсан нам С.Эрдэнэ Содномзундуй Эрдэнэ 17,031 16.4%
7 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ж.Золжаргал Жаргалсайханы Золжаргал 15,706 15.1%
8 АН Ардчилсан нам Д.Батцогт Догсом Батцогт 12,607 12.1%
9 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Жаргалсайхан Даньдайн Жаргалсайхан 11,401 11.0%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл П.Цогтбаатар Пүрэвдоржийн Цогтбаатар 9,229 8.9%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Нарантуяа-Нара Мөнхтөрийн Нарантуяа-Нара 8,596 8.3%
12 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Үүрцайх Дашдондогийн Үүрцайх 7,867 7.6%
13 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Түмэн-Өлзий Долгорын Түмэн-Өлзий 7,337 7.1%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Болор Дэмчигийн Болор 7,306 7.0%
15 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Н.Дашзэвэг Намжаагийн Дашзэвэг 5,766 5.6%
16 ТБЭ Та бидний эвсэл Ё.Бямбатогтох Ёндонсамбуугийн Бямбатогтох 5,301 5.1%
17 МНН Монголын Ногоон нам Г.Эрдэнэтуяа Ганбаатарын Эрдэнэтуяа 5,026 4.8%
18 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Зоригоо Базаррагчаагийн Зоригоо 2,657 2.6%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ч.Энхзаяа Чулуунбаатарын Энхзаяа 2,627 2.5%
20 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Солонго Цэрэндоржийн Солонго 2,362 2.3%
21 БДНД Бие даан нэр дэвшигч П.Бүүвэйбаатар Пүрэвдоржийн Бүүвэйбаатар 1,306 1.3%
22 БДНД Бие даан нэр дэвшигч О.Мөнхтулга Очирхуягийн Мөнхтулга 1,153 1.1%
23 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Сүх-Очир Содномцогийн Сүх-Очир 1,050 1.0%
24 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Х.Ганхуяг Халхын Ганхуяг 1,023 1.0%
25 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл С.Одонтуяа Сүхээгийн Одонтуяа 872 0.8%
26 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Ш.Төмөрсүх Шоовдорын Төмөрсүх 784 0.8%
27 МНН Монголын Ногоон нам Ш.Цэнгэл Шаравын Цэнгэл 687 0.7%
28 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Н.Дашдаваа Намжилын Дашдаваа 676 0.7%
29 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Ш.Мөнхбаатар Шагдарын Мөнхбаатар 589 0.6%
30 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ч.Анхбаяр Чулуунбатын Анхбаяр 575 0.6%
31 БДНД Бие даан нэр дэвшигч П.Мөнхбаяр Пүрэвдоржийн Мөнхбаяр 574 0.6%
32 ЗОН Зон Олны нам Б.Ариунсанаа Батзаяагийн Ариунсанаа 554 0.5%
33 МНН Монголын Ногоон нам С.Батдорж Санж-Осорын Батдорж 466 0.4%
34 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Батсайхан Дамдины Батсайхан 407 0.4%
35 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Батсүх Сурмаадоржийн Батсүх 354 0.3%
36 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Чулуунбат Дэнзэнгийн Чулуунбат 327 0.3%
Бусад
27-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 58,233
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Х.Нямбаатар Хишгээгийн Нямбаатар 32,962 56.6%
2 МАН Монгол Ардын нам Б.Жаргалмаа Бадарчийн Жаргалмаа 24,867 42.7%
3 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Тулга Буяагийн Тулга 12,172 20.9%
4 АН Ардчилсан нам Б.Пунсалмаа Бадамдорж Пунсалмаа 9,105 15.6%
5 АН Ардчилсан нам Д.Кёкүшюзан Батбаяр Даваа Кёкүшюзан Батбаяр 8,709 15.0%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Бямбасүрэн Дашаагийн Бямбасүрэн 7,913 13.6%
7 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ж.Отгонбаяр Жадамбын Отгонбаяр 6,523 11.2%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Э.Болорчулуун Энхболдын Болорчулуун 2,800 4.8%
