2020/07/10
Америк доллар
МОНГОЛ БАНК:
2,832.64₮
B30
УЛААНБААТАР
19°
|
13°
B30
УЛААНБААТАР
22°
|
12°
B30
УЛААНБААТАР
27°
|
13°
08:00
S40
13°
09:00
S40
13°
10:00
S40
13°
11:00
S40
14°
12:00
S40
14°
13:00
S40
15°
14:00
S40
15°
15:00
S40
14°
16:00
S40
14°
17:00
S40
14°
18:00
S40
14°
19:00
S40
14°

ТАНИЛЦ: УИХ-ын 2020 оны сонгуулийн ҮР ДҮНГЭЭС бүрдэх ПАРЛАМЕНТ

З.Санжаа, iKon.mn
2020 оны 6 сарын 25
iKon.MN

Монголчууд найм дахь удаагийн парламентын сонгуулийн ард гарлаа. 

2020 оны зургаадугаар сарын 24-нд болсон санал хураалтын үр дүнд МАН үнэмлэхүй ялалт байгуулж УИХ-ын 76 мандатын 62-т суудал авав.

Харин АН 11 суудал, Зөв хүн электорат эвсэл нэг, Та бидний эвсэл нэг, Бие даагч нэг суудал авлаа. 

Ингэснээр найман удаагийн сонгуулийн тавд нь МАН ялалт байгуулж олонх болж байна. 

График 1, УИХ-ын сонгуулийн түүхэн үр дүн:

 

Зураг: Шинээр бүрэлдэж буй парламентын гишүүд:

 

СЕХ-ны урьдчилсан мэдээ гэдгийг анхаарна уу!

 
 
Нам, эвсэлийн суудлын тоо
# Нам/эвсэл Суудал %
1 Монгол Ардын нам 62 81.6%
2 Ардчилсан нам 11 14.5%
3 Бие даан нэр дэвшигч 1 1.3%
4 Та бидний эвсэл 1 1.3%
5 Зөв хүн электорат эвсэл 1 1.3%
1-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ё.Баатарбилэг Ёндонпэрэнлэйн Баатарбилэг 21,849 48.1%
2 МАН Монгол Ардын нам Ж.Мөнхбат Жамъянгийн Мөнхбат 21,478 47.2%
3 МАН Монгол Ардын нам Г.Тэмүүлэн Ганзоригийн Тэмүүлэн 20,204 44.4%
4 АН Ардчилсан нам П.Мөнхтулга Пүрэвбаатарын Мөнхтулга 17,155 37.7%
5 АН Ардчилсан нам Д.Золжаргал Дондогдоржийн Золжаргал 10,663 23.5%
6 АН Ардчилсан нам Н.Батбаяр Нямжавын Батбаяр 10,041 22.1%
7 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Э.МӨНХСАЙХАН Энхбаярын МӨНХСАЙХАН 7,536 16.6%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Э.Болорчулуун Энэбишийн Болорчулуун 6,438 14.2%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Ганцэцэг Батаагийн Ганцэцэг 4,552 10.0%
10 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Ариунжаргал Даваадоржийн Ариунжаргал 4,115 9.1%
11 ТБЭ Та бидний эвсэл Н.Удвал Нацагийн Удвал 3,378 7.4%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Р.Бадмаанямбуу Ранжилын Бадмаанямбуу 2,885 6.3%
13 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Мөнх-Эрдэнэ Дуламжавын Мөнх-Эрдэнэ 2,545 5.6%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Ганпүрэв Батбаатарын Ганпүрэв 1,092 2.4%
15 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Дансранбавуу Лхагваагийн Дансранбавуу 1,053 2.3%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Р.Жаргалмаа Раднаабазарын Жаргалмаа 518 1.1%
17 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Сосорбарам Долгорын Сосорбарам 258 0.6%
18 ЗОН Зон Олны нам Х.Дэмидбалданням Хадбаатарын Дэмидбалданням 242 0.5%
19 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ж.Сандуйжав Жамбын Сандуйжав 171 0.4%
Бусад
2-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Х.Баделхан Хавдисламын Баделхан 23,379 46.8%
2 МАН Монгол Ардын нам Т.Аубакар Телуханы Аубакар 22,662 45.3%
3 АН Ардчилсан нам Б.Бейсен Буланы Бейсен 22,448 44.9%
4 МАН Монгол Ардын нам А.Гылымхан Айпын Гылымхан 22,239 44.5%
5 АН Ардчилсан нам Д.Мурат Дакей Мурат 21,185 42.4%
6 АН Ардчилсан нам Р.Гажайв Рахметийн Гажайв 18,203 36.4%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Айбек Болатын Айбек 6,878 13.8%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл Т.Ауез Таштуаны Ауез 3,042 6.1%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл З.Батырбек Зулпайн Батырбек 2,977 6.0%
10 ШЭ Шинэ эвсэл П.Нямхүү Палдай Нямхүү 2,679 5.4%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч К.Ханагат Каснайн Ханагат 1,566 3.1%
12 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам Г.Баянмөнх Гавал-Эрдэнэ Баянмөнх 812 1.6%
13 ШЭ Шинэ эвсэл М.Төлеген Мавлет Төлеген 757 1.5%
14 ШЭ Шинэ эвсэл Х.Ганибат Харатышхан Ганибат 693 1.4%
15 ЗОН Зон Олны нам Б.Бямбагэрэл Батмөнхийн Бямбагэрэл 364 0.7%
Бусад
3-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Г.Занданшатар Гомбожавын Занданшатар 24,029 53.0%
2 АН Ардчилсан нам Д.Ганбат Дашдондог Ганбат 21,427 47.3%
3 АН Ардчилсан нам А.Адъяасүрэн Амгалан Адъяасүрэн 19,076 42.1%
4 МАН Монгол Ардын нам Б.Батцэцэг Батмөнхийн Батцэцэг 18,790 41.5%
5 АН Ардчилсан нам П.Нүрзэд Пүрэв Нүрзэд 18,490 40.8%
6 МАН Монгол Ардын нам Л.Элдэв-Очир Лхагваагийн Элдэв-Очир 18,080 39.9%
7 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Мөнх-Эрдэнэ Даваагийн Мөнх-Эрдэнэ 4,948 10.9%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Содномжамц Эрдэнэ-Очирын Содномжамц 4,517 10.0%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Ж.Ганзул Жамбалын Ганзул 1,510 3.3%
10 ШЭ Шинэ эвсэл О.Батсүх Очирын Батсүх 900 2.0%
11 ТБЭ Та бидний эвсэл Г.Цэвээнжав Гунаажавын Цэвээнжав 898 2.0%
12 ШЭ Шинэ эвсэл М.Цэнджав Мандахын Цэнджав 780 1.7%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Анхбаяр Баасанжавын Анхбаяр 525 1.2%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Отгонбаяр Батчулууны Отгонбаяр 372 0.8%
15 ШЭ Шинэ эвсэл М.Ганзориг Маамын Ганзориг 315 0.7%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ж.Төмөрхуяг Жагваралын Төмөрхуяг 313 0.7%
17 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Ууганбаяр Баярсайханы Ууганбаяр 246 0.5%
18 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл М.Ариунтуяа Мягмарын Ариунтуяа 204 0.5%
19 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Ч.Гантулга Чимэддоржийн Гантулга 168 0.4%
20 ЗОН Зон Олны нам П.Очирпүрэв Пүрэвсүрэнгийн Очирпүрэв 143 0.3%
Бусад
4-р тойрог, 2 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ц.Анандбазар Цогт-Очирын Анандбазар 15,624 53.0%
2 МАН Монгол Ардын нам Ж.Бат-Эрдэнэ Жадамба Бат-Эрдэнэ 14,305 48.5%
3 АН Ардчилсан нам С.Гал-Эрдэнэ Сэрээнэн Гал-Эрдэнэ 8,807 29.9%
4 АН Ардчилсан нам Д.Өсөхбаяр Дорлиг Өсөхбаяр 8,158 27.7%
5 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Гүнбилэг Болдбаатарын Гүнбилэг 4,661 15.8%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл Ш.Булган Ширэндэвийн Булган 2,292 7.8%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Санчир Баатарын Санчир 950 3.2%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Соёл-Эрдэнэ Гантуяагийн Соёл-Эрдэнэ 825 2.8%
9 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Ганчимэг Ганболдын Ганчимэг 774 2.6%
10 ШЭ Шинэ эвсэл Г.Батбаяр Ганбатын Батбаяр 672 2.3%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Бат-Эрдэнэ Батмөнх Бат-Эрдэнэ 600 2.0%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Сүхбаатар Батжаргалын Сүхбаатар 571 1.9%
13 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Мэндээ Цэрэндэндэвийн Мэндээ 453 1.5%
