2018/01/20
Америк доллар
МОНГОЛ БАНК:
2,423.37₮
B30
УЛААНБААТАР
-20°
|
-27°
B28
УЛААНБААТАР
-26°
|
-32°
B30
УЛААНБААТАР
-27°
|
-37°
22:00
S32
-32°
23:00
S32
-34°
00:00
S32
-34°
01:00
S32
-34°
02:00
S44
-36°
03:00
S44
-36°
04:00
S44
-36°
05:00
S44
-36°
06:00
S44
-36°
07:00
S44
-37°
08:00
S44
-37°
09:00
S44
-37°
Энэ мэдээ хуучирсан буюу 2016/06/09 -нд нийтлэгдсэн мэдээ болно.

НИТХ-ын сонгуульд ИЗНН-ын 14 нэр дэвшигчийг нэмж бүртгэжээ

Б.МАНЛАЙ, IKON.MN
2016 оны 6 сарын 9
IKON.MN
НИТХ-ын сонгуулийн нэр дэвшигчдийн талаарх мэдээллүүдийг ЭНД дарж унших боломжтой.

Нийслэлийн Сонгуулийн хорооны 49 дүгээр тогтоолоор нийслэл дэх Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн 2016 оны 06 дугаар сарын 03-ны өдрийн 425 дугаар шийдвэрийн дагуу Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын 2016 оны сонгуульд Иргэний Зориг Ногоон Намаас 14 нэр дэвшигчийг бүртгэжээ.

Сонгуулийн тухай хууль болон бусад холбогдох хууль тогтоомжийг мөрдөж ажиллахыг нэр дэвшигчдэд үүрэг болгосон байна.

Ингэснээр Нийслэлийн ИТХ-д 286 нэр дэвшигч 45 тойрогт өрсөлдөхөөр болж байна.