9 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Эрдэнээ Батзоригийн Эрдэнээ 2,078 3.6%
10 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Амарсүлд Сайнбаярын Амарсүлд 1,653 2.8%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Х.Оюунцэцэг Халтарын Оюунцэцэг 1,274 2.2%
12 ГХХН Гэр хороолол хөгжлийн нам Я.Мөнгөнцэцэг Ягааны Мөнгөнцэцэг 1,031 1.8%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ч.Отгончулуун Чадраабалын Отгончулуун 991 1.7%
14 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Саранцэцэг Борисын Саранцэцэг 785 1.3%
15 МНН Монголын Ногоон нам Б.Алтанхуяг Батсүхийн Алтанхуяг 705 1.2%
16 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Хосбаяр Доржпаламын Хосбаяр 480 0.8%
17 БДНД Бие даан нэр дэвшигч О.Энхмаа Оргилын Энхмаа 434 0.7%
18 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Батбаатар Дүгэржавын Батбаатар 388 0.7%
19 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Нармандах Должингийн Нармандах 304 0.5%
20 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Отгонтуул Болдбаатарын Отгонтуул 289 0.5%
21 БДНД Бие даан нэр дэвшигч О.Сарантуяа Очирболдын Сарантуяа 278 0.5%
22 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Золбаяр Гомбодоржийн Золбаяр 259 0.4%
23 ЗОН Зон Олны нам Д.Насанбаяр Дэлгэрбатын Насанбаяр 118 0.2%
Бусад
28-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 81,923
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Н.Учрал Ням-Осорын Учрал 53,651 65.5%
2 МАН Монгол Ардын нам Д.Сумъяабазар Долгорсүрэнгийн Сумъяабазар 36,785 44.9%
3 МАН Монгол Ардын нам П.Анужин Пүрэв-Очирын Анужин 32,031 39.1%
4 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Батшугар Энхбаярын Батшугар 22,991 28.1%
5 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Мөнхчулуун Самданнямын Мөнхчулуун 11,579 14.1%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл М.Тулга Мижидийн Тулга 10,961 13.4%
7 АН Ардчилсан нам Г.Очирбат Ганбат Очирбат 10,761 13.1%
8 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Х.Бат-Ялалт Хадбаатарын Бат-Ялалт 8,112 9.9%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл М.Наранбаатар Мянганбуугийн Наранбаатар 7,469 9.1%
10 АН Ардчилсан нам О.Магнай Отгонжаргал Магнай 7,324 8.9%
11 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Ш.Гантулга Шагдарсүрэнгийн Гантулга 6,365 7.8%
12 АН Ардчилсан нам П.Цэцэгмаа Пүрэв Цэцэгмаа 6,132 7.5%
13 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Амарбаяр Адъяабатын Амарбаяр 5,621 6.9%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Р.Ням-Очир Ринчинлхүмбийн Ням-Очир 5,038 6.1%
15 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Цогтгэрэл Баянжаргалын Цогтгэрэл 4,242 5.2%
16 АТН Ард Түмний нам Ш.Гантулга Шагдарсүрэнгийн Гантулга 3,333 4.1%
17 МНН Монголын Ногоон нам Ц.Эрдэнэчулуун Цэвэграшийн Эрдэнэчулуун 3,329 4.1%
18 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Энхсайхан Даньдайн Энхсайхан 2,953 3.6%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Түвшинтөр Цэрэндоржийн Түвшинтөр 1,689 2.1%
20 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Батбаяр Донжоогийн Батбаяр 1,093 1.3%
21 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл М.Алтанхуяг Мягмарын Алтанхуяг 693 0.8%
22 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Н.Ган-Од Нямдоржийн Ган-Од 599 0.7%
23 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Баяраа Бямбаринчингийн Баяраа 585 0.7%