14 ЗОН Зон Олны нам А.Манлайбаатар Алтанбаганын Манлайбаатар 151 0.5%
Бусад
5-р тойрог, 2 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Б.Энх-Амгалан Бямбасүрэнгийн Энх-Амгалан 14,801 52.2%
2 МАН Монгол Ардын нам Ш.Раднаасэд Шатарбалын Раднаасэд 14,235 50.2%
3 АН Ардчилсан нам О.Амгаланбаатар Очирбат Амгаланбаатар 12,763 45.0%
4 АН Ардчилсан нам О.Батханд Осормаа Батханд 10,620 37.4%
5 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Оюунбилэг Базаррагчаагийн Оюунбилэг 1,637 5.8%
6 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Л.Энхнасан Лутаагийн Энхнасан 1,104 3.9%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Батбаатар Сандуйн Батбаатар 875 3.1%
8 ШЭ Шинэ эвсэл Э.Эрдэнэтуяа Энхтуяагийн Эрдэнэтуяа 296 1.0%
9 ЗОН Зон Олны нам Ц.Амарзаяа Цэдэнбалын Амарзаяа 166 0.6%
10 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам Д.Дондовсамбуу Дон-Очирын Дондовсамбуу 157 0.6%
Бусад
6-р тойрог, 2 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам С.Батболд Сүхбаатар Батболд 14,091 50.2%
2 МАН Монгол Ардын нам Г.Мөнхцэцэг Гомпилдоогийн Мөнхцэцэг 10,175 36.3%
3 АН Ардчилсан нам Б.Наранхүү Батсүх Наранхүү 9,180 32.7%
4 АН Ардчилсан нам Л.Одсэр Лувсандорж Одсэр 7,402 26.4%
5 ШЭ Шинэ эвсэл О.Ганбат Осорын Ганбат 5,902 21.0%
6 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Н.Соёмбо Наранцацралтын Соёмбо 4,479 16.0%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл Ц.Мөнхбаяр Цэцэгээгийн Мөнхбаяр 1,855 6.6%
8 ШЭ Шинэ эвсэл О.Эрдэнэтөгс Ороолонгийн Эрдэнэтөгс 1,765 6.3%
9 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Арвинбаяр Баатарын Арвинбаяр 426 1.5%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Энхсайхан Дашцэрэнгийн Энхсайхан 334 1.2%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч П.Энхбаяр Пүрэвсүрэнгийн Энхбаяр 201 0.7%
12 МНН Монголын Ногоон нам Г.Батбаатар Гаадангийн Батбаатар 188 0.7%
13 ЗОН Зон Олны нам Э.Батчимэг Эрдэнэцогтын Батчимэг 64 0.2%
14 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Ц.Эрдэнэбат Цэрэнваанчигийн Эрдэнэбат 38 0.1%
Бусад
7-р тойрог, 2 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Х.Болорчулуун Хаянгаа Болорчулуун 16,798 46.5%
2 МАН Монгол Ардын нам Ц.Сэргэлэн Цэдэвийн Сэргэлэн 16,245 45.0%
3 АН Ардчилсан нам Ж.Энхболд Жамц Энхболд 9,797 27.1%
4 АН Ардчилсан нам П.Батчимэг Пүрэв Батчимэг 9,439 26.1%
5 БДНД Бие даан нэр дэвшигч П.Гэрэлбаатар Пүрэвгэрэлийн Гэрэлбаатар 5,027 13.9%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл Ч.Өлзийсайхан Чулууны Өлзийсайхан 4,455 12.3%
7 ШЭ Шинэ эвсэл Х.Одмандах Хишигээгийн Одмандах 2,770 7.7%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Мөнх-Од Ганхуягийн Мөнх-Од 2,493 6.9%
9 ШЭ Шинэ эвсэл С.Отгонбаатар Санжмятавын Отгонбаатар 2,018 5.6%
10 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Доржпүрэв Бадамын Доржпүрэв 517 1.4%
11 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ч.Баттулга Чоймболын Баттулга 502 1.4%
12 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл М.Намсрай Минчиндоржийн Намсрай 475 1.3%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Наранбат Баярсайханы Наранбат 459 1.3%
14 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Х.Бат-Эрдэнэ Хутрангаагийн Бат-Эрдэнэ 456 1.3%
15 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ш.Төгсбаяр Шагдарсүрэнгийн Төгсбаяр 275 0.8%
16 ЗОН Зон Олны нам Л.Цэвэгдарь Лхамхандын Цэвэгдарь 254 0.7%
Бусад
8-р тойрог, 2 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Б.Дэлгэрсайхан Борхүүгийн Дэлгэрсайхан 21,238 67.5%
2 МАН Монгол Ардын нам Т.Энхтүвшин Төмөртогоогийн Энхтүвшин 17,411 55.3%
3 АН Ардчилсан нам Ц.Жадамбаа Цагаан-Өвгөн Жадамбаа 6,867 21.8%
4 АН Ардчилсан нам Д.Алтангэрэл Доржцэрэн Алтангэрэл 6,801 21.6%
5 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Гантулга Цэндсүрэнгийн Гантулга 4,572 14.5%
6 БДНД Бие даан нэр дэвшигч О.Машбат Очирсүхийн Машбат 2,996 9.5%
7 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Эрдэнэбат Дамбаренчингийн Эрдэнэбат 1,428 4.5%
8 МНН Монголын Ногоон нам Б.Ууганбаяр Баатарсүрэнгийн Ууганбаяр 1,244 4.0%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Мэндсайхан Сүхбатын Мэндсайхан 969 3.1%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Ч.Чимидсүрэн Чимэддоржийн Чимидсүрэн 686 2.2%
11 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл С.Саран Солонгын Саран 496 1.6%
12 ЗОН Зон Олны нам Х.Ариунсанаа Хишигжаргалын Ариунсанаа 88 0.3%
Бусад
9-р тойрог, 2 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ц.Цэрэнпунцаг Цэдэндамбын Цэрэнпунцаг 18,828 49.8%
2 МАН Монгол Ардын нам Б.Баярсайхан Балжиннямын Баярсайхан 14,350 37.9%
3 АН Ардчилсан нам З.Нарантуяа Загдхүү Нарантуяа 13,639 36.1%
4 АН Ардчилсан нам Д.Батсайхан Даймаа Батсайхан 12,697 33.6%
5 ШЭ Шинэ эвсэл Ш.Сайхансамбуу Шинэнсамбуугийн Сайхансамбуу 9,258 24.5%
6 БДНД Бие даан нэр дэвшигч А.Санжмятав Адъяабалжирын Санжмятав 2,121 5.6%
7 ШЭ Шинэ эвсэл А.Дорждагва Алтангэрэлийн Дорждагва 1,496 4.0%
8 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл С.Бямбаасүрэн Сүхбатын Бямбаасүрэн 848 2.2%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Эрдэнэцогт Доржпаламын Эрдэнэцогт 716 1.9%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Гүндсамбуу Эрдэнэбатын Гүндсамбуу 585 1.5%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Мөнхбат Совдын Мөнхбат 509 1.3%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Баасанбямба Бибишийн Баасанбямба 464 1.2%
13 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Амараа Балжиннямын Амараа 335 0.9%
14 ЗОН Зон Олны нам Д.БАЯНМӨНХ Дугаржавын БАЯНМӨНХ 131 0.3%
Бусад
10-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам С.Чинзориг Содномын Чинзориг 32,808 61.6%
2 МАН Монгол Ардын нам Д.Тогтохсүрэн Дуламдоржийн Тогтохсүрэн 30,020 56.3%
3 МАН Монгол Ардын нам Г.Ганболд Гочоогийн Ганболд 23,560 44.2%
4 АН Ардчилсан нам О.Алтангэрэл Оюунсайхан Алтангэрэл 17,824 33.4%
5 АН Ардчилсан нам Ч.Даваабаяр Чимиддорж Даваабаяр 17,433 32.7%
6 АН Ардчилсан нам Б.Ганхөлөг Батхүү Ганхөлөг 17,277 32.4%
7 ШЭ Шинэ эвсэл А.Отгонбаатар Аюурзанын Отгонбаатар 10,077 18.9%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Оргодол Санжаасүрэнгийн Оргодол 4,454 8.4%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Ч.Цэндээ Чагнаадоржийн Цэндээ 2,219 4.2%
10 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Мөнхболд Дамдинжавын Мөнхболд 1,104 2.1%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Т.Хасбаатар Төмөрбаатарын Хасбаатар 1,066 2.0%
