2021/06/21
Америк доллар
МОНГОЛ БАНК:
2,849.18₮
B30
УЛААНБААТАР
26°
|
14°
B30
УЛААНБААТАР
21°
|
15°
B30
УЛААНБААТАР
27°
|
12°
17:00
S30
26°
18:00
S30
25°
19:00
S30
24°
20:00
S30
22°
21:00
S29
20°
22:00
S29
18°
23:00
S29
17°
00:00
S29
17°
01:00
S29
16°
02:00
S31
15°
03:00
S31
14°
04:00
S29
13°
Энэ мэдээ хуучирсан буюу 2020/07/02 -нд нийтлэгдсэн мэдээ болно.

Эмэгтэй гишүүдийн дийлэнхийг БСШУС-ын болон Нийгмийн бодлогын байнгын хороонд хуваарилжээ

А.Төгөлдөр, iKon.mn
2020 оны 7 сарын 2
iKon.MN
Зураг
mpa.mn

Анхдугаар чуулганы өчигдрийн хуралдаанаар УИХ-ын байнгын хороодын бүрэлдэхүүнийг баталсан байна. 

Монгол Улсын Их Хурлын 26 дугаар зүйлийн 1-д "Байнгын хороо 15-19 гишүүний бүрэлдэхүүнтэй байх бөгөөд гишүүн нэгэн зэрэг хоёроос илүүгүй Байнгын хороонд харьяалагдан ажиллаж болно" гэж заасны дагуу УИХ-ын 76 гишүүнийг найман байнгын хороонд хуваарилжээ. 

Тус хуулийн 26.3-т "Байнгын хороог Улсын Их Хурлаас нэг жилийн хугацаагаар сонгосон дарга тэргүүлнэ, 26.4-т Байнгын хорооны даргыг Улсын Их Хуралд сонгогдон ажилласан туршлагыг нь харгалзан тухайн Байнгын хорооны гишүүдээс сонгох бөгөөд түүнийг улируулан сонгож болно" хэмээн заасан байдаг. 

1/Аюулгүй байдал, гадаад бодлогын байнгын хороо: 

  1. Ширнэнбаньдын Адьшаа
  2. Норовын Алтанхуяг
  3. Пүрэв-Очирын Анужин
  4. Төмөрбаатарын Аюурсайхан
  5. Хавдисламын Баделхан
  6. Энхтайваны Бат-Амгалан
  7. Сүхбаатарын Батболд
  8. Бадмаанямбуугийн Бат-Эрдэнэ
  9. Дашдэмбэрэлийн Бат-Эрдэнэ
  10. Дашдондогийн Ганбат
  11. Тогмидын Доржханд
  12. Борхүүгийн Дэлгэрсайхан
  13. Нанзадын Наранбаатар
  14. Лувсаннамсрайн Оюун-Эрдэнэ
  15. Цэдэвийн Сэргэлэн
  16. Дамдины Цогтбаатар
  17. Бямбасүрэнгийн Энх-Амгалан
  18. Нямаагийн Энхболд
  19. Төмөртогоогийн Энхтүвшин

2/Байгаль орчин, хүнс, хөдөө аж ахуйн байнгын хороо:

  1. Цогт-Очирын Анандбазар
  2. Телуханы Аубакар
  3. Бадмаанямбуугийн Бат-Эрдэнэ
  4. Жадамбын Бат-Эрдэнэ
  5. Балжиннямын Баярсайхан
  6. Буланы Бейсен
  7. Хаянгаагийн Болорчулуун
  8. Гочоогийн Ганболд
  9. Наянтайн Ганибал
  10. Гонгорын Дамдинням
  11. Гомпилдоогийн Мөнхцэцэг
  12. Нанзадын Наранбаатар
  13. Дамдинсүрэнгийн Өнөрболор
  14. Батсүхийн Саранчимэг
  15. Ганзоригийн Тэмүүлэн
  16. Цэвэгдоржийн Туваан
  17. Одонгийн Цогтгэрэл
  18. Цэдэндамбын Цэрэнпунцаг
  19. Жигжидсүрэнгийн Чинбүрэн
 

3/Боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спортын байнгын хороо:

  1. Амгалангийн Адъяасүрэн
  2. Ганибалын Амартүвшин
  3. Пүрэв-Очирын Анужин
  4. Телуханы Аубакар
  5. Ёндонпэрэнлэйн Баатарбилэг
  6. Балжиннямын Баярсайхан
  7. Хассуурийн Ганхуяг
  8. Цэрэнпилийн Даваасүрэн
  9. Гонгорын Дамдинням
  10. Бадарчийн Жаргалмаа
  11. Цэрэнжамцын Мөнхцэцэг
  12. Салдангийн Одонтуяа
  13. Дамдинсүрэнгийн Өнөрболор
  14. Даваажанцангийн Сарангэрэл
  15. Чинбатын Ундрам
  16. Ням-Осорын Учрал
  17. Төмөртогоогийн Энхтүвшин