/Жагсаалтад нэмж бүртгүүлсэн ИЗНН-ын нэр дэвшигчдийг тодруулсан болно./

Д/д НИТХ-ын тойргийн дугаар Нэр дэвшигчийн нэр Нам эвсэл, бие даагчийн нэр
1 1-р тойрог Доржпаламын ХОСБАЯР Монгол Ардын Нам
2 Лхагвасүрэнгийн НАРАНТУЯА Ардчилсан Нам
3 Дамдинжавын ОТГОНБАЯР Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
4 Хувьтайгийн ТӨРИЙНЖАВХЛАН Иргэний Зориг Ногоон Нам
5 Даваажавын ПЭЛЖИД Иргэний Хөдөлгөөний Нам
6 Галсангийн НЯМДАРЖАА Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
7 2-р тойрог Жамсрандоржийн БАТСАЙХАН Монгол Ардын Нам
8 Батмөнхийн МӨНГӨНСҮХ Ардчилсан Нам
9 Жунайгийн АЛТАНГЭРЭЛ Иргэний Зориг Ногоон Нам
10 Баярсайханы УЯНГА Иргэний Хөдөлгөөний Нам
11 Нэргүйн БААТАРНЯМ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
12 3-р тойрог Жанцангийн БАТБАЯСГАЛАН Монгол Ардын Нам
13 Төмөрчунагийн НЯМЦЭЦЭГ Ардчилсан Нам
14 Алтанхуягийн БАРХҮҮ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
15 Энхтунгалагийн ЭНХБАТ Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам
16 Нямбалын БАТТУЛГА Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
17 4-р тойрог Чимэд-Очирын МЭНДБАЯР Монгол Ардын Нам
18 Цогтоогийн ОДОНТУНГАЛАГ Ардчилсан Нам
19 Очирболдын САРАНТУЯА Иргэний Зориг Ногоон Нам
20 Хоролдоржийн ЭРДЭНЭЧИМЭГ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
21 Нармандахын ЗОЛБАТ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
22 Долоонжингийн СОЁЛ-ЭРДЭНЭ Монгол Консерватив Нам
23 5-р тойрог Дашнямын МӨНХЖАРГАЛ Монгол Ардын Нам
24 Цэндийн ГОМБОСҮРЭН Ардчилсан Нам
25 Шагдарсүрэнгийн ЖАВЗАНДУЛАМ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
26 Хампааны ЦЭНДСҮРЭН Иргэний Зориг Ногоон Нам
27 Хажидсүрэнгийн АЛТАНЦАЦРАЛТ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
28 Наранбаатарын БАДРАЛ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
29 Баатаржавын ӨЛЗИЙБАТ Монгол Консерватив Нам
30 6-р тойрог Шижирбаатарын АНХМАА Монгол Ардын Нам
31 Ванчинхүүгийн ГАНБААТАР Ардчилсан Нам
32 Мягмарын ГЭРЭЛЦОГТ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
33 Галигаагийн БАЯРСАЙХАН Бүгд Найрамдах Нам
34 Амгалангийн ДАВААХҮҮ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
35 Мягмарын АМАРТҮВШИН Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
36 Дугарсүрэнгийн СҮХБААТАР Монгол Консерватив Нам
37 7-р тойрог Жамсранжавын ТОГТОХБАЯР Монгол Ардын Нам
38 Түмэндэлгэрийн БАТЦОГТ Ардчилсан Нам
39 Доржпүрэвийн МЯГМАРСҮРЭН Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
40 Цэрэнчимэдийн ЭНХБАЯР Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам
41 Лосолын БОР Иргэний Хөдөлгөөний Нам
42 Даваагийн БАЯСГАЛАН Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
43 8-р тойрог Гүнсэнгийн АТАРМАА Монгол Ардын Нам
44 Майнбаярын ТУЛГАТ Ардчилсан Нам
45 Товуусүрэнгийн САРУУЛ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
46 Батцэнгэлийн МӨНХЖАРГАЛ Иргэний Зориг Ногоон Нам
47 Загдын ДҮҮРЭНБИЛЭГ Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам
48 Намсрайн РАДНААСЭД Иргэний Хөдөлгөөний Нам
49 Сэлэнгийн ОНОНБАЯР Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
50 Мягмарын ГАНБААТАР Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
51 9-р тойрог Чулууны ГАНТУЛГА Монгол Ардын Нам
52 Содовын ҮНЭН Ардчилсан Нам
53 Дашдэлэгийн ДАШНЯМ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
54 Жамъянсүрэнгийн НЯМ Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам
55 Самбуугийн ЭНХТӨР Иргэний Хөдөлгөөний Нам
56 Лхагвадоржийн ДЭЛГЭРМАА Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
57 Баатаржавын ЗОЛЗАЯА Эх Орончдын Нэгдсэн Эвсэл
