2019/10/19
Америк доллар
МОНГОЛ БАНК:
2,679.03₮
B30
УЛААНБААТАР
|
B30
УЛААНБААТАР
|
-6°
B30
УЛААНБААТАР
|
-2°
18:00
S29
-1°
19:00
S29
-1°
20:00
S29
-1°
21:00
S29
-1°
22:00
S29
-2°
23:00
S29
-2°
00:00
S29
-3°
01:00
S29
-4°
02:00
S29
-5°
03:00
S29
-6°
04:00
S29
-6°
05:00
S29
-7°
Энэ мэдээ хуучирсан буюу 2016/04/25 -нд нийтлэгдсэн мэдээ болно.

Нийслэлийн дүүргүүдийн СОНГУУЛИЙН ХОРОО байгуулагдлаа

А.Төгөлдөр, iKon.mn
2016 оны 4 сарын 25
iKon.MN

Сонгуулийн Ерөнхий хорооны 2016 оны 04 сарын 18-ны өдрийн 21 дүгээр тогтоолоор Монгол Улсын Их Хурлын болон Аймаг, нийслэлийн Иргэдийн төлөөлөгчдийн хурлын 2016 оны ээлжит сонгуулийг зохион байгуулах сонгуулийг хороодыг байгуулсан.

Нийслэлийн сонгуулийн хорооны даргаар:
Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газрын дарга Ё.Гэрэлчулуун

Нарийн бичгийн даргаар:
Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын дэд дарга Э.Болорчулуун

Гишүүдээр:

  • Нийслэлийн Боловсролын газрын дарга Ц.Отгонбагана
  • Нийслэлийн Өмчийн харилцааны газрын орлогч дарга Т.Батдорж
  • Нийслэлийн ИТХ-ын Ажлын албаны Зохион байгуулалтын хэлтсийн дарга Б.Алтансоёмбо
  • Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газрын Хууль, эрх зүйн хэлтсийн ахлах мэргэжилтэн Д.Баялагцэнгэл
  • Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн Тамгын газрын ахлах референт Д.Чадраабал
  • Нийслэлийн Засаг даргын Тамгын газрын Санхүү, төрийн сангийн хэлтсийн мэргэжилтэн Б.Норжинлхам
  • Шударга өрсөлдөөн, хэрэглэгчийн төлөө газрын улсын ахлах байцаагч Ж.Хичээнгүй нар ажиллаж байгаа юм.

Нийслэлийн сонгуулийн хороо 04 сарын 22-ны өдөр анхдугаар хуралдаанаа хийж, Сонгуулийн тухай хуулийн 33 дугаар зүйлийн 33.4 дэх хэсэгт заасны дагуу Монгол Улсын Их Хурлын болон нийслэлийн ИТХ-ын 2016 оны ээлжит сонгуулийг зохион байгуулах дүүргүүдийн сонгуулийн хороог байгууллаа.

Мөн нийслэлийн сонгуулийн хорооны гишүүдийн ажил үүргийн хуваарь, ойрын хугацаанд хийх ажлын төлөвлөгөөг хэлэлцэн батлав гэж Нийслэлийн ЗДТГ-ын Хэвлэл мэдээлэл, олон нийттэй харилцах хэлтсээс мэдээллээ. 

МОНГОЛ УЛСЫН ИХ ХУРЛЫН БОЛОН НИЙСЛЭЛИЙН ИТХ-ЫН 2016 ОНЫ ЭЭЛЖИТ СОНГУУЛИЙГ ЗОХИОН БАЙГУУЛАХ ДҮҮРГИЙН СОНГУУЛИЙН ХОРООНЫ БҮРЭЛДЭХҮҮН 

 

Нэр, эцэг /эх/-ийн нэр

Эрхэлж буй ажил, албан тушаал

Сонгуулийн хороонд эрхлэх ажил

 

 

