Уншиж байна ...
Зураг
Зураг

"Зэвүүн яриа" нэвтрүүлгийн хөтлөгч Т.Оргилмөнх, дуучин Х.Батмэнд, "Take off"-ын Д.Баясгалан нарын 94 хүн "Шинэ Нэгдсэн Эвсэл"-ээс нэр дэвшжээ

Н.Эрхбаяр, iKon.mn
2024 оны 5 сарын 31
iKon.MN

УИХ-ын ээлжит сонгуульд "Шинэ Нэгдсэн Эвсэл"-ээс 94 хүнийг нэр дэвшүүлж буйгаа зарлав. 

Тодруулбал тойрогт 56, жагсаалтаар 38 нэр дэвшигч УИХ-ын сонгуульд оролцохоор Сонгуулийн Ерөнхий Хороонд холбогдох материалыг хүргүүлжээ. Жагсаалтыг Ц.Гантулга, Ж.Цолмон нар тэргүүлж байгаа аж. 

Ийнхүү "Шинэ Нэгдсэн Эвсэл"-ээс УИХ-ын сонгуульд нэр дэвшиж буй хүмүүсийн мэдээллийг хүргэж байна. 

нэгдүгээр ТОЙРОГ /АРХАНГАЙ, БАЯНХОНГОР, ӨВӨРХАНГАЙ/

зураг
 
  1. Баасансамбуу Чинбаатар /эрх зүйч/
  2. Төмөр-очир Мөнхнасан /эдийн засагч/
  3. Цанжид Балдандорж /эдийн засагч, статистикч/

Хоёрдугаар ТОЙРОГ /ХОВД, ЗАВХАН, УВС, ГОВЬ-АЛТАЙ/

зураг
 
  1. Лхагважав Ганхуяг
  2. Жарантай Амартайван /геологич, инженер/
  3. Хумбагар Батмэнд /өв соёл, зан заншил судлаач/
  4. Чимэд Мөнхжаргал /хүний их эмч/
  5. Түвшиндүүрэнбаяр Цолмонсайхан /сэтгүүлч/
  6. Жамбалдорж Отгонбаяр

Гуравдугаар ТОЙРОГ /БАЯН-ӨЛГИЙ/

зураг
 
  1. Насил Саматэр /орчуулагч, сэтгүүлч/
  2. Захан Даулетбек /хувиараа бизнес эрхлэгч/

Дөрөвдүгээр ТОЙРОГ /ХӨВСГӨЛ, БУЛГАН, ОРХОН/

зураг
 
  1. Эрдэнэбилэг Батхишиг /улс төр судлаач, нийгмийн ухааны багш, “Зөв тэгш дүүрэн” ХХК/
  2. Дашбалдан Батбаяр /эдийн засагч/
  3. Ганзориг Ганхуяг /эрх зүйч, биеийн тамирын багш, дасгалжуулагч, “Босоо хөх монгол” ТББ-ын тэргүүн, улсын харцага/
  4. Аюулгүй Ариунболд /хөдөлмөрийн эдийн засгийн магистр, улс төр судлаач/
  5. Гунаажав Ундармаа
  6. Түмэнбаяр Саруултунгалаг /эдийн засагч/
  7. Жамсран Идэр /малчин/
  8. Сэтэнжав Үрэлпүрэв /бизнесийн удирдлагын менежер/

тавдугаар ТОЙРОГ /ДАРХАН, СЭЛЭНГЭ, ТӨВ/

зураг
 
  1. Пүрэвдорж Эрдэнэбат /нягтлан бодогч, эдийн засагч/
  2. Агваансамдан Батсүх /хүнсний технологич, авто механикч, тод манлай уяач/
  3. Дагва Баясгалан /удирдахуйн ухааны магистр, сэтгүүл зүйн докторант/
  4. Лхагваа Оюунчимэг /бизнесийн удирдлага/

