2020/07/10
Америк доллар
МОНГОЛ БАНК:
2,832.64₮
B30
УЛААНБААТАР
19°
|
13°
B30
УЛААНБААТАР
22°
|
12°
B30
УЛААНБААТАР
27°
|
13°
08:00
S40
13°
09:00
S40
13°
10:00
S40
13°
11:00
S40
14°
12:00
S40
14°
13:00
S40
15°
14:00
S40
15°
15:00
S40
14°
16:00
S40
14°
17:00
S40
14°
18:00
S40
14°
19:00
S40
14°

ШУТИС-ийн 2020-2021 оны бакалаврын элсэлтийн бүртгэл орон даяар www.elselt.edu.mn хаягаар явагдаж байна

СУРТАЛЧИЛГАА
2020 оны 7 сарын 2
Сурталчилгаа
Шинжлэх Ухаан, Технологийн Их Сургуулийн 2020-2021 оны хичээлийн жилийн бакалаврын элсэлтийн бүртгэл орон даяар www.elselt.edu.mn цахим хаягаар явагдаж байна
 

Элсэлтийн бүртгэл

  • ШУТИС-ийн бакалаврын хөтөлбөрт орон даяар цахим элсэлтийн бүртгэлийг www.elselt.edu.mn элсэлтийн вэб хуудсаар дамжуулан хийнэ.
  • 2020 оны 5 дугаар сарын 15-ны өдрөөс 2020 оны 7 дугаар сарын 7-ны өдрийн хооронд бүртгэнэ.

Суралцагч элсүүлэх бүлэг, харгалзах ЭЕШ хичээл, босго оноо:

  • Улаанбаатар хот дахь бүрэлдэхүүн сургуулийн хувьд:

Бүлэг

ЭЕШ тооцох хичээл

Босго оноо

Хичээл нэг

Хичээл хоёр

1

I бүлэг

Математик

Физик, Хими

Бүлэгт харгалах хичээлүүдээс хоёр хичээл нь 480, 400 оноо давсан байх

2

III бүлэг

Хар зураг

Математик

Хичээл нэг - 480, хичээл хоёр - 400 эсвэл

Хичээл нэг - 400, хичээл хоёр - 480

3

IV бүлэг

Математик

Гадаад хэл /Англи эсвэл Орос хэл/

Хичээл нэг - 480, хичээл хоёр - 400 эсвэл

Хичээл нэг - 400, хичээл хоёр – 480

4

V бүлэг

Нийгмийнтухаймэдлэг

Математик /2/

Хичээл нэг - 480, хичээл хоёр - 400 эсвэл

Хичээл нэг - 400, хичээл хоёр - 480

  • Дархан-Уул аймаг дахь технологийн сургуулийн хувьд:

Бүлэг

ЭЕШ тооцох хичээл

Босго оноо

Хичээл нэг

Хичээл хоёр

1

I бүлэг

Математик

Физик, Хими

Бүлэгт харгалах хичээлүүдээс хоёр хичээл нь 400, 400 оноо давсан байх

2

IV бүлэг

Математик

Гадаад хэл /Англи эсвэл Орос хэл/

Хичээл нэг - 400, хичээл хоёр – 400

  • Орхон дахь технологийн сургуулийн хувьд:

Бүлэг

ЭЕШ тооцох хичээл

Босго оноо

Хичээл нэг

Хичээл хоёр

1

I бүлэг

Математик

Физик, Хими

Бүлэгт харгалах хичээлүүдээс хоёр хичээл нь 400, 400 оноо давсан байх

Мэргэжил сонголт

  • Мэргэжил сонгох үйл ажиллагааг орон даяр цахим хэлбэрээр  www.elselt.edu.mn веб хуудсаар дамжуулан хийнэ.
  • Мэргэжил сонгох үйл ажиллагааг элсэлтийн бүртгэл дууссан өдрөөс хойш ажлын 10 хоногт багтаан зохион байгуулна.
  • Хөтөлбөр, мэргэжил сонгосон шинээр элсэгчид 2020 оны 7 дугаар сарын 08-аас 7 дугаар сарын 22-ны хооронд элсэлтийн веб хуудсаар 2 кредитийн төлбөр төлж, хөтөлбөр баталгаажуулалт хийнэ.