12 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Хоролдамба Дамдинсүрэн Хоролдамба 897 1.7%
13 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам Д.Хишигдэлгэр Дуламдоржийн Хишигдэлгэр 381 0.7%
14 ЗОН Зон Олны нам Д.Отгонцэцэг Дашбазарын Отгонцэцэг 316 0.6%
Бусад
11-р тойрог, 2 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Н.Наранбаатар Нанзадын Наранбаатар 15,929 49.6%
2 АН Ардчилсан нам Д.Бат-Эрдэнэ Дашдэмбэрэл Бат-Эрдэнэ 15,229 47.4%
3 МАН Монгол Ардын нам Х.Мандахбаяр Хархүүгийн Мандахбаяр 14,059 43.8%
4 АН Ардчилсан нам Б.Бадраа Бадамгарав Бадраа 12,000 37.4%
5 ТБЭ Та бидний эвсэл А.Сүхбаатар Агваан-Осорын Сүхбаатар 1,413 4.4%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Эрдэнэ Дагдангийн Эрдэнэ 1,066 3.3%
7 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Бээжин Цэвээнийн Бээжин 1,060 3.3%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч А.Энхбаатар Агваандагвын Энхбаатар 572 1.8%
9 ЗОН Зон Олны нам А.Гантулга Авирын Гантулга 413 1.3%
10 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Ганбаатар Адъяагийн Ганбаатар 406 1.3%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Сансар Доржжодовын Сансар 301 0.9%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Р.Баттөмөр Рэнцэндооровын Баттөмөр 277 0.9%
13 МНН Монголын Ногоон нам Б.Мөнхчулуун Билгээгийн Мөнхчулуун 178 0.6%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ч.Батбаяр Чойсүрэнгийн Батбаяр 165 0.5%
15 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Э.Дамдинсүрэн Эрдэнэчимэгийн Дамдинсүрэн 68 0.2%
16 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Г.Пүрэвдэмбэрэл Ганбатын Пүрэвдэмбэрэл 62 0.2%
Бусад
12-р тойрог, 2 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 АН Ардчилсан нам Ж.Батсуурь Жамба Батсуурь 19,451 58.8%
2 АН Ардчилсан нам Н.Ганибал Наянтай Ганибал 17,305 52.4%
3 МАН Монгол Ардын нам Т.Ганди Төгсжаргалын Ганди 13,214 40.0%
4 МАН Монгол Ардын нам З.Энхтөр Занын Энхтөр 12,998 39.3%
5 ТБЭ Та бидний эвсэл Н.Лутбаяр Намсрайн Лутбаяр 926 2.8%
6 ШЭ Шинэ эвсэл А.Төмөр-Очир Айлтгүйгийн Төмөр-Очир 676 2.0%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл Ч.Үл-Олдох Чанцалын Үл-Олдох 663 2.0%
8 ШЭ Шинэ эвсэл Н.Лхагвасүрэн Намсрайн Лхагвасүрэн 442 1.3%
9 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Р.Энхтуяа Ренчиндоржийн Энхтуяа 278 0.8%
10 ЗОН Зон Олны нам Ж.Мөнхзаяа Жаргалсайханы Мөнхзаяа 86 0.3%
Бусад
13-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ж.Эрдэнэбат Жаргалтулгын Эрдэнэбат 22,965 46.8%
2 МАН Монгол Ардын нам Ч.Ундрам Чинбатын Ундрам 22,583 46.0%
3 МАН Монгол Ардын нам Д.Өнөрболор Дамдинсүрэнгийн Өнөрболор 19,412 39.5%
4 АН Ардчилсан нам С.Баярцогт Сангажав Баярцогт 14,578 29.7%
5 АН Ардчилсан нам Д.Эрдэнэбат Дондогдорж Эрдэнэбат 14,548 29.6%
6 АН Ардчилсан нам Д.Үүрийнтуяа Домбон Үүрийнтуяа 13,499 27.5%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл Ш.Эрдэнэбат Шагдаррагчаагийн Эрдэнэбат 7,857 16.0%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Цээпилдорж Базарын Цээпилдорж 7,250 14.8%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл А.Энхболд Амжаагийн Энхболд 6,409 13.1%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл М.Насанжаргал Моголдойн Насанжаргал 4,010 8.2%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Хайдавмөнх Батсүхийн Хайдавмөнх 3,405 6.9%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Буянзаяа Батжаргалын Буянзаяа 3,383 6.9%
13 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Цог Логийн Цог 1,788 3.6%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Л.Орхон Лхамжавын Орхон 1,120 2.3%
15 ШЭ Шинэ эвсэл Г.Баттулга Готовын Баттулга 879 1.8%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ц.Бат-Эрдэнэ Цэдэвийн Бат-Эрдэнэ 670 1.4%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Амарсайхан Дамдинсүрэнгийн Амарсайхан 640 1.3%
18 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Нэргүйбаатар Бүрэнжаргалын Нэргүйбаатар 627 1.3%
19 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Мөнх-Эрдэнэ Алтангэрэлийн Мөнх-Эрдэнэ 395 0.8%
20 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Ш.Болорсүрэн Шийлэгсүрэнгийн Болорсүрэн 320 0.7%
21 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Н.Батцэцэг Нямсүрэнгийн Батцэцэг 301 0.6%
22 ЗОН Зон Олны нам Р.Лхагвасүрэн Рагчаагийн Лхагвасүрэн 209 0.4%
23 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Базарваань Бадамжавын Базарваань 179 0.4%
Бусад
14-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ж.Батжаргал Жигжидийн Батжаргал 18,531 42.3%
2 АН Ардчилсан нам Ц.Туваан Цэвэгдорж Туваан 16,125 36.8%
3 МАН Монгол Ардын нам Н.Энхболд Нямаагийн Энхболд 15,842 36.1%
4 МАН Монгол Ардын нам Д.Гантөгс Дагвын Гантөгс 14,596 33.3%
5 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Доржпүрэв Дуламсүрэнгийн Доржпүрэв 13,094 29.9%
6 АН Ардчилсан нам Х.Тэмүүжин Хишигдэмбэрэл Тэмүүжин 12,427 28.4%
7 АН Ардчилсан нам Д.Эрдэнэсувд Дэрэм Эрдэнэсувд 9,649 22.0%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл О.Буяннэмэх Оргойн Буяннэмэх 8,512 19.4%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Т.Мөнхсүлд Туулын Мөнхсүлд 8,148 18.6%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Эрдэнэчимэг Санжаагийн Эрдэнэчимэг 4,041 9.2%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ө.Гэрэлт-Од Өвгөнхүүгийн Гэрэлт-Од 3,018 6.9%
12 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Насанбилэг Батбаярын Насанбилэг 1,710 3.9%
13 ШЭ Шинэ эвсэл А.Батсүх Агваансамдангийн Батсүх 1,456 3.3%
14 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Цондовдорж Бадмаабазарын Цондовдорж 1,176 2.7%
15 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Чойжилжав Сэдбазарын Чойжилжав 1,028 2.3%
16 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Алтантуяа Лхамсүрэнгийн Алтантуяа 961 2.2%
17 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Мягмарсүрэн Дүншигийн Мягмарсүрэн 419 1.0%
18 ЗОН Зон Олны нам Н.Уянга Намсрайдоржийн Уянга 413 0.9%
Бусад
15-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 АН Ардчилсан нам О.Цогтгэрэл Одон Цогтгэрэл 26,644 61.0%
2 МАН Монгол Ардын нам Ч.Хүрэлбаатар Чимэдийн Хүрэлбаатар 22,562 51.6%
3 МАН Монгол Ардын нам Б.Чойжилсүрэн Баттогтохын Чойжилсүрэн 21,378 48.9%
4 МАН Монгол Ардын нам Н.Цэрэнбат Намсрайн Цэрэнбат 19,221 44.0%
5 АН Ардчилсан нам Д.Цэндсүрэн Дашийн Цэндсүрэн 15,682 35.9%
6 АН Ардчилсан нам С.Жавхлан Саманд Жавхлан 12,403 28.4%
7 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Батболд Цэвээний Батболд 2,721 6.2%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл Х.Удвалцэцэг Хорлоогийн Удвалцэцэг 1,930 4.4%
