2020/12/01
Америк доллар
МОНГОЛ БАНК:
2,849.66₮
B30
УЛААНБААТАР
-17°
|
-23°
B30
УЛААНБААТАР
-18°
|
-24°
B30
УЛААНБААТАР
-18°
|
-23°
22:00
S29
-20°
23:00
S31
-20°
00:00
S31
-20°
01:00
S31
-21°
02:00
S31
-21°
03:00
S31
-21°
04:00
S31
-21°
05:00
S31
-22°
06:00
S31
-22°
07:00
S31
-22°
08:00
S29
-22°
09:00
S30
-21°

ТАНИЛЦ: Орон нутгийн сонгуулийн нэмэлт санал хураалт явагдаж буй 62 тойргийн санал авах байруудын хаяг

А.Намуун, iKon.mn
2020 оны 10 сарын 25
iKon.MN
Зураг
Гэрэл зургийг MPA.mn
2020 оны 10 дугаар сарын 15-ны өдөр явагдсан аймаг, нийслэл, сум, дүүргийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын сонгуулийн дүнгээр сонгуулийн зарим тойрогт нэр дэвшигчдийн авсан санал тэнцэж, мандат хуваарилах боломжгүй болсны улмаас нэмэлт санал хураалтыг аймгийн 1, дүүргийн 1, сумын 60 тойрог, нийт 62 тойрогт зохион байгуулахаар болсон тухай өмнө нь мэдээлж байсан билээ.  

Нэмэлт санал хураалтыг өнөөдөр буюу 10 дугаар сарын 25-ны Ням гарагт улс орон даяар Улаанбаатарын цагаар өглөөний 07:00 цагаас эхлүүлсэн бөгөөд оройн 20:00 цаг хүртэл үргэлжилнэ. 

Нэмэлт санал хураалтад сонгогчдын нэрийн жагсаалтад бүртгэгдсэн, өмнөх санал хураалтад оролцоогүй сонгогчид оролцож саналаа өгөх бөгөөд тухайн тойрогт хамгийн олон санал авсан, санал нь тэнцсэн нэр дэвшигчдийн төлөө саналаа өгөх юм. 

Нэмэлт санал хураалтад оролцсон сонгогчдын ирц, саналын тоог эхний санал хураалтад оролцсон сонгогчдын ирц, саналын тоон дээр нэмж тооцон тухайн тойргийн санал хураалтын дүнг гаргах хуулийн заалттай.

АЙМАГ, НИЙСЛЭЛ, СУМ, ДҮҮРГИЙН ИТХ-ЫН 2020 ОНЫ ЭЭЛЖИТ СОНГУУЛИАР НЭМЭЛТ САНАЛ ХУРААЛТ ЯВАГДАХ ХЭСГИЙН САНАЛ АВАХ БАЙРНЫ БАЙРШИЛ