58 Өөлдийн МӨНХБАТ Бие даан нэр дэвшигч
59 10-р тойрог Нацагийн БАЯРМӨНХ Монгол Ардын Нам
60 Цэенгийн ЭНХЦЭНГЭЛ Ардчилсан Нам
61 Маамын МӨНХТУЯА Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
62 Ганхуягийн ТҮВШИНЖАРГАЛ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
63 Түншийн МӨНХНАСАН Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
64 Шаарийбуугийн НЯМ Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
65 Ундрахбилэгийн ДАВААЖАВ Бие даан нэр дэвшигч
66 11-р тойрог Борхүүгийн СҮХБААТАР  Монгол Ардын Нам
67 Жазагийн АМАРСАНАА Ардчилсан Нам
68 Ганбаатарын ГАНТУЛГА Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
69 Самбуугийн ЭРДЭНЭБОЛОР Иргэний Зориг Ногоон Нам
70 Жаргалын ОТГОНЦЭЦЭГ Бүгд Найрамдах Нам
71 Ариунболдын АРИУНЦАЦРАЛ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
72 Мижиддоржийн БАЯРСАЙХАН Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам
73 Пунцаагийн НАРАНГЭРЭЛ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
74 Умбанямбын ҮНЭНХҮҮ Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
75 12-р тойрог Дашзэгвийн АМАРБАЯСГАЛАН Монгол Ардын Нам
76 Нэргүйн НАЦАГДОРЖ Ардчилсан Нам
77 Гансүхийн СОДЦЭЦЭГ Бүгд Найрамдах Нам
78 Бишхүүгийн ДЭМБЭРЭЛДОДОВ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
79 Нямсүрэнгийн ГЭРЭЛТУЯА Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
80 13-р тойрог Түдэвийн ЦЭРЭННОРОВ Монгол Ардын Нам
81 Төмөрбаатарын БАЯСАХ Ардчилсан Нам
82 Дашжамцын ЗОРИГТ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
83 Чантуугийн ПҮРЭВЦЭРЭН Бүгд Найрамдах Нам
84 Батмөнхийн БАТБАЯР Иргэний Хөдөлгөөний Нам
85 Отгонтөгсийн ДУГАРСҮРЭН Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
86 14-р тойрог Сайхансамбуугийн ЭРДЭНЭТУУЛ Монгол Ардын Нам
87 Бадарчийн ОТГОНБАЯР Ардчилсан Нам
88 Бямбадоржийн БАТБАЯР Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
89 Батаагийн ӨЛЗИЙХИШИГ  Бүгд Найрамдах Нам
90 Аюушийн АЛТАНХУЯГ Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам
91 Баатарын ПҮРЭВЖАРГАЛ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
92 Нямгаржавын АЛТАНСҮХ Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
93 Буянжаргалын ТУНГАЛАГ Монгол Консерватив Нам
94 15-р тойрог Энхтайваны  БАТ-АМГАЛАН              Монгол Ардын Нам
95 Алтангэрэлийн ЛХАГВАДОРЖ Ардчилсан Нам
96 Сугирын МААМ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
97 Сумъяагийн НАМУУНЦЭЦЭГ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
98 Чулууны ЧИНБАЯР Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
99 Сүхбатын ЗОРИГТБААТАР Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
100 16-р тойрог Батсуурийн ОТГОНСҮХ Монгол Ардын Нам
101 Баатарын МӨНХГЭРЭЛ Ардчилсан Нам
102 Баатаррагчаагийн МӨНХЗУЛ Бүгд Найрамдах Нам
103 Энхтайваны ХИШИГБАЯР Иргэний Хөдөлгөөний Нам
104 Сэлэнгийн ОРХОНБАЯР Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
105 Юнгэрийн ДЭЛГЭРМАА Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
106 Артурын АМАРТҮВШИН Монгол Консерватив Нам
107 17-р тойрог Цогтсайханы  ТӨРХҮҮ Монгол Ардын Нам
108 Чадраагийн БЭЛЭГСАЙХАН Ардчилсан Нам
109 Санжжавын ЗОРИГОО Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
110 Довуучийн ДОЛГОРСҮРЭН Иргэний Зориг Ногоон Нам
111 Цэдэвийн АЛТАНГЭРЭЛ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
112 Цэндийн НАРАНГЭРЭЛ Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
113 Пүрэвдоржийн БАДРАЛ Монгол Консерватив Нам
114 18-р тойрог Цэндсүрэнгийн САНДУЙ Монгол Ардын Нам
115 Манжийн ЦЭВЭЭН-ОЧИР Ардчилсан Нам
116 Очирсүрэнгийн МӨНХЧИМЭГ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