9 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Бат-Амгалан Баатаржавын Бат-Амгалан 1,809 4.1%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Н.Уламбаяр Нямаагийн Уламбаяр 1,703 3.9%
11 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ц.Өлзийтогтох Цэдэвийн Өлзийтогтох 918 2.1%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Бат-Эрдэнэ Цэнгэлийн Бат-Эрдэнэ 594 1.4%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Пүрэврагчаа Ганболдын Пүрэврагчаа 583 1.3%
14 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Гансүрэн Дамдинсүрэнгийн Гансүрэн 569 1.3%
15 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Лхагвасүрэн Буянжаргалын Лхагвасүрэн 447 1.0%
16 ШЭ Шинэ эвсэл Ш.Буянжаргал Шагдарын Буянжаргал 311 0.7%
17 ШЭ Шинэ эвсэл А.Чинбат Авирмэдийн Чинбат 249 0.6%
18 ШЭ Шинэ эвсэл Г.Нямсүрэн Гансүхийн Нямсүрэн 235 0.5%
19 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам И.Эрдэнэчимэг Иш Эрдэнэчимэг 216 0.5%
20 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Болд-Эрдэнэ Доржнамжилын Болд-Эрдэнэ 203 0.5%
21 ЗОН Зон Олны нам И.Золзаяа Ихбаатарын Золзаяа 191 0.4%
22 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл М.Цэдэнпунцаг Мөнхбаярын Цэдэнпунцаг 170 0.4%
23 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Д.Ганхуяг Дулмаагийн Ганхуяг 124 0.3%
Бусад
16-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 АН Ардчилсан нам Ш.Адъшаа Ширнэнбанди Адъшаа 22,549 52.5%
2 АН Ардчилсан нам Б.Пүрэвдорж Бөхчулуун Пүрэвдорж 18,578 43.3%
3 МАН Монгол Ардын нам С.Бямбацогт Сандагийн Бямбацогт 18,464 43.0%
4 МАН Монгол Ардын нам О.Батнасан Отгоогийн Батнасан 16,702 38.9%
5 МАН Монгол Ардын нам Ц.Цогзолмаа Цэдэнбалын Цогзолмаа 15,733 36.7%
6 АН Ардчилсан нам Н.Пунцаг Нэргүй Пунцаг 12,950 30.2%
7 ШЭ Шинэ эвсэл Ч.Гантулга Чүлтэмийн Гантулга 4,697 10.9%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл Х.Батболд Халтайн Батболд 4,203 9.8%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Алимаа Доржийн Алимаа 3,422 8.0%
10 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ө.Алтай Өлзийн Алтай 3,016 7.0%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Г.Билгүүн Ганболдын Билгүүн 2,621 6.1%
12 ТБЭ Та бидний эвсэл У.Батзаяа Уртнасангийн Батзаяа 1,883 4.4%
13 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Буянбаатар Гантулгын Буянбаатар 1,740 4.1%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Ууганжаргал Дамдинсүрэнгийн Ууганжаргал 1,154 2.7%
15 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Ганзориг Баатаржавын Ганзориг 697 1.6%
16 ШЭ Шинэ эвсэл А.Баасандэмбэрэл Аюушийн Баасандэмбэрэл 436 1.0%
17 ЗОН Зон Олны нам Т.Оюунболор Төмөрбаатарын Оюунболор 329 0.8%
Бусад
17-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ц.Даваасүрэн Цэрэнпилийн Даваасүрэн 33,783 54.0%
2 МАН Монгол Ардын нам Л.Мөнхбаатар Лхагвын Мөнхбаатар 29,351 47.0%
3 МАН Монгол Ардын нам Л.Энх-Амгалан Лувсанцэрэнгийн Энх-Амгалан 27,931 44.7%
4 АТХН Ард Түмнээ Хайрлая нам Л.Гүндалай Ламжавын Гүндалай 18,542 29.7%
5 АН Ардчилсан нам Ч.Батцогт Чимид Батцогт 18,111 29.0%
6 АН Ардчилсан нам Б.Баярмаа Бямбасүрэн Баярмаа 13,099 21.0%
7 АН Ардчилсан нам Д.Ганболд Даваадорж Ганболд 9,077 14.5%
8 ШЭ Шинэ эвсэл Э.Батхишиг Эрдэнэбилэгийн Батхишиг 6,897 11.0%
9 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Х.Батсайхан Хайчаагийн Батсайхан 5,856 9.4%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Магнайбаяр Эрдэнэбаатарын Магнайбаяр 4,347 7.0%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Совд Дэмбэрэлнямын Совд 3,517 5.6%
12 ШЭ Шинэ эвсэл Ж.Оюунмаа Жамсрангийн Оюунмаа 3,249 5.2%
13 ТБЭ Та бидний эвсэл Ч.Базар Чимэдийн Базар 2,597 4.2%
14 ТБЭ Та бидний эвсэл Х.Бээжин Хастөмөрийн Бээжин 2,367 3.8%
15 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Ганболд Мижиддоржийн Ганболд 2,310 3.7%
16 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Доржпалам Ламжавын Доржпалам 1,865 3.0%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Т.Туяа Тангадын Туяа 1,724 2.8%
18 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Т.Ууганбаяр Түвдэндансрангийн Ууганбаяр 1,084 1.7%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Болдбаатар Бадарчийн Болдбаатар 623 1.0%
20 ЗОН Зон Олны нам Ц.Ариунболд Цэндсүрэнгийн Ариунболд 439 0.7%
21 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Ариунтуяа Дулмаагийн Ариунтуяа 365 0.6%
Бусад
18-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам У.Хүрэлсүх Ухнаагийн Хүрэлсүх 25,356 72.2%
2 МАН Монгол Ардын нам Л.Оюун-Эрдэнэ Лувсаннамсрайн Оюун-Эрдэнэ 25,169 71.7%
3 МАН Монгол Ардын нам Б.Бат-Эрдэнэ Бадмаанямбуугийн Бат-Эрдэнэ 19,887 56.7%
4 АН Ардчилсан нам Ж.Оюунбаатар Жагдаг Оюунбаатар 12,255 34.9%
5 АН Ардчилсан нам Т.Пүрэвхатан Төрмөнх Пүрэвхатан 10,080 28.7%
6 АН Ардчилсан нам Э.Бат-Үүл Эрдэнэ Бат-Үүл 6,495 18.5%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Ононбаяр Сэлэнгийн Ононбаяр 2,855 8.1%
8 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Жаргал Сандуйн Жаргал 1,987 5.7%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Батхишиг Батсуурийн Батхишиг 1,619 4.6%
10 ШЭ Шинэ эвсэл П.Нарантуяа Пунцагдашийн Нарантуяа 437 1.2%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Баатаржав Дамбадондогийн Баатаржав 314 0.9%
12 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Одгэрэл Дамбын Одгэрэл 280 0.8%
13 ЗОН Зон Олны нам А.Мөнхзул Амарсанаагийн Мөнхзул 201 0.6%
Бусад
19-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Б.Жавхлан Болдын Жавхлан 24,026 53.3%
2 МАН Монгол Ардын нам Г.Дамдинням Гонгор Дамдинням 22,347 49.5%
3 МАН Монгол Ардын нам Б.Баттөмөр Баагаагийн Баттөмөр 19,824 43.9%
4 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Т.Ганболд Тордайн Ганболд 15,242 33.8%
5 АН Ардчилсан нам Н.Мөнхдаш Намсрай Мөнхдаш 8,933 19.8%
6 АН Ардчилсан нам Д.Энхтуяа Доржзовдын Энхтуяа 6,231 13.8%
7 АН Ардчилсан нам Б.Бямбасайхан Баянжаргал Бямбасайхан 5,726 12.7%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Баянмөнх Ганбаатарын Баянмөнх 3,784 8.4%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Араажав Дашнямын Араажав 3,772 8.4%
10 ШЭ Шинэ эвсэл П.Эрдэнэбат Пүрэвдоржийн Эрдэнэбат 3,729 8.3%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч О.Оргил Оюунбатын Оргил 3,560 7.9%
12 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Галтбаяр Артбазарын Галтбаяр 2,483 5.5%
13 ТБЭ Та бидний эвсэл Т.Амгалан Тогтохын Амгалан 2,471 5.5%
14 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Отгонтөгс Банзрагчийн Отгонтөгс 2,455 5.4%