Авьяаслаг элсэгчдэд олгох тэтгэлэг:

  • Олон улсын олимпиадын 1-3-р байр төлбөрийг 100 хувь хөнгөлнө.
  • 2019 оны техник-технологийн улсын олимпиадын 1-р байр эзэлсэн бол төлбөрийг 100 хувь хөнгөлнө.
  • 2019 оны техник-технологийн улсын олимпиадын 2,3-р байр эзэлсэн бол төлбөрийг 75 хувь хөнгөлнө.
  • 2019 оны техник-технологийн улсын олимпиадын 4,5-р байр эзэлсэн бол төлбөрийг 50 хувь хөнгөлнө.
  • Мэргэжлийн улсын олимпиадын 1-5 дугаар байр эзэлсэн элсэгч төлбөрийг 50 хувь хөнгөлнө.
  • ШУТИС-ийн харьяа ахлах сургууль төгссөн элсэгч ЭЕШ-нд 650 ба түүнээс дээш бол төлбөрөөс 50-100 хувь хөнгөлнө.
  • ЭЕШ-ын 700-800 оноотой элсэгч төлбөрийг 50-100 хувь хөнгөлнө.

Дэлгэрэнгүй мэдээлэл:  https://elselt.edu.mn

Холбоо барих: 11-324319, 11-322126, 11-324590 /1021, 2206/, 80848148, 99148148, 94945773

ШУТИС-ийн элсэгчдэд зориулсан зөвлөмж:

 

МОНГОЛ УЛСЫН ШИНЖЛЭХ УХААН, ТЕХНОЛОГИЙН ИХ СУРГУУЛЬД 2020-2021 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛД СУРАЛЦАГЧ ЭЛСҮҮЛЭХ БАКАЛАВРЫН ХӨТӨЛБӨР, МЭРГЭЖИЛ, БҮЛЭГ,

БҮРЭЛДЭХҮҮН СУРГУУЛЬ

 

Сургууль

Хөтөлбөрийн индекс

Хөтөлбөрийн нэр

Мэргэжлийн нэр

Бүлэг

1

Барилга, архитектурын сургууль

1

073101

Архитектур

1

Архитектур

III

2

Архитектур, хот төлөвлөлт

3

Архитекур /Япон улстай хамтарсан хөтөлбөр/

2

071204

Хүрээлэн буй орчны инженер

4

Халаалт, агаар сэлгэлт

I

5

Усан хангамж, ус цэвэрлэгээ

6

Хаягдал боловсруулах технологи

3

073202

Барилгын инженер

7

Иргэний ба үйлдвэрийн барилга

I

8

Автозамын барилга

9

Барилгын материалын үйлдвэрлэлийн технологи

10

Усны барилга байгууламж

11

Гүүрийн барилга

12

Барилгын инженер /Япон улстай хамтарсан хөтөлбөр/

4

041302

Менежмент

13

Барилгын менежмент

IV

5

071202

Үйлдвэрийн экологи

14

Усны нөөц экологи

I

2

Бизнесийн удирдлага, хүмүүнлэгийн сургууль

6

041301

Бизнесийн удирдлага

15

Хүний нөөцийн менежмент

IV

16

Санхүүгийн менежмент

17

Маркетингийн менежмент

18

Мэдээллийн системийн менежмент

19

Олон улсын бизнесийн менежмент

7

041302

Менежмент

20

Жижиг дунд үйлдвэрийн менежмент

IV

21

Харилцаа холбооны менежмент

22

Хөнгөн үйлдвэрийн менежмент

8

041303

Төрийн удирдлага

23

Төрийн удирдлага

IV

9

041304

Аялал жуулчлалын менежмент

24

Аялал жуулчлалын менежмент

10

092301

Нийгмийн ажил

25

Нийгмийн ажил

V

11

041402

Олон нийттэй харилцах ажил

26

Олон нийттэй харилцах ажил

12

031301

Сэтгэл судлал

27

Байгууллагын сэтгэл судлал

3

Геологи уул, уурхайн сургууль

13

053201

Геодези

28

Геодези

I

29

Геодези /БНХАУ-ын Шандуны ШУТИС-тай хамтарсан/

14

053203

Геологи

30

Геологи

31

Ашигт малтмалын эрэл, хайгуул

15

053205

Геофизик

32

Геофизик

16

053204

Гидрогеологи, инженер геологи

33

Гидрогеологи

17

072401

Уул уурхайн ашиглалтын технологи

34

Уул уурхайн ашиглалтын технологи

I

35

Уул уурхайн ашиглалтын технологи /ХБНГУ-ын Фрайбургийн Уул уурхайн академитай хамтарсан/