Д/д

Аймаг, дүүргийн нэр

Нэмэлт санал хураалт явагдах

Санал авах байрны байршил

Сум / хороо

д/д

Баг, хороо

Хэсгийн дугаар

1

Архангай

Эрдэнэбулган

2

7-р баг

1-1-7

Ирээдүй сургуулийн спорт заал

Жаргалант

1

1-р баг

1-4-1

Асайт багийн төв

2

Баян-Өлгий

Өлгий

4

11-р баг

2-1-11

1-р бүрэн дунд сургуулийн спорт заал

Баяннуур

3

1-р баг

2-4-1

Цэцэгт хар ус улаан буланд

Ногооннуур

5

1-р баг

2-9-1

Бахлаг багийн төв/Багийн контор/

6

5-р баг

2-9-5

Сумын төвийн ахлах сургуулийн заал

7

7-р баг

2-9-7

Сумын соёлын төв"Б"заал

Сагсай

8

4-р баг

2-10-4

Битүүд багийн төв

3

Баянхонгор

Баянговь

9

1-р баг

3-4-1

Хэлтгий булаг багийн төв

Бөмбөгөр

10

4-р баг

3-10-4

Сургуулийн спорт заал

Жаргалант

11

1-р баг

3-14-1

Нам толгой багийн төв

Өлзийт

12

6-р баг

3-17-6

Сургуулийн спорт заал

Эрдэнэцогт

13

5-р баг

3-20-5

Эрхэт хайрхан багийн төв

4

Булган

Сэлэнгэ

14

5-р баг

4-12-5

Сумын спорт цогцолбор

5

Говь-Алтай

Алтай

18

4-р баг

5-2-4

Сумын соёлын төв

Тайшир

15

3-р баг

5-9-3

Далан багийн төв

Эрдэнэ

16

3-р баг

5-18-3

Өлзийт багийн төв

17

4-р баг

5-18-4

Сумын соёлын төв

6

Дархан-Уул

Дархан

19

11-р баг

7-1-20

9-р сургуулийн спорт  заал

7

Дорноговь

Иххэт

20

2-р баг

8-7-2

Соёлын төвийн бүжгийн танхимд

Мандах

21

5-р баг

8-8-5

Сумын соёлын төв

8

Дорнод

Баяндун

22

3-р баг

9-2-3

Яргай багийн төв

Халхгол

23

3-р баг

9-10-4

Сумын төвийн Ялалт музей

Чойбалсан

24

1-р баг

9-13-1

Хулстай багийн соёлын төв

9

Дундговь

Гурвансайхан

26

1-р баг

10-5-1

ЗД-ын ТГ-ын хурлын танхим

27

3-р баг

10-5-3

ЗД-ын ТГ-ын 1-р давхрын танхим

Дэрэн

25

1-р баг

10-8-1

Алаг-Өндөр багийн төв

Хулд

28

1-р баг

10-13-1

Сургуулийн хөдөлмөрийн танхим

Эрдэнэдалай

29

2-р баг

10-15-2

Сургуулийн спорт заал

30

6-р баг

10-15-6

Сумын соёлын төв

10

Завхан

Баянтэс

37

2-р баг

11-4-2

Жавхлан багийн төв

Дөрвөлжин

35

3-р баг

11-6-3

Тавантолгой, Түнгэнэ адаг

Нөмрөг

31

4-р баг

11-10-4

Нуур багийн төв

Отгон

32

1-р баг

11-11-1

Буянт багийн төв

33

5-р баг

11-11-5

Онц, Харгана

Цагаанхайрхан

34

3-р баг

11-19-3

Баянбулаг, Сайран ам

Яруу

36

3-р баг

11-29-4

Өргөн, Байц багийн төв

11

Өвөрхангай

Баруунбаян-Улаан

38

4-р баг

13-2-4

Сумын соёлын төв

Бүрд

39

2-р баг

13-7-2

Их боригдойн багийн төв

40

4-р баг

13-7-4

Сумын соёлын төв

Уянга

41

7-р баг

13-16-7

Өлт багийн төв

12

Өмнөговь

Манлай

42

2-р баг

14-7-2

Сумын сургуулийн байр

Ноён

43

2-р баг

14-8-2

Сумын хуучин Соёлын төв

13

Сүхбаатар

Түмэнцогт

44

2-р баг

15-10-2

Сургуулийн спорт заал

Уулбаян

45

3-р баг

15-11-3

Сургуулийн спорт заал

Эрдэнэцагаан

46

3-р баг

15-13-3

Бадрах багийн төв

14

Сэлэнгэ

Зүүнбүрэн

47

1-р баг

16-7-1

Сумын соёлын төв

15

Төв

Аргалант

49

2-р баг

17-3-2

Сумын спорт цогцолбор

Баянжаргалан

50

2-р баг

17-8-2

Сургуулийн байранд

Мөнгөнморьт

48

3-р баг

17-20-2

Сумын соёлын төв

16

Увс

Зүүнхангай

51

2-р баг

18-7-2

Сумын соёлын төв

17

Ховд

Дарви

52

3-р баг

19-5-3

Мөрөн багийн төв

Дуут

53

3-р баг

19-7-3

Цагаанбургас багийн төв

Мөнххайрхан

54

3-р баг

19-10-3

Хаг багийн төв

18

Хөвсгөл

Их-Уул

55

1-р баг

20-8-1

Шивээ багийн төв

Ренчинлхүмбэ

56

6-р баг

20-10-6

Сургуулийн спорт заал

Төмөрбулаг

57

4-р баг

20-13-4

Тээл багийн төв

Түнэл

58

2-р баг

20-14-2

2-р багийн төв

Чандмань-Өндөр

59

1-р баг

20-21-1

Шивэрт багийн төв

19

Хэнтий

Дэлгэрхаан

61

5-р баг

21-12-5

Баянхаан багийн төв

Өмнөдэлгэр

60

2-р баг

21-16-2

Баянзүрх багийн төв

Аймгийн дүн

61

 

 

 

20

Налайх

1-р тойрог

1

1-р хороо

26-1-1

Хорооны улаан булан (хуучин)

2

26-1-2

1 дүгээр хорооны байр

Нийслэлийн дүн

2

 

 

 

УЛСЫН ДҮН

63

 

 

 

x