15 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Мягмардорж Эрдэнэбаярын Мягмардорж 1,914 4.2%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Содболд Бат-Очирын Содболд 1,758 3.9%
17 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Л.Одбаяр Лхасүрэнгийн Одбаяр 1,707 3.8%
18 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Амарбаясгалан Цогтоогийн Амарбаясгалан 1,528 3.4%
19 ШЭ Шинэ эвсэл Ж.Төгсжаргал Жамбалсүрэнгийн Төгсжаргал 1,249 2.8%
20 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Нямбаяр Батсайханы Нямбаяр 923 2.0%
21 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл М.Амарсанаа Мөнхбаяр Амарсанаа 417 0.9%
22 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам С.Баяр Сайн-Эрийн Баяр 271 0.6%
23 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Тэрбиш Доржийн Тэрбиш 257 0.6%
24 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Г.Энхжаргал Гомбожавын Энхжаргал 245 0.5%
25 ЗОН Зон Олны нам Г.Отгонжаргал Гончигзэгвийн Отгонжаргал 177 0.4%
Бусад
20-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Д.Батлут Дамбын Батлут 22,621 49.5%
2 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Н.Алтанхуяг Норовын Алтанхуяг 19,595 42.9%
3 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Ганбаатар Сайнхүүгийн Ганбаатар 17,034 37.3%
4 МАН Монгол Ардын нам Б.Оюунгэрэл Батнасангийн Оюунгэрэл 15,300 33.5%
5 МАН Монгол Ардын нам Ц.Нямдорж Цэндийн Нямдорж 14,273 31.2%
6 АН Ардчилсан нам Ц.Батхуяг Цогтсайхан Батхуяг 9,281 20.3%
7 ТБЭ Та бидний эвсэл П.Баттөр Пүрэвсүрэнгийн Баттөр 7,786 17.0%
8 АН Ардчилсан нам О.Баасанхүү Октябрь Баасанхүү 4,666 10.2%
9 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Сарандаваа Мянганбуугийн Сарандаваа 4,652 10.2%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Хэрлэн Бадарчийн Хэрлэн 4,526 9.9%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Батмөнх Дондовдоржийн Батмөнх 3,113 6.8%
12 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Ундрахтамир Александрын Ундрахтамир 3,022 6.6%
13 АН Ардчилсан нам Д.Оросоо Дэмбэрэл Оросоо 2,547 5.6%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Р.Мягмардорж Равжирын Мягмардорж 1,811 4.0%
15 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Т.Хайрат Төлөвийн Хайрат 1,197 2.6%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл С.Эрдэнэцэцэг Сэрээтэрийн Эрдэнэцэцэг 1,017 2.2%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Гантүшиг Бат-Очирын Гантүшиг 749 1.6%
18 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Мөнхтуяа Доржпаламын Мөнхтуяа 659 1.4%
19 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Б.Эрдэнэзул Баасангийн Эрдэнэзул 621 1.4%
20 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Гантулга Батаагийн Гантулга 493 1.1%
21 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Түмэнжаргал Даваасүрэнгийн Түмэнжаргал 402 0.9%
22 БДНД Бие даан нэр дэвшигч В.Сумъяасүх Ваанчигийн Сумъяасүх 340 0.7%
23 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам М.Соёл Мэргэнбилэгийн Соёл 298 0.7%
24 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Т.Пүрэвсүрэн Тайваны Пүрэвсүрэн 265 0.6%
25 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Б.Мөнх-Алдар Балдоржийн Мөнх-Алдар 208 0.5%
26 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Ш.Чимэгсүрэн Шагдарсүрэнгийн Чимэгсүрэн 140 0.3%
27 ЗОН Зон Олны нам Б.Амарбаясгалан Батболдын Амарбаясгалан 114 0.2%
Бусад
21-р тойрог, 2 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам С.Амарсайхан Сайнбуянгийн Амарсайхан 21,969 68.6%
2 МАН Монгол Ардын нам Ц.Сандаг-Очир Цэндийн Сандаг-Очир 15,576 48.7%
3 АН Ардчилсан нам Ц.Алтанцэцэг Цэрэндулам Алтанцэцэг 4,912 15.3%
4 АН Ардчилсан нам М.Энх-Амар Мангалсүрэн Энх-Амар 4,599 14.4%
5 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Эрдэнэжамъян Эрдэнэбилэгийн Эрдэнэжамъян 4,348 13.6%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл П.Цолмон Пүрэвсүрэнгийн Цолмон 4,023 12.6%
7 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Гантулга Бэгзсүрэнгийн Гантулга 2,203 6.9%
8 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.МӨНХДӨЛ Бадралын МӨНХДӨЛ 1,554 4.9%
9 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Чоглоонамжил Гомбосүрэнгийн Чоглоонамжил 1,475 4.6%
10 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Оюунчимэг Даваасамбуугийн Оюунчимэг 1,384 4.3%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Баасан Гэлэгийн Баасан 1,010 3.2%
12 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ц.Нандинбаатар Цогийн Нандинбаатар 372 1.2%
13 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Г.Бямбатулга Ганхуягийн Бямбатулга 310 1.0%
14 ЗОН Зон Олны нам Б.Ризагүль Болысханы Ризагүль 113 0.4%
Бусад
22-р тойрог, 2 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Б.Энхбаяр Баттөмөрийн Энхбаяр 36,363 44.5%
2 МАН Монгол Ардын нам Б.Саранчимэг Батсүхийн Саранчимэг 25,228 30.9%
3 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл П.Наранбаяр Пүрэвсүрэнгийн Наранбаяр 23,479 28.7%
4 АН Ардчилсан нам З.Энхболд Зандаахүү Энхболд 18,170 22.2%
5 АН Ардчилсан нам Т.Батцогт Түмэндэлгэр Батцогт 12,339 15.1%
6 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Уянгахишиг Гончигдоржийн Уянгахишиг 6,493 7.9%
7 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Тулга Ганбатын Тулга 4,894 6.0%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Хулан Цоодолын Хулан 4,706 5.8%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Р.Өсөхбаяр Равжаагийн Өсөхбаяр 4,168 5.1%
10 ИЭН Их Эв нам З.Бат-отгон Зулаагийн Бат-отгон 4,118 5.0%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Х.Батсуурь Халтарын Батсуурь 4,087 5.0%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Ичинноров Манжаагийн Ичинноров 4,030 4.9%
13 ШЭ Шинэ эвсэл С.Амарсайхан Санжжавын Амарсайхан 3,740 4.6%
14 ТБЭ Та бидний эвсэл Г.Золзаяа Гантулгын Золзаяа 3,707 4.5%
15 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Ж.Батзориг Жалхарын Батзориг 901 1.1%
16 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Батжаргал Доржготовын Батжаргал 687 0.8%
17 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам А.Эрдэнэбаяр Авирмэдийн Эрдэнэбаяр 681 0.8%
18 ЭОНН Эх Орончдын Нэгдсэн нам Г.Ганбат Ганчилын Ганбат 448 0.5%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ш.Ганболд Шагдарын Ганболд 434 0.5%
20 МНН Монголын Ногоон нам Б.Пүрэвжав Баярсайханы Пүрэвжав 358 0.4%
21 МНН Монголын Ногоон нам Б.Цацралтуяа Баасансүрэнгийн Цацралтуяа 344 0.4%
22 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Барсболд Сосорбарамын Барсболд 343 0.4%