117 Даваасамбуугийн БАЯРСАЙХАН Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
118 19-р тойрог Бямбадоржийн ЦОЛМОН Монгол Ардын Нам
119 Лувсандагвын САЙНТӨГС Ардчилсан Нам
120 Доржсүрэнгийн НЯМХҮҮ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
121 Самбуугийн МӨНХЦЭЦЭГ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
122 Халтархүүгийн ГАНТӨМӨР Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
123 20-р тойрог Батсүрэнгийн БЯМБАДОРЖ Монгол Ардын Нам
124 Нямдаваагийн ГАНТӨМӨР Ардчилсан Нам
125 Мандахнарын Мягмарсайхан Бүгд  Найрамдах Нам
126 Бат-Эрдэнийн ДАВААДОРЖ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
127 Багдайн БАТТУЛГА Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
128 21-р тойрог Дагвын БАЯРСАЙХАН Монгол Ардын Нам
129 Шаравын ОДГЭРЭЛ Ардчилсан Нам
130 Түмэн-Өлзийн ЭРДЭНЭТУНГАЛАГ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
131 Батжаргалын БАТТҮШИГ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
132 Бат-Эрдэнийн ЗОЛБОО Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
133 22-р тойрог Самданнямын МӨНХЧУЛУУН Монгол Ардын Нам
134 Чойжинжавын БЯМБАЖАВ Ардчилсан Нам
135 Гомбосүрэнгийн ТУНГАЛАГ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
136 Цэрэндоржийн СОЛОНГО Иргэний Хөдөлгөөний Нам
137 Чинбатын БУРМАА Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам
138 Чимэдрэгзэнгийн ПҮРЭВ-ОСОР Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
139 Халзайн ЖАМСРАН Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
140 23-р тойрог Мягмаржавын ХАЛИУНБАТ Монгол Ардын Нам
141 Даньдайн ЭНХСАЙХАН Ардчилсан Нам
142 Цэндсүрэнгийн БАЯРСАЙХАН Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
143 Энхжаргалын ПҮРЭВДОРЖ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
144 Даваадоржийн ХАС Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
145 Болдын ДОРЖХАНД Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
146 24-р тойрог Рэнцэндагвын ДАГВА Монгол Ардын Нам
147 Пүрэвдоржийн ГАЛИНДЭВ Ардчилсан Нам
148 Банзрагчийн БАТБОЛД Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
149 Чимэдийн ДАВААСҮРЭН Бүгд Найрамдах Нам
150 Сүрэнгийн БАДМААРАГ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
151 Гантулгын БАТТУЛГА Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
152 Даваагийн АЛТАНГЭРЭЛ Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
153 25-р тойрог Чулуунбаатарын МӨНХБАТ  Монгол Ардын Нам
154 Дашжамцын БАТТУЛГА Ардчилсан Нам
155 Даваацэрэнгийн ДАВААЦАЦРАЛ Бүгд Найрамдах Нам
156 Цоггэрэлийн УЯНГА Иргэний Хөдөлгөөний Нам
157 Доржзовдын ЭНХБАТ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
158 Цэдэнсономын ЦОГТСАЙХАН  Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
159 Баярмагнайгийн МӨНХЗАЯА Монгол Консерватив Нам
160 26-р тойрог Хандсүрэнгийн ХАТАНБААТАР Монгол Ардын Нам
161 Дамбийжавын ХҮРЭЛБААТАР Ардчилсан Нам
162 Дондогийн ГАНБОЛД Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
163 Дамдинсүрэнгийн ДАРАМДОРЖ Иргэний Зориг Ногоон Нам
164 Чулуунбаатарын ЗОЛЗАЯА Бүгд Найрамдах Нам
165 Дүгэрсүрэнгийн СҮХЖАРГАЛМАА Иргэний Хөдөлгөөний Нам
166 Нямготовын ҮНЭНБОДРОЛ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
167 Лувсандоржийн БАЯРСАЙХАН Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
168 27-р тойрог Цэвэлрагчаагийн АРИЛДИЙПҮРЭВ Монгол Ардын Нам
169 Даваасүрэнгийн БАДАРСАН Ардчилсан Нам
170 Нямдаваагийн МОНСОР Иргэний Зориг Ногоон Нам
171 Лхагвадоржийн НЯМГЭРЭЛ Бүгд Найрамдах Нам
172 Батзоригийн ЭРДЭНЭЭ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