18

072402

Ашигт малтмалын баяжуулалтын технологи

36

Ашигт малтмалын баяжуулалтын технологи

19

072403

Өрөмдлөгийн техник, технологи

37

Өрөмдлөгийн техник, технологи

I

20

072404

Газрын тосны инженер

38

Газрын тосны инженер

21

053211

Газар зохион байгуулалт

39

Газар зохион байгуулалт

22

072405

Уул уурхайн маркшейдер

40

Уул уурхайн маркшейдер

23

041302

Менежмент

41

Уул уурхайн менежмент

IV

24

071501

Механик инженер

42

Уул уурхайн машин тоног төхөөрөмж

I

25

071304

Цахилгааны инженер

43

Уул уурхайн цахилгаан тоног төхөөрөмжийн ашиглалт

26

 

Уул уурхайн геотехник

44

Уул уурхайн геотехник

4

Механик, тээврийн сургууль

27

071402

Үйлдвэрлэлийн автоматжуулалт

45

Машины электрон систем

I

46

Механик системийн загварчлал

47

Хөнгөн үйлдвэрийн автоматжуулалт

28

071501

Механик инженер

48

Үйлдвэрлэлийн механикжуулалт

I

49

Барилгын материалын үйлдвэрлэлийн машин, тоног төхөөрөмжийн ашиглалт

50

Механик инженер

51

Механик инженер /БНСУ-ын SOON CHUN HYANG Их сургуультай хамтарсан/

52

Механик инженер /БНСУ-ын HANBAT NATIONAL UNIVERSITY хамтарсан/

53

Механик инженер /Япон улстай хамтарсан хөтөлбөр/

29

071502

Метал боловсруулах технологи

54

Машин үйлдвэрлэлийн технологи

I

30

071503

Металлурги, металын технологи

55

Метал судлал, технологи

31

071601

Авто инженер

56

Автомашины ашиглалт, авто аж ахуй

57

Дотоод шаталтын хөдөлгүүр

32

071602

Нисэх техникийн механик

58

Нисэх техникийн механик

I

59

Авионик

33

041305

Логистик менежмент

60

Логистик менежмент

IV

61

Төмөр замын тээврийн менежмент

34

041302

Менежмент

62

Тээврийн менежмент

35

104101

Зүтгүүрийн аж ахуй

63

Зүтгүүр, вагоны инженер

I

5

Мэдээлэл, холбоо технологийн сургууль

36

061303

Мэдээллийн систем

64

Мэдээллийн систем

I

37

061304

Мэдээллийн технологи

65

Мэдээллийн технологи

38

061302

Програм хангамж

66

Програм хангамж

39

061901

Цахилгаан холбоо

67

Цахилгаан холбоо

I

68

Цахилгаан холбоо /ОХУ-ын Москвагийн Мэдээлэл Холбооны Техникийн Их сургуультай хамтарсан/

40

061902

Утасгүй холбоо

69

Утасгүй холбоо

I

70

Утасгүй холбоо /ОХУ-ын Москвагийн Мэдээлэл Холбооны Техникийн Их сургуультай хамтарсан/

41

061903

Сүлжээний технологи

71

Сүлжээний технологи

I

42

061202

Системийн аюулгүй байдал

72

Мэдээллийн системийн аюулгүй байдал

73

Мэдээллийн системийн аюулгүй байдал /БНСУ-ын SOON CHUN HYANG Их сургуультай хамтарсан/

I

43

071401

Электроник

74

Автоматжуулалтын систем

I

75

Электрон системийн програм хангамж

76

Эмбеддэд систем

44

061301

Компьютерийн ухаан

77

Компьютерийн ухаан

45

 

Мультимедиа технологи

78

Мультимедиа  дизайн

I

79

Тоон медиа технологи

46

 

Өгөгдлийн ухаан

80

Өгөгдлийн ухааны инженерчлэл

81

Өгөгдлийн шинжилгээ

47

 

Хиймэл оюун ухаан

82

Хиймэл оюун ухаан

48

 

IoT технологи

83

IoT технологи

49

 