4/Нийгмийн бодлогын байнгын хороо:

  1. Жигжидийн Батжаргал
  2. Дамбын Батлут
  3. Буланы Бейсен
  4. Хүрэлбаатарын Булгантуяа
  5. Сайнхүүгийн Ганбаатар
  6. Бадарчийн Жаргалмаа
  7. Цэндийн Мөнх-Оргил
  8. Гомпилдоогийн Мөнхцэцэг
  9. Мөнхөөгийн Оюунчимэг
  10. Цэндийн Сандаг-Очир
  11. Даваажанцангийн Сарангэрэл
  12. Батсүхийн Саранчимэг
  13. Цэвэгдоржийн Туваан
  14. Чинбатын Ундрам
  15. Цэдэндамбын Цэрэнпунцаг
  16. Жигжидсүрэнгийн Чинбүрэн
  17. Содномын Чинзориг
  18. Лувсанцэрэнгийн Энх-Амгалан

5/Төрийн байгуулалтын байнгын хороо:

  1. Амгалангийн Адъяасүрэн
  2. Ёндонпэрэнлэйн Баатарбилэг
  3. Сүхбаатарын Батболд
  4. Жамбын Батсуурь
  5. Сандагийн Бямбацогт
  6. Жамбалын Ганбаатар
  7. Гочоогийн Ганболд
  8. Гомбожавын Занданшатар
  9. Жамъянгийн Мөнхбат
  10. Цэндийн Мөнх-Оргил
  11. Хишгээгийн Нямбаатар
  12. Лувсаннамсрайн Оюун-Эрдэнэ
  13. Бөхчулууны Пүрэвдорж
  14. Долгорсүрэнгийн Сумъяабазар
  15. Жамъянхорлоогийн Сүхбаатар
  16. Дуламдоржийн Тогтохсүрэн
  17. Ухнаагийн Хүрэлсүх
  18. Лувсанцэрэнгийн Энх-Амгалан
  19. Нямаагийн Энхболд
 

6/Төсвийн байнгын хороо:

  1. Ганибалын Амартүвшин
  2. Цогт-Очирын Анандбазар
  3. Жигжидийн Батжаргал
  4. Жамбын Батсуурь
  5. Баагаагийн Баттөмөр
  6. Хүрэлбаатарын Булгантуяа
  7. Сайнхүүгийн Ганбаатар
  8. Цэрэнпилийн Даваасүрэн
  9. Болдын Жавхлан 
  10. Лхагвын Мөнхбаатар
  11. Жамъянгийн Мөнхбат
  12. Салдангийн Одонтуяа
  13. Бөхчулууны Пүрэвдорж
  14. Шатарбалын Раднаасэд
  15. Долгорсүрэнгийн Сумъяабазар
  16. Дуламдоржийн Тогтохсүрэн
  17. Ганзоригийн Тэмүүлэн
  18. Чимэдийн Хүрэлбаатар
  19. Баттогтохын Чойжилсүрэн

7/Хууль зүйн байнгын хороо:

  1. Ширнэнбаньдын Адьшаа
  2. Норовын Алтанхуяг
  3. Сайнбуянгийн Амарсайхан
  4. Хавдисламын Баделхан  
  5. Сандагийн Бямбацогт
  6. Дашдондогийн Ганбат
  7. Борхүүгийн Дэлгэрсайхан
  8. Лхагвын Мөнхбаатар
  9. Цэрэнжамцын Мөнхцэцэг
  10. Хишгээгийн Нямбаатар
  11. Шатарбалын Раднаасэд
  12. Цэндийн Сандаг-Очир
  13. Жамъянхорлоогийн Сүхбаатар
  14. Цэдэвийн Сэргэлэн
  15. Ням-Осорын Учрал
  16. Дамдины Цогтбаатар
  17. Бямбасүрэнгийн Энх-Амгалан
  18. Баттөмөрийн Энхбаяр

8/Эдийн засгийн байнгын хороо:

  1. Сайнбуянгийн Амарсайхан
  2. Төмөрбаатарын Аюурсайхан
  3. Энхтайваны Бат-Амгалан
  4. Дамбын Батлут
  5. Баагаагийн Баттөмөр
  6. Дашдэмбэрэлийн Бат-Эрдэнэ
  7. Жадамбын Бат-Эрдэнэ
  8. Хаянгаагийн Болорчулуун
  9. Жамбалын Ганбаатар
  10. Наянтайн Ганибал
  11. Хассуурийн Ганхуяг
  12. Тогмидын Доржханд
  13. Болдын Жавхлан
  14. Мөнхөөгийн Оюунчимэг
  15. Одонгийн Цогтгэрэл
  16. Содномын Чинзориг
  17. Баттогтохын Чойжилсүрэн
  18. Чимэдийн Хүрэлбаатар
  19. Баттөмөрийн Энхбаяр.
x