173 Алтангэрэлийн ЭНХБАТ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
174 28-р тойрог Оросбаатарын МӨНГӨНШАГАЙ Монгол Ардын Нам
175 Хөххүүгийн БОЛОРМАА Ардчилсан Нам
176  Энхболдын НАРАНЧИМЭГ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
177  Даваасүрэнгийн БАЙГАЛМАА Бүгд Найрамдах Нам
178 Чагнаадоржийн ХОНГОРЗУЛ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
179 Дашчойнхорын БОЛДБААТАР Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
180 29-р тойрог Готовын ТӨМӨРБААТАР  Монгол Ардын Нам
181 Сорогжоогийн ОЧИРБАТ Ардчилсан Нам
182 Жадамбын БУРМАА Бүгд Найрамдах Нам
183 Сэтэвийн ШААРИЙБУУ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
184 Жигжидсүрэнгийн ОТГОНБОР Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
185 Өнөтэгшийн ХАТАНБААТАР Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
186 30-р тойрог Пүрвээгийн БАЯРХҮҮ Монгол Ардын Нам
187 Балжиннямын ГАН-ЭРДЭНЭ Ардчилсан Нам
188 Галбадрахын ГАНТУЛГА Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
189 Баяраагийн ГАЛМАНДАХ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
190 Энхжаргалын АМГАЛАНБААТАР Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
191 Банзрагчийн ДУГАРСҮРЭН Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
192 31-р тойрог Цагааны БАЙГАЛМАА Монгол Ардын Нам
193 Баярхүүгийн НАРАНЦАЦРАЛТ Ардчилсан Нам
194 Алимаагийн НЯМДОРЖ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
195 Даваажавын МӨНХБААТАР Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
196 32-р тойрог Гомбосүрэнгийн БАТСАЙХАН Монгол Ардын Нам
197 Ёндонгийн ЦАЦРАЛТУЯА Ардчилсан Нам
198 Цэрэндашийн НАРАНГЭРЭЛ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
199 Чойжилжавын БАТБАЯР Бүгд Найрамдах Нам
200 Раднаабазарын ГАНБАТ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
201 Ягааны ДАШДОРЖ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
202 Баярсайханы ГАНБААТАР Эх Орончдын Нэгдсэн Эвсэл
203 Түвшинбаярын ТЭМҮҮЛЭН Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
204 Уламбаярын БАТБАЯР Монгол Консерватив Нам
205 33-р тойрог Чимэддоржийн БАТЗОРИГ Монгол Ардын Нам
206 Пүрэвийн БАТЧИМЭГ Ардчилсан Нам
207 Ядамрагчаагийн ПҮРЭВГАРЬД Иргэний Зориг Ногоон Нам
208 Самбуугийн ЭНХТУЯА Бүгд Найрамдах Нам
209 Дамдиндоржийн БОЛОР-ЭРДЭНЭ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
210 Рэнцэндоржийн МӨНХЦЭЦЭГ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
211 34-р тойрог Эрдэнэбилэгийн НАРАНТУНГАЛАГ Монгол Ардын Нам
212 Банзрагчийн ТҮВШИН Ардчилсан Нам
213 Рэнцэнхорлоогийн МАНЛАЙБАЯР Иргэний Хөдөлгөөний Нам
214 Зундуйн БАЯРСАЙХАН Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
215 Нямдоржийн ЭНХБАТ Эх Орончдын Нэгдсэн Эвсэл
216 35-р тойрог Жуковын АЛДАРЖАВХЛАН Монгол Ардын Нам
217 Архадийн ЦЭРЭНБАТ Ардчилсан Нам
218 Ганбатын ГАНБОЛОР Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
219 Бүүвэйбаатарын БОЛОРМАА Иргэний Хөдөлгөөний Нам
220 Сүхийн ОЮУНЦЭЦЭГ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
221 Ариунмаагийн УУГАНБАЯР Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
222 36-р тойрог Баасангийн ЦЭРЭН Монгол Ардын Нам
223 Эрдэнийн БАТ-ҮҮЛ Ардчилсан Нам
224 Алтанцэцэгийн ГАНБАТ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
225 Болдын ОДГЭРЭЛ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
226 Бямбасүрэнгийн ЖАГАР Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
227 Жамбажамцын БАТСАЙХАН Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
228 37-р тойрог Балжиннямын МӨНХБАТ Монгол Ардын Нам
229 Батаагийн БАТХУЯГ Ардчилсан Нам