зургаадугаар ТОЙРОГ /ХЭНТИЙ, ДОРНОД, СҮХБААТАР/

зураг
 
  1. Магсар Ариунбат /уул уурхайн хүнд машин механизмын инженер/
  2. Дашжамц Бадрах /эрхзүйч/
  3. Батмөнх Батбаяр /зураач, сийлбэрчин/

Долдугаар ТОЙРОГ /ӨМНӨГОВЬ, ДУНДГОВЬ, ГОВЬСҮМБЭР, ДОРНОГОВЬ/

зураг
 
  1. Осор Ганбат /эдийн засагч, эрх зүйч/
  2. Даржаа Болормаа /хүний их эмч, мэдрэлийн тэргүүлэх зэргийн эмч, клиникийн профессор/
  3. Түмэрхүрд Хүрэлбат /барилгын конструктор, мэргэшсэн инженер/
  4. Лувсанням Өсөхжаргал /их эмч/
  5. Цагаанчулуун Мөнхзул
  6. Ням Цэрэндавга /малчин, уяач/

Наймдугаар тойрог /Баянзүрх дүүрэг/

зураг
 
  1. Болд Гантулга /багш, урлаг судлаач, доктор, профессор/
  2. Ядамсүрэн Батхүү /сэтгэл зүйч/
  3. Эрдэнчимэг Энхзориг /бизнесийн удирдлагын менежер/
  4. Гүрдорж Батбаяр /үндсэн хууль судлаач/
  5. Энхтуяа Эрдэнэтуяа /герман хэлний орчуулагч, эрх зүйч , төрийн захиргааны менежмент, магистр/

есдүгээр тойрог /баянгол дүүрэг/

зураг
 
  1. Алтанхуяг Бархүү /барилгын дулаан хангамж, агааржуулалтын магистр инженер, банкны зээлийн эдийн засагч, санхүүч, үндсэн хууль судлаач/
  2. Бор Мөнгөнхишиг /бизнесийн удирдлага/
  3. Тайванбаатар Оргилмөнх /сэтгүүлч, судлаач/

Аравдугаар тойрог /Чингэлтэй, Сүхбаатар дүүрэг/

зураг
 
  1. Чимэддорж Амарсанаа /аялал жуулчлалын удирдлага, англи хэлний орчуулагч, багш/
  2. Цэгмэд Бумцэнд /хүнсний тоног төхөөрөмжийн механик инженер, аж үйлдвэрийн гавьяат ажилтан/
  3. Мөнхбат Ариунзул /англи хэлний багш, орчуулагч, боловсрол судлалын докторант/
  4. Чимэдрэгзэн Батбаатар /хуульч, эрх зүйч, хүний нөөцийн менежер/
  5. Цэрэндамба Баярхүү /эрх зүйч, зураач/
  6. Цогтсайхан Пүрэвсүрэн /төслийн менежер/
  7. Батсүх Бат-Өлзий

Арваннэгдүгээр тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/  

зураг
 
  1. Түмэн-Ойлоо Цоож /сэтгүүлч, судлаач/
  2. Нянгар Батчулуун /аялал жуулчлалын маркетингийн менежер/
  3. Төмөрхуяг Наранзул /хүний нөөцийн менежер/
  4. Дүнгээ Лхагвадорж /механикч, техникч/
  5. Наранцэцэг Баттогтох /хуульч, өмгөөлөгч, хууль зүйн ухааны магистр/

Арванхоёрдугаар тойрог /Хан-Уул/

зураг
 
  1. Бямбасүрэн Баярмаа /нийгмийн ухааны багш, судлаач,  боловсрол судлалын магистр, улс төр судлалын докторант/
  2. Надмидцэрэн Тамир /сэтгүүлч/
  3. Шагдарсүрэн Бат-Эрдэнэ /гадаад худалдааны ажилтан, нийгэм судлаач/