23 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам Л.Өнөрчимэг Лүүрэвийн Өнөрчимэг 343 0.4%
24 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ч.Чулуунцэцэг Чулуунбаатарын Чулуунцэцэг 318 0.4%
25 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Ганзориг Дашдондогийн Ганзориг 251 0.3%
26 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Ц.Мөнхжаргал Цэцгээгийн Мөнхжаргал 177 0.2%
27 ЗОН Зон Олны нам Б.Лхамхүү Баатарын Лхамхүү 116 0.1%
28 БДНД Бие даан нэр дэвшигч У.Мягмархүү Улаанхүүгийн Мягмархүү 112 0.1%
Бусад
23-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Ж.Чинбүрэн Жигжидсүрэнгийн Чинбүрэн 41,004 52.5%
2 МАН Монгол Ардын нам Х.Булгантуяа Хүрэлбаатарын Булгантуяа 35,472 45.5%
3 МАН Монгол Ардын нам Э.Бат-Амгалан Энхтайваны Бат-Амгалан 30,870 39.6%
4 ШЭ Шинэ эвсэл Ж.Батзандан Жалбасүрэнгийн Батзандан 19,237 24.6%
5 АН Ардчилсан нам Ж.Баясгалан Жадамбаагийн Баясгалан 17,012 21.8%
6 АН Ардчилсан нам Д.Пүрэвдаваа Даваахүү Пүрэвдаваа 14,115 18.1%
7 АН Ардчилсан нам Ц.Одонтунгалаг Цогтоо Одонтунгалаг 13,472 17.3%
8 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Гантулга Доноровын Гантулга 9,732 12.5%
9 ШЭ Шинэ эвсэл Ш.Батсамбуу Шинэнсамбуугийн Батсамбуу 6,368 8.2%
10 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Баттуяа Цэрэнхүүгийн Баттуяа 5,947 7.6%
11 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Батболд Батдэлгэрийн Батболд 4,667 6.0%
12 ТБЭ Та бидний эвсэл С.Бямбасүрэн Сономын Бямбасүрэн 4,313 5.5%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Баярмагнай Бямбасүрэн Баярмагнай 3,876 5.0%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Минжин Цэрэнбалтав Минжин 3,509 4.5%
15 ТБЭ Та бидний эвсэл Л.Өнөрбаяр Лхагвасүрэнгийн Өнөрбаяр 3,437 4.4%
16 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Рагчаасүрэн Галиндэвийн Рагчаасүрэн 3,335 4.3%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Дөлгөөн Алтанчулууны Дөлгөөн 3,213 4.1%
18 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Батчулуун С Батчулуун 1,620 2.1%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ө.Эрдэнэболд Өвгөнхүү Эрдэнэболд 1,610 2.1%
20 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ж.Ганбаатар Жанаагийн Ганбаатар 1,325 1.7%
21 ГХХН Гэр хороолол хөгжлийн нам Б.Батсүх Батхуяг Батсүх 1,162 1.5%
22 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам О.Заяа Очирбатын Заяа 1,074 1.4%
23 ЗОН Зон Олны нам Н.Сарангэрэл Нар Сарангэрэл 816 1.0%
24 МНН Монголын Ногоон нам С.Маам Сугирын Маам 670 0.9%
25 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл П.Хишигбаяр Пүрэвдоржийн Хишигбаяр 628 0.8%
26 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Батсайхан Батсүх Батсайхан 561 0.7%
27 БДНД Бие даан нэр дэвшигч А.Бат-Эрдэнэ Адъяа Бат-Эрдэнэ 535 0.7%
28 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Жавхлан Гансүх Жавхлан 511 0.7%
29 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Баянзул Дамдинсүрэнгийн Баянзул 509 0.7%
30 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Батсүх Даш Батсүх 505 0.6%
31 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Энхдэлгэр Маам Энхдэлгэр 469 0.6%
32 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Г.Сүхболд Гомбожавийн Сүхболд 442 0.6%
33 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Баярбаатар Бямбацогт Баярбаатар 433 0.6%
34 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам В.Ганболд Вандандоржийн Ганболд 363 0.5%
35 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Мөнхбат Баяраа Мөнхбат 328 0.4%
36 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Батбилэг Дарамсэнгийн Батбилэг 307 0.4%
Бусад
24-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Д.Цогтбаатар Дамдин Цогтбаатар 25,333 39.4%
2 МАН Монгол Ардын нам Ц.Мөнх-Оргил Цэндийн Мөнх-Оргил 23,637 36.8%
3 МАН Монгол Ардын нам Ц.Мөнхцэцэг Цэрэнжамц Мөнхцэцэг 20,584 32.0%
4 АН Ардчилсан нам Р.Амаржаргал Ринчинням Амаржаргал 15,403 24.0%
5 АН Ардчилсан нам С.ЭРДЭНЭБОЛД Сүхбаатарын ЭРДЭНЭБОЛД 13,061 20.3%
6 АН Ардчилсан нам Э.Долгион Эрдэнэбаатарын Долгион 11,880 18.5%
7 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Ганхүү Гэндэндарамын Ганхүү 11,705 18.2%
8 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Мөнхсоёл Баатаржавын Мөнхсоёл 11,218 17.4%
9 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Мөнх-Эрдэнэ Дэмбэрэлцэрэнгийн Мөнх-Эрдэнэ 9,540 14.8%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл П.Шинжээравдан Парчаагийн Шинжээравдан 7,061 11.0%
11 ТБЭ Та бидний эвсэл З.Шагдарсүрэн Зуунайн Шагдарсүрэн 5,671 8.8%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.ДАВААСҮРЭН Содномдаржаа ДАВААСҮРЭН 5,358 8.3%
13 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Дэлгэрмаа Банзрагчийн Дэлгэрмаа 4,993 7.8%
14 МНН Монголын Ногоон нам О.Бум-Ялагч Олзодын Бум-Ялагч 3,443 5.4%
15 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Энхбат Цэндийн Энхбат 3,116 4.8%
16 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Мөнхжаргал Бямбын Мөнхжаргал 2,968 4.6%
17 ШЭ Шинэ эвсэл Ч.Мэндсайхан Чимид-Очирын Мэндсайхан 2,746 4.3%
18 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Буянцогтоо Цогтсайханы Буянцогтоо 2,100 3.3%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Чойдорж Мархаажийн Чойдорж 2,089 3.2%
20 БДНД Бие даан нэр дэвшигч А.Саруул Агваандоржийн Саруул 1,941 3.0%
21 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Ц.Төмөрбаатар Цэгмидийн Төмөрбаатар 1,535 2.4%
22 ЗОН Зон Олны нам Ш.Амгалан Шаравын Амгалан 1,290 2.0%
23 ГХХН Гэр хороолол хөгжлийн нам Н.Түмэнбаяр Намсрайдоржийн Түмэнбаяр 833 1.3%
24 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Чингисхаан Магнайбаярын Чингисхаан 671 1.0%
25 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Амарсайхан Баасанжавийн Амарсайхан 581 0.9%
26 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Эрдэмт Цэвээндоржийн Эрдэмт 538 0.8%
27 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Д.Цогтбаатар Даваагийн Цогтбаатар 393 0.6%
28 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ж.Янжинсүрэн Жанцандоржийн Янжинсүрэн 373 0.6%
29 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам О.Сэлэнгэ Очирбатын Сэлэнгэ 370 0.6%
30 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Б.Оюунсайхан Бяруузанын Оюунсайхан 369 0.6%
31 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Ц.Хүрэлбаатар Цогзоогийн Хүрэлбаатар 361 0.6%
32 ДМН Дэлхийн Монголчууд нам Г.Тэмүүжин Гэмбэлийн Тэмүүжин 358 0.6%
33 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Л.Дарамсэнгэ Лувсанвандангийн Дарамсэнгэ 241 0.4%