230 Нацагдоржийн АНХБАЯР Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
231 Очирын БАТДАВАА Бүгд Найрамдах Нам
232 Болдын ӨЛЗИЙБАЯР Иргэний Хөдөлгөөний Нам
233 Ламжавын ШАГДАРРАГЧАА Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
234 Ванягийн ЕСӨНТӨМӨР Эх Орончдын Нэгдсэн Эвсэл
235 Дашзэвэгийн ОДБАЯР Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
236 38-р тойрог Нацагдоржийн БАТСҮМБЭРЭЛ Монгол Ардын Нам
237 Лхамсүрэнгийн ЭНХТУЯА Ардчилсан Нам
238 Дашнямын ГАНЧУЛУУН Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
239 Ламхүүгийн НАРАНЧИМЭГ Бүгд Найрамдах Нам
240 Бодийн БОЛДБААТАР Иргэний Хөдөлгөөний Нам
241 Цэндийн СОДХҮҮ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
242 Эрдэнэдэлгэрийн АРИУНТУЯА Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
243 39-р тойрог Шагдаррагчаагийн ҮНЭНБАТ Монгол Ардын Нам
244 Тогоочийн БАТ-ЭРДЭНЭ Ардчилсан Нам
245 Отгонтөгсийн АРИУНБОЛД Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
246 Шагдарсүрэнгийн БАТСҮРЭН Иргэний Зориг Ногоон Нам
247 Сэрээнэнгийн ОТГОНБАЯР Бүгд Найрамдах Нам
248 Тогтмолын МӨНХБАТ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
249 Будсүрэнгийн ЗОРИГОО Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам
250 Батмөнхийн БАЯСГАЛАН Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
251 40-р тойрог Дамжингийн БАТ-ЭРДЭНЭ Монгол Ардын Нам
252 Цэндийн БААТАРХҮҮ Ардчилсан Нам
253 Батжаргалын БУНДХОРОЛ Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
254 Баасанжавын МӨНХЦЭЦЭГ Бүгд Найрамдах Нам
255 Нэргүйн ОЮУНСУВД Иргэний Хөдөлгөөний Нам
256 Уртнасангийн Энхтүвшин Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
257 41-р тойрог Мангалжавын ЭРДЭНЭТУЯА Монгол Ардын Нам
258 Дагвын АЛТАНХУЯГ Ардчилсан Нам
259 Пүрэвдоржийн БАТБАЯР Иргэний Зориг Ногоон Нам
260 Удвалын НАРАН Бүгд Найрамдах Нам
261 Чулуунбаатарын ТҮВШИНБАЯР Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
262 Самданхүүгийн ЭРДЭНЭЦОГТ Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
263 42-р тойрог Жамсрангийн ЭРДЭНЭБАТ Монгол Ардын Нам
264 Лхамсүрэнгийн НАРАНБААТАР Ардчилсан Нам
265 Оюунжаргалын АНХБАЯР Тусгаар Тогтнол Эв Нэгдэл Эвсэл
266 Дашзэвэгийн АЛТАНЦЭЦЭГ Иргэний Зориг Ногоон Нам
267 Ёндонжамцын ОДГЭРЭЛ Бүгд Найрамдах Нам
268 Батмөнхийн БЭЛГҮТЭЙ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
269 Мягмарын ЛХАГВАЖАВ Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
270 Туулын ТӨГӨЛДӨР Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
271 Солооны ЭНХБАЯР Бие даан нэр дэвшигч
272 43-р тойрог Цэндийн САНДАГ-ОЧИР Монгол Ардын Нам
273 Оюунбаатарын МӨНХТУЛГА Ардчилсан Нам
274 Дашдондогийн ДАГВАСҮРЭН Иргэний Зориг Ногоон Нам
275 Борхүүгийн ТӨР-ЭРХ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
276 Цэрэндоржийн ХИШИГБААТАР Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
277 44-р тойрог Батсүрэнгийн БАТНАСАН Монгол Ардын Нам
278 Нямаагийн БАТАА Ардчилсан Нам
279 Тыкалын УРАНЧИМЭГ Иргэний Хөдөлгөөний Нам
280 Дашцэрэнгийн ЭНХСАЙХАН Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
281 Оюундэлгэрийн БЯМБАДЭЛГЭР Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам
282 45-р тойрог Сайнбуянгийн АМАРСАЙХАН Монгол Ардын Нам
283 Пүрэвжавын ГАНЗОРИГ Ардчилсан Нам
284 Султаны БАУЫРЖАН Иргэний Хөдөлгөөний Нам
285 Нацагийн БАЯРАА Монгол Ардын Хувьсгалт Нам
286 Адилбишийн ТУЯАБААТАР Бие даан нэр дэвшигч

ИЗНН-аас НИТХ-ын сонгуульд оролцуулах нэхэмжлэлийг Захиргааны хэргийн давж заалдах шатны шүүхэд гаргасан юм. Шүүхээс уг асуудлыг хэлэлцээд бүртгэх шийдвэрийг гаргасан аж.

 

Эх сурвалж: Нийслэлийн Сонгуулийн Хороо

x