13 дугаар тойрог /НАЛАЙХ, БАГАНУУР, БАГАХАНГАЙ/

зураг
 
  1. Батбилэг Эрдэнэбаяр /урлаг судлаач/

жагсаалтад нэр дэвшигчид

зураг
 
  1. Цэндсүрэн Гантулга /багш,  эдийн засагч, боловсрол судлалын доктор/
  2. Жадамба Цолмон /хүний их эмч, зөвлөх эмч, багш, ангаахын шинжлэх ухааны доктор, профессор/
  3. Төмөрдаш Баярхүү /инженер, эдийн засагч, эдийн засгийн ухааны доктор/
  4. Баасанжав Отгон /сэтгүүлч, эрх зүйч/
  5. Лхагвасүрэн Өнөрбаяр /улс төр судлаач/
  6. Лхамсүрэн Энхтуяа /инженер, эрх зүйч, техникийн ухааны магистр/
  7. Намсрай Лхагвабаатар /эдийн засагч, эрх зүйч, төрийн захиргааны удирдлагын магистр/
  8. Лувсандорж Оюун /багш, судлаач, эдийн засгийн шинжлэх ухааны доктор, профессор/
  9. Дамбадондог Баатаржав /хөдөлмөрийн баатар, гавьяат тамирчин, паралимпын аварга, “Монголын хөгжлийн бэрхшээлтэй иргэдийн нэгдсэн холбоо”-ны тэргүүн/
  10. Дүгэрсүрэн Сүхжаргалмаа /орчуулагч, судлаач, жендэрийн хуулийг санаачлагч, нийгмийн зүтгэлтэн/
  11. Маньбадар Сайнбаяр /эрх зүйч, хууль зүйн магистр, бизнесийн удирдлагын магистр/
  12. Лхагважав Бат-Аюуш /хөнгөн үйлдвэрийн технологич, зөвлөх инженер/
  13. Лувсанзундуй Ням /монгол улсын гавьяат дасгалжуулагч, философийн доктор, боловсрол судлалын шинжлэх ухааны доктор, профессор/
  14. Агваан Энхцэцэг /зөвлөх инженер, төрийн удирдлагын докторант/
  15. Данзан Эрдэнэбат /инженер, багш, аж үйлдвэрийн гавьяат ажилтан, соёлын гавьяат зүтгэлтэн/
  16. Батбаатар Халиун /эрх зүйч/
  17. Тогос Болд /хүний их эмч, багш, боловсрол судлалын доктор/
  18. Амарбаясгалан Бумчумаа /хөдөлмөрийн эдийн засагч, төрийн удирдлагын менежер/
  19. Чимэдноров Төмөр /барилгын дулааны инженер, магистр, бизнесийн удирдлагын магистр/
  20. Гүнд Буяндулам /нүүр ам судлалын их эмч/
  21. Мягмарнаран Мөнхбат /эрх зүйч, судлаач/
  22. Раднаа Будханд /багш, боловсрол судлалын магистр/
  23. Олзвой Од /олон улсын эдийн засагч, бизнесийн удирдлагын магистр/
  24. Оонон Алтансувд /багш, эрх зүйч/
  25. Гунгааням Гэрэлт-Од /мэргэшсэн геологич/
  26. Гансүх Содцэцэг /сэтгүүлч, судлаач/
  27. Гомбогив Ган-Эрдэнэ /зөвлөх инженер/
  28. Өлзийбат Батцэцэг /ургамал хамгаалал, хорио цээрийн шинжээч/
  29. Удвал Эрдэнэсанаа /улс төр судлаач/
  30. Энхээ Алтантуяа /хайгуулчин, нийгмийн ажилтан/
  31. Өргөнцагаан Амарбаясгалан /хуульч, өмгөөлөгч/
  32. Зоригтбаатар Золжаргал /аудитор/
  33. Гомбожав Гэрэлт-Од /интерьер дизайнер/
  34. Цэвээнням Лхагваням /сэтгэл судлаач/
  35. Батсүхийн Бат-Өлзий /график дизайнер/
  36. Жамба Байгальмаа
  37. Амартүвшин Мөнх-Амгалан /инженер/
  38. Түвдэндорж Цэнджаргал /багш/