34 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Чимэдбавуу Довчинсүрэнгийн Чимэдбавуу 240 0.4%
35 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Г.Бадамрагчаа Гүррагчаагийн Бадамрагчаа 220 0.3%
36 ДМН Дэлхийн Монголчууд нам Т.Төмөрбат Төмөрийн Төмөрбат 132 0.2%
37 ЗОН Зон Олны нам О.Итгэлсүрэн Очирбатын Итгэлсүрэн 112 0.2%
38 ДМН Дэлхийн Монголчууд нам Д.Энхжаргал Доржготовын Энхжаргал 101 0.2%
Бусад
25-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Т.Аюурсайхан Төмөрбаатарын Аюурсайхан 33,356 48.2%
2 МАН Монгол Ардын нам М.Оюунчимэг Мөнхөөгийн Оюунчимэг 27,339 39.5%
3 МАН Монгол Ардын нам Ж.Сүхбаатар Жамъянхорлоогийн Сүхбаатар 23,355 33.8%
4 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Жаргалсайхан Базарсадын Жаргалсайхан 16,680 24.1%
5 АН Ардчилсан нам Ц.Баатархүү Цэнд Баатархүү 12,422 18.0%
6 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Сүндий Доржрэнцэнгийн Сүндий 12,359 17.9%
7 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.НАЙДАЛАА Бадрахын НАЙДАЛАА 10,246 14.8%
8 АН Ардчилсан нам Р.Булгамаа Ринзааны Булгамаа 9,888 14.3%
9 АН Ардчилсан нам Г.Уянга Гантөмөр Уянга 9,012 13.0%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл Ц.Ганхуяг Цэрэндоржийн Ганхуяг 6,226 9.0%
11 МНН Монголын Ногоон нам Б.Жагар Бямбасүрэнгийн Жагар 6,118 8.8%
12 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Пүрэвхүү Цэрэндоржийн Пүрэвхүү 5,577 8.1%
13 ТБЭ Та бидний эвсэл Ш.Хишигсүрэн Шархүүгийн Хишигсүрэн 4,493 6.5%
14 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Батбаатар Батын Батбаатар 4,022 5.8%
15 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ш.Энхтуул Шаравдэмбэрэлийн Энхтуул 3,528 5.1%
16 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Энхтуяа Цэндийн Энхтуяа 2,873 4.2%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Ганбаяр Гомбожавын Ганбаяр 2,620 3.8%
18 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Анхбаяр Дагдангийн Анхбаяр 2,574 3.7%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ж.Баяржавхлан Жуковын Баяржавхлан 2,514 3.6%
20 ШЭ Шинэ эвсэл Р.Ууганбаатар Рэнцэндорж Ууганбаатар 2,278 3.3%
21 ШЭ Шинэ эвсэл Ш.Нанжид Шархүүгийн Нанжид 1,792 2.6%
22 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Уламбаяр Дагвадоржийн Уламбаяр 1,267 1.8%
23 ГХХН Гэр хороолол хөгжлийн нам О.Нарантуяа Отгоны Нарантуяа 1,150 1.7%
24 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Очирхуяг Даваанямын Очирхуяг 930 1.3%
25 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Б.Амартүвшин Батсайханы Амартүвшин 925 1.3%
26 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Оргил Гомбодоржийн Оргил 871 1.3%
27 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл М.Бат Мижиддоржийн Бат 659 1.0%
28 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ж.Оймандах Жамъянсүрэнгийн Оймандах 424 0.6%
29 ХХН Хөгжлийн Хөтөлбөр нам Д.Өнөрзул Дэмбэрэлийн Өнөрзул 384 0.6%
30 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Г.Батбаяр Ганхүүгийн Батбаяр 345 0.5%
31 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Ч.Буянжаргал Чойсүрэнгийн Буянжаргал 258 0.4%
32 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Нямтүшиг Дашдэлэгийн Нямтүшиг 172 0.2%
33 ЗОН Зон Олны нам Б.Батмөнх Буянтогтохын Батмөнх 164 0.2%
Бусад
26-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Х.Ганхуяг Хассуурийн Ганхуяг 50,073 48.2%
2 МАН Монгол Ардын нам Ж.Ганбаатар Жамбалын Ганбаатар 48,624 46.8%
3 АН Ардчилсан нам С.Одонтуяа Салдан Одонтуяа 27,143 26.2%
4 МАН Монгол Ардын нам Д.Лүндээжанцан Данзангийн Лүндээжанцан 26,890 25.9%
5 БДНД Бие даан нэр дэвшигч П.Галиндэв Пүрэвдоржийн Галиндэв 25,866 24.9%
6 АН Ардчилсан нам С.Эрдэнэ Содномзундуй Эрдэнэ 17,031 16.4%
7 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ж.Золжаргал Жаргалсайханы Золжаргал 15,706 15.1%
8 АН Ардчилсан нам Д.Батцогт Догсом Батцогт 12,607 12.1%
9 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Жаргалсайхан Даньдайн Жаргалсайхан 11,401 11.0%
10 ТБЭ Та бидний эвсэл П.Цогтбаатар Пүрэвдоржийн Цогтбаатар 9,229 8.9%
11 БДНД Бие даан нэр дэвшигч М.Нарантуяа-Нара Мөнхтөрийн Нарантуяа-Нара 8,596 8.3%
12 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Үүрцайх Дашдондогийн Үүрцайх 7,867 7.6%
13 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Д.Түмэн-Өлзий Долгорын Түмэн-Өлзий 7,337 7.1%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Болор Дэмчигийн Болор 7,306 7.0%
15 ТБЭ Та бидний эвсэл Ё.Бямбатогтох Ёндонсамбуугийн Бямбатогтох 6,301 6.1%
16 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Н.Дашзэвэг Намжаагийн Дашзэвэг 5,766 5.6%
17 МНН Монголын Ногоон нам Г.Эрдэнэтуяа Ганбаатарын Эрдэнэтуяа 5,026 4.8%
18 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Зоригоо Базаррагчаагийн Зоригоо 2,657 2.6%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ч.Энхзаяа Чулуунбаатарын Энхзаяа 2,627 2.5%
20 ШЭ Шинэ эвсэл Ц.Солонго Цэрэндоржийн Солонго 2,362 2.3%
21 БДНД Бие даан нэр дэвшигч П.Бүүвэйбаатар Пүрэвдоржийн Бүүвэйбаатар 1,306 1.3%
22 БДНД Бие даан нэр дэвшигч О.Мөнхтулга Очирхуягийн Мөнхтулга 1,153 1.1%
23 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Сүх-Очир Содномцогийн Сүх-Очир 1,050 1.0%
24 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Х.Ганхуяг Халхын Ганхуяг 1,023 1.0%
25 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл С.Одонтуяа Сүхээгийн Одонтуяа 872 0.8%
26 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Ш.Төмөрсүх Шоовдорын Төмөрсүх 784 0.8%
27 МНН Монголын Ногоон нам Ш.Цэнгэл Шаравын Цэнгэл 687 0.7%
28 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Н.Дашдаваа Намжилын Дашдаваа 676 0.7%
29 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Ш.Мөнхбаатар Шагдарын Мөнхбаатар 589 0.6%
30 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ч.Анхбаяр Чулуунбатын Анхбаяр 575 0.6%
31 БДНД Бие даан нэр дэвшигч П.Мөнхбаяр Пүрэвдоржийн Мөнхбаяр 574 0.6%
32 ЗОН Зон Олны нам Б.Ариунсанаа Батзаяагийн Ариунсанаа 554 0.5%
33 МНН Монголын Ногоон нам С.Батдорж Санж-Осорын Батдорж 466 0.4%
34 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Батсайхан Дамдины Батсайхан 407 0.4%
35 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Батсүх Сурмаадоржийн Батсүх 354 0.3%
36 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Чулуунбат Дэнзэнгийн Чулуунбат 327 0.3%
Бусад
27-р тойрог, 2 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Х.Нямбаатар Хишгээгийн Нямбаатар 32,962 56.6%
2 МАН Монгол Ардын нам Б.Жаргалмаа Бадарчийн Жаргалмаа 24,867 42.7%
3 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Тулга Буяагийн Тулга 12,172 20.9%