24 ЗОН Зон Олны нам П.Мөнхчимэг Пүрэвсүрэнгийн Мөнхчимэг 567 0.7%
25 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам А.Батдорж Алтанцэцэгийн Батдорж 502 0.6%
26 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Л.Лхагвадорж Лхүндэвийн Лхагвадорж 449 0.5%
27 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Ч.Мөнхбаяр Чулуундоржийн Мөнхбаяр 366 0.4%
Бусад
29-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 89,034
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Г.Амартүвшин Ганибалын Амартүвшин 37,476 42.1%
2 МАН Монгол Ардын нам Д.Сарангэрэл Даваажанцангийн Сарангэрэл 37,457 42.1%
3 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Т.Доржханд Тогмидын Доржханд 24,449 27.5%
4 МАН Монгол Ардын нам Ж.Алдаржавхлан Жуковын Алдаржавхлан 23,606 26.5%
5 АН Ардчилсан нам Б.Түвшин Банзрагч Түвшин 19,275 21.6%
6 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ж.Эрхэмбаатар Жаргалцэнгэл Эрхэмбаатар 14,396 16.2%
7 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Н.Номтойбаяр Нямтайширын Номтойбаяр 13,960 15.7%
8 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Болд Лувсанвандангийн Болд 12,557 14.1%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Т.Баярхүү Төмөрдөшийн Баярхүү 12,460 14.0%
10 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Цолмон Цэдэвийн Цолмон 11,795 13.2%
11 АН Ардчилсан нам Ч.ӨНӨРБАЯР Чадраабалын ӨНӨРБАЯР 9,062 10.2%
12 АН Ардчилсан нам Т.Энхсайхан Тэрбиш Энхсайхан 7,848 8.8%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Т.Бат-Оргил Төрболдын Бат-Оргил 6,892 7.7%
14 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Наминчимэд Баасангийн Наминчимэд 5,238 5.9%
15 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Мөнхцэлмэг Баярхүүгийн Мөнхцэлмэг 5,235 5.9%
16 ШЭ Шинэ эвсэл Э.Түвшин Эрдэнэдэлгэрийн Түвшин 5,086 5.7%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Жавхлантөгс Ганбаатарын Жавхлантөгс 4,874 5.5%
18 ТБЭ Та бидний эвсэл Ц.Оюунбаатар Цэрэндашийн Оюунбаатар 4,561 5.1%
19 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Ариунаа Лхагвадоржийн Ариунаа 3,824 4.3%
20 БДНД Бие даан нэр дэвшигч А.Галбадрах Аханбаярын Галбадрах 2,190 2.5%
21 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Басандорж Даваагийн Басандорж 1,429 1.6%
22 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Батжаргал Гочоосүрэнгийн Батжаргал 415 0.5%
23 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Гэрэлтцолмон Батаагийн Гэрэлтцолмон 393 0.4%
24 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам С.Үүрцайх Сэрчингийн Үүрцайх 384 0.4%
25 МНН Монголын Ногоон нам Д.Энхболд Довдонгийн Энхболд 372 0.4%
26 ЗОН Зон Олны нам Ж.Оюунжаргал Жанчивын Оюунжаргал 369 0.4%
27 МНН Монголын Ногоон нам М.Нямгэрэл Мягмарын Нямгэрэл 345 0.4%
28 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Н.Эрдэнэцэцэг Нанзаддоржийн Эрдэнэцэцэг 291 0.3%
29 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам О.Лхагвадорж Ойдовын Лхагвадорж 260 0.3%
30 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам А.Дугармаа Агваанпүрэвийн Дугармаа 201 0.2%
Бусад

СОНГУУЛИЙН ИРЦ

22 цагийн байдлаар
73%

1,475,895 
Санал өгсөн
/ 2,000,624
Сонгогчдын нэрийн
жагсаалтад бүртгэгдсэн
/ 130,747
"Түр хасав" тэмдэглэгээтэй
Ирц насны ангиллаар
Саналаа өгсөн сонгогчдын
Ирц: ТОЙРОГ БҮРЭЭР

Нэр дэвшигчид (606)

Сонгуулийн тойрог дээр дарж(click) дэлгэрэнгүй мэдээлэл аваарай