Робот ба хиймэл оюун ухаан

84

Робот ба хиймэл оюун ухаан

6

Үйлдвэрлэлийн технологийн сургууль

50

021201

Хувцасны дизайн

85

Хувцасны дизайн

III

51

021202

График дизайн

86

Компьютерийн график дизайн

87

График дизайн

52

021203

Үйлдвэрлэлийн дизайн

88

Үйлдвэрлэлийн дизайн

53

021204

Интерьер дизайн

89

Интерьер дизайн

54

072101

Хүнсний инженерчлэл

90

Хүнс үйлдвэрлэлийн технологи

I

91

Хоол үйлдвэрлэл, үйлчилгээний технологи

55

072102

Шим тэжээл судлал /Хоол зүй, шим судлал/

92

Хоол зүй, тэжээхүй ухаан

56

072103

Хүнсний чанар, аюулгүй байдал

93

Хүнсний чанар, аюулгүй байдал

57

072203

Мод боловсруулах үйлдвэрлэлийн технологи

94

Мебель модон эдлэлийн технологи

I

58

082104

Ойн инженер

95

Ойн инженер

59

072202

Хэвлэлийн үйлдвэрлэлийн технологи

96

Хэвлэлийн үйлдвэрлэлийн технологи

60

072302

Хувцас үйлдвэрлэлийн технологи, загвар зохион бүтээлт

97

Хувцас үйлдвэрлэлийн технологи, загвар зохион бүтээлт

I

61

072303

Арьс ширэн бүтээгдэхүүний үйлдвэрлэлийн технологи

98

Арьс ширэн бүтээгдэхүүн үйлдвэрлэлийн технологи

62

072304

Нэхмэлийн үйлдвэрлэлийн технологи

99

Нэхмэлийн үйлдвэрлэлийн технологи

63

051202

Биотехнологи

100

Хүнсний биотехнологи

I

101

Хүнсний микробиологи

64

041302

Менежмент

102

Хүнсний үйлдвэрийн менежмент

IV

65

071501

Механик инженер

103

Хөнгөн үйлдвэрийн машин, тоног төхөөрөмж

I

104

Хүнсний үйлдвэрлэлийн машин аппарат

66

072301

Экоматериалын гүйцэтгэн боловсруулалтын технологи

105

Нэхмэлийн үйлдвэрлэлийн химийн технологи

106

Арьс шир боловсруулах үйлдвэрлэлийн химийн технологи

7

Хэрэглээний шинжлэх ухааны сургууль

67

071101

Химийн инженерчлэл

107

Химийн инженерчлэл

I

108

Химийн инженерчлэл /БНХАУ-ын ӨМӨЗО-ны Технологийн Их Сургуультай хамтарсан/

68

071102

Химийн технологи

109

Органик бус бодисын химийн технологи

I

110

Нүүрсний боловсруулалтын технологи

111

Газрын тосны боловсруулалтын технологи

69

071202

Үйлдвэрийн экологи

112

Үйлдвэрийн экологийн инженер

I

113

Үйлдвэрийн экологийн инженер /БНХАУ-ын NanjinTech University хамтарсан/

70

078801

Нано шинжлэх ухааны инженерчлэл

114

Нано шинжлэх ухааны инженерчлэл

I

71

072201

Материал судлал

115

Материал судлал

72

054201

Статистик

116

Статистик

I

117

Статистик /БНХАУ-ын Northwestern Polytechnical University хамтарсан/

73

 

Инженерийн бэлтгэл

118

Инженерийн бэлтгэл /Монгол-Германы хамтарсан/

I

119

Инженерийн бэлтгэл /Монгол/

8

Эрчим хүчний сургууль

74

071301

Сэргээгдэх эрчим хүч

120

Сэргээгдэх эрчим хүч

I

121

Сэргээгдэх эрчим хүч  /Хойд Хятадын Эрчим Хүчний Их Сургуультай хамтарсан/

75

071302

Дулааны инженер

122

Дулааны цахилгаан станц

I

123

Дулааны цахилгаан станц /Хойд Хятадын Эрчим Хүчний Их Сургуультай хамтарсан/

124

Үйлдвэр, хотын дулаан хангамж

125

Дулааны процессын автоматжуулалт

76

071303

Хөргөлтийн технологи ба систем

126

Хөргөлтийн технологи ба кондиционерийн систем

77

071304

Цахилгааны инженер

127

Цахилгаан систем

I

128

Цахилгаан системийн автоматжуулалт

129

Цахилгаан электроник

78

071305

Цахилгаан хангамж

130

Цахилгаан хангамж

I

131

Цахилгаан хангамж /Хойд Хятадын Эрчим Хүчний Их Сургуультай хамтарсан/

79

078803

Биоинженерчлэл

132

Эмнэлэгийн тоног төхөөрөмж

I

133

Эмнэлэгийн тоног төхөөрөмжийн ашиглалт /Хойд Хятадын Эрчим Хүчний Их Сургуультай хамтарсан/