4 АН Ардчилсан нам Б.Пунсалмаа Бадамдорж Пунсалмаа 9,106 15.6%
5 АН Ардчилсан нам Д.Кёкүшюзан Батбаяр Даваа Кёкүшюзан Батбаяр 8,709 15.0%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл Д.Бямбасүрэн Дашаагийн Бямбасүрэн 7,913 13.6%
7 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Ж.Отгонбаяр Жадамбын Отгонбаяр 6,523 11.2%
8 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Э.Болорчулуун Энхболдын Болорчулуун 2,800 4.8%
9 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Эрдэнээ Батзоригийн Эрдэнээ 2,078 3.6%
10 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Амарсүлд Сайнбаярын Амарсүлд 1,653 2.8%
11 ШЭ Шинэ эвсэл Х.Оюунцэцэг Халтарын Оюунцэцэг 1,274 2.2%
12 ГХХН Гэр хороолол хөгжлийн нам Я.Мөнгөнцэцэг Ягааны Мөнгөнцэцэг 1,031 1.8%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ч.Отгончулуун Чадраабалын Отгончулуун 991 1.7%
14 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Саранцэцэг Борисын Саранцэцэг 786 1.3%
15 МНН Монголын Ногоон нам Б.Алтанхуяг Батсүхийн Алтанхуяг 705 1.2%
16 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Д.Хосбаяр Доржпаламын Хосбаяр 480 0.8%
17 БДНД Бие даан нэр дэвшигч О.Энхмаа Оргилын Энхмаа 434 0.7%
18 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Батбаатар Дүгэржавын Батбаатар 388 0.7%
19 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Д.Нармандах Должингийн Нармандах 304 0.5%
20 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Отгонтуул Болдбаатарын Отгонтуул 289 0.5%
21 БДНД Бие даан нэр дэвшигч О.Сарантуяа Очирболдын Сарантуяа 278 0.5%
22 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Золбаяр Гомбодоржийн Золбаяр 259 0.4%
23 ЗОН Зон Олны нам Д.Насанбаяр Дэлгэрбатын Насанбаяр 118 0.2%
Бусад
28-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Н.Учрал Ням-Осорын Учрал 53,651 65.5%
2 МАН Монгол Ардын нам Д.Сумъяабазар Долгорсүрэнгийн Сумъяабазар 36,785 44.9%
3 МАН Монгол Ардын нам П.Анужин Пүрэв-Очирын Анужин 32,031 39.1%
4 ТБЭ Та бидний эвсэл Э.Батшугар Энхбаярын Батшугар 22,991 28.1%
5 БДНД Бие даан нэр дэвшигч С.Мөнхчулуун Самданнямын Мөнхчулуун 11,579 14.1%
6 ТБЭ Та бидний эвсэл М.Тулга Мижидийн Тулга 10,961 13.4%
7 АН Ардчилсан нам Г.Очирбат Ганбат Очирбат 10,761 13.1%
8 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Х.Бат-Ялалт Хадбаатарын Бат-Ялалт 8,112 9.9%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл М.Наранбаатар Мянганбуугийн Наранбаатар 7,469 9.1%
10 АН Ардчилсан нам О.Магнай Отгонжаргал Магнай 7,324 8.9%
11 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Ш.Гантулга Шагдарсүрэнгийн Гантулга 6,365 7.8%
12 АН Ардчилсан нам П.Цэцэгмаа Пүрэв Цэцэгмаа 6,132 7.5%
13 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл А.Амарбаяр Адъяабатын Амарбаяр 5,621 6.9%
14 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Р.Ням-Очир Ринчинлхүмбийн Ням-Очир 5,038 6.1%
15 ШЭ Шинэ эвсэл Б.Цогтгэрэл Баянжаргалын Цогтгэрэл 4,242 5.2%
16 АТН Ард Түмний нам Ш.Гантулга Шагдарсүрэнгийн Гантулга 3,333 4.1%
17 МНН Монголын Ногоон нам Ц.Эрдэнэчулуун Цэвэграшийн Эрдэнэчулуун 3,329 4.1%
18 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Энхсайхан Даньдайн Энхсайхан 2,953 3.6%
19 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Түвшинтөр Цэрэндоржийн Түвшинтөр 1,689 2.1%
20 ШЭ Шинэ эвсэл Д.Батбаяр Донжоогийн Батбаяр 1,093 1.3%
21 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл М.Алтанхуяг Мягмарын Алтанхуяг 693 0.8%
22 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Н.Ган-Од Нямдоржийн Ган-Од 599 0.7%
23 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Баяраа Бямбаринчингийн Баяраа 585 0.7%
24 ЗОН Зон Олны нам П.Мөнхчимэг Пүрэвсүрэнгийн Мөнхчимэг 567 0.7%
25 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам А.Батдорж Алтанцэцэгийн Батдорж 502 0.6%
26 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Л.Лхагвадорж Лхүндэвийн Лхагвадорж 449 0.5%
27 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам Ч.Мөнхбаяр Чулуундоржийн Мөнхбаяр 366 0.4%
Бусад
29-р тойрог, 3 мандат
# Нам/эвсэл Нэр дэвшигч Санал %
1 МАН Монгол Ардын нам Г.Амартүвшин Ганибалын Амартүвшин 37,476 42.1%
2 МАН Монгол Ардын нам Д.Сарангэрэл Даваажанцангийн Сарангэрэл 37,457 42.1%
3 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Т.Доржханд Тогмидын Доржханд 24,449 27.5%
4 МАН Монгол Ардын нам Ж.Алдаржавхлан Жуковын Алдаржавхлан 23,606 26.5%
5 АН Ардчилсан нам Б.Түвшин Банзрагч Түвшин 19,275 21.6%
6 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ж.Эрхэмбаатар Жаргалцэнгэл Эрхэмбаатар 14,396 16.2%
7 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Н.Номтойбаяр Нямтайширын Номтойбаяр 13,960 15.7%
8 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Болд Лувсанвандангийн Болд 12,557 14.1%
9 ТБЭ Та бидний эвсэл Т.Баярхүү Төмөрдөшийн Баярхүү 12,460 14.0%
10 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Ц.Цолмон Цэдэвийн Цолмон 11,795 13.2%
11 АН Ардчилсан нам Ч.ӨНӨРБАЯР Чадраабалын ӨНӨРБАЯР 9,062 10.2%
12 АН Ардчилсан нам Т.Энхсайхан Тэрбиш Энхсайхан 7,848 8.8%
13 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Т.Бат-Оргил Төрболдын Бат-Оргил 6,892 7.7%
14 ТБЭ Та бидний эвсэл Б.Наминчимэд Баасангийн Наминчимэд 5,238 5.9%
15 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Б.Мөнхцэлмэг Баярхүүгийн Мөнхцэлмэг 5,235 5.9%
16 ШЭ Шинэ эвсэл Э.Түвшин Эрдэнэдэлгэрийн Түвшин 5,086 5.7%
17 ЗХЭЭ Зөв хүн электорат эвсэл Г.Жавхлантөгс Ганбаатарын Жавхлантөгс 4,874 5.5%
18 ТБЭ Та бидний эвсэл Ц.Оюунбаатар Цэрэндашийн Оюунбаатар 4,561 5.1%
19 ШЭ Шинэ эвсэл Л.Ариунаа Лхагвадоржийн Ариунаа 3,824 4.3%
20 БДНД Бие даан нэр дэвшигч А.Галбадрах Аханбаярын Галбадрах 2,190 2.5%
21 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Д.Басандорж Даваагийн Басандорж 1,429 1.6%
22 БДНД Бие даан нэр дэвшигч Г.Батжаргал Гочоосүрэнгийн Батжаргал 415 0.5%
23 СҮХЭ Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл Б.Гэрэлтцолмон Батаагийн Гэрэлтцолмон 393 0.4%
24 ЭЧХН Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам С.Үүрцайх Сэрчингийн Үүрцайх 384 0.4%
25 МНН Монголын Ногоон нам Д.Энхболд Довдонгийн Энхболд 372 0.4%
26 ЗОН Зон Олны нам Ж.Оюунжаргал Жанчивын Оюунжаргал 369 0.4%
27 МНН Монголын Ногоон нам М.Нямгэрэл Мягмарын Нямгэрэл 345 0.4%
28 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам Н.Эрдэнэцэцэг Нанзаддоржийн Эрдэнэцэцэг 291 0.3%
29 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам О.Лхагвадорж Ойдовын Лхагвадорж 260 0.3%
30 АТОЗН Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам А.Дугармаа Агваанпүрэвийн Дугармаа 201 0.2%
Бусад
x