80

071202

Үйлдвэрийн экологи

134

Үйлдвэрийн экологи

81

041302

Менежмент

135

Эрчим хүчний менежмент

IV

9

Гадаад хэлний сургууль

82

023101

Гадаад хэлний орчуулга

136

Техник, технологийн орчуулга

IV

10

Дархан-Уул аймаг дахь технологийн сургууль

83

061302

Програм хангамж

137

Програм хангамж

I

84

071204

Хүрээлэн буй орчны инженер

138

Халаалт, агаар сэлгэлт

139

Усан хангамж, ус цэвэрлэгээ

85

073202

Барилгын инженер

140

Иргэний ба үйлдвэрийн барилга

141

Барилгын материалын үйлдвэрлэлийн технологи

86

071502

Метал боловсруулах технологи

142

Машин үйлдвэрлэлийн технологи

87

071304

Цахилгааны инженер

143

Цахилгаан систем

I

144

Уул уурхайн цахилгаан тоног төхөөрөмжийн ашиглалт

145

Цахилгаан системийн автоматжуулалт

88

071501

Механик инженер

146

Барилгын материалын машин тоног төхөөрөмж

147

Үйлдвэрлэлийн механикжуулалт

148

Уул уурхайн машин тоног төхөөрөмж

89

072101

Хүнсний инженерчлэл

149

Хүнс үйлдвэрлэлийн технологи

I

150

Хоол үйлдвэрлэл, үйлчилгээний технологи

90

071302

Дулааны инженер

151

Дулааны цахилгаан станц

91

072402

Ашигт малтмалын баяжуулалтын технологи

152

Ашигт малтмалын баяжуулалтын технологи

92

072401

Уул уурхайн ашиглалтын технологи

153

Уул уурхайн ашиглалтын технологи

93

071503

Металлурги, металын технологи

154

Төмөрлөгийн үйлдвэрлэлийн технологи

94

072103

Хүнсний чанар аюулгүй байдал

155

Хүнсний чанар аюулгүй байдал

95

041301

Бизнесийн удирдлага

156

Санхүүгийн менежмент

IV

96

041302

Менежмент

157

Уул уурхайн менежмент

158

Эрчим хүчний менежмент

11

Орхон аймаг дахь технологийн сургууль

97

071304

Цахилгааны инженер

159

Уул уурхайн цахилгаан тоног төхөөрөмжийн ашиглалт

I

160

Цахилгаан системийн автоматжуулалт

98

071601

Авто инженер

161

Автомашин ашиглалт, авто аж ахуй

99

071503

Металлурги, металын технологи /ОХУ-тай хамтарсан хөтөлбөр/

162

Металлурги, металын технологи

100

071501

Механик инженер

163

Уул уурхайн машин тоног төхөөрөмж

101

072401

Уул уурхайн ашиглалтын технологи

164

Уул уурхайн ашиглалтын технологи

102

072402

Ашигт малтмалын баяжуулалтын технологи

165

Ашигт малтмалын баяжуулалтын технологи

I

103

061304

Мэдээллийн технологи

166

Мэдээллийн технологи

104

073202

Барилгын инженер /1+3 хөтөлбөр/

167

Иргэний ба үйлдвэрийн барилга

168

Автозамын барилга

169

Барилгын материалын үйлдвэрлэлийн технологи

170

Усны барилга байгууламж

171

Гүүрийн барилга

105

071204

Хүрээлэн буй орчны инженер /1+3 хөтөлбөр/

172

Хаягдал боловсруулах технологи

106

 

Инженерийн бэлтгэл

173

Инженерийн бэлтгэл /Англи хэл/

I

174

Инженерийн бэлтгэл /ОХУ-тай хамтарсан/

 

x