БАЯНГОЛ ДҮҮРЭГ

1

Долгорын

Дэлгэрмаа

БГД-ийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

2

Сүх-Очирын

Бямбадорж

БГД-ийн Өмч газрын харилцааны албаны  дарга

Нарийн бичгийн дарга

3

Төмөрбаатарын

Ууганбаяр

БГД-ийн ЗДТГ-ын ЗХХ-ийн мэргэжилтэн

Гишүүн

4

Чамбасүрэнгийн

Чулуунчимэг

УНДЕГ, ТСБ-ын газрын дарга

Гишүүн

5

Пунцагийн

Батбаяр

ННДГ ахлах байцаагч

Гишүүн

6

Баярсайханы

Хишигсайхан

НДЕГ-ын Мэргэжилтэн

Гишүүн

7

Пүрвээгийн

Цэцэгмаа

БГД-ийн ИТХ-ын Ажлын албаны дарга

Гишүүн

8

Нямсүрэнгийн

Алтанцэцэг

СХД-ийн НД-ийн Хэлтсийн дарга

Гишүүн

9

Алтанхуягын

Чинбат

БГД-ийн Хөдөлмөрийн.хэлтсийн дарга

Гишүүн

 

 

БАЯНЗҮРХ ДҮҮРЭГ

 

1

Батчулууны

Амартүвшин

БЗД-ийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

2

Цэвэгсүрэнгийн

Наранчимэг

БЗД-ийн ЗДТГ-ын

Санхүү, төрийн сангийн хэлтсийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

3

Чимид-Очирын

Мэндсайхан

БЗД-ИТХ

Ажлын албаны дарга

Гишүүн

4

Сэрээнэндагвын

Доржсумъяа

БЗД-ийн ИТХ-ын ЗБХэлтсийн дарга

Гишүүн

5

Галхүүгийн

Энхтайван

БЗД-ийн ИТХ-ын

Хуулийн хэлтсийн дарга

Гишүүн 

6

Чойжин-Осорын

Мөнхсайхан

БЗД-ийн ИТХ-ын

Хэлтсийн дарга

Гишүүн

7

Гомбын

Батцэцэг

БЗД-ийн ЗДТГ-ын

Мэргэжилтэн

Гишүүн

8

Уранбатын

Номин-Эрдэнэ

БЗД-ийн ЗДТГ-ын

Мэргэжилтэн

Гишүүн

9

Чулуунбаатарын

Октябрь

БЗД-ийн ЗДТГ-ын

Мэргэжилтэн

Гишүүн

 

СОНГИНОХАЙРХАН ДҮҮРЭГ

1

Гомбодоржын

Оюунбилэг

МСПК-ийн Захирал

Дарга

2

Эрдэнэцогтын

Нансалмаа

СХД-ийн ИТХ-ын хороо хариуцсан ажилтан

Нарийн бичгийн дарга

3

Шаандарын

Сэргэлэн

МХГ-ын Улсын ахлах байцаагч

Гишүүн

4

Пүрэвсүрэнгийн

 Эрдэнэбулган

ХЭҮСМҮТөв 

ХХХЭДгазрын дарга 

Гишүүн

5

Онхорын

Алтантуул

МХГ-ын Улсын ахлах байцаагч

Гишүүн

6

Халзангийн

Балжмаа

Алтанбулаг чөлөөт бүс менежер

Гишүүд

7

Жамсранжавын

Баттулга

ХААИС-ын Багш

Гишүүн

8

Сумъяагын

Мөнхцэцэг

ЗДТГ-ын Хороод  хариуцсан  мэргэжилтэн

Гишүүн

9

Жамъяндоржын

Янжмаа

 

СХД-ийн ИТХ-ын хороо хариуцсан ажилтан

Гишүүн

 

СҮХБААТАР ДҮҮРЭГ

1

Доржцэдэнгийн

Баасанбат

СБДЗДТГ

Тамгын газрын дарга

Дарга

2

Хишгээгийн

Золжаргал

НИТХ-ын ажлын алба

Зохион байгуулагч

Нарийн бичгийн дарга

3

Дашдаваагийн

Боргио

СБД-ийн ИТХ-ын Ажлын Албаны дарга

Гишүүн

4

Ёндонгийн

Нямцоо

СБД-ийн ЗДТГ

Хэлтсийн дарга

Гишүүн

5

Баатаржүрмэдийн

Эрдэнэхуяг

СБД-ын ИТХ-ын Хэлтсийн дарга

Гишүүн

6

Энэбишийн

Түвшинзаяа

СБД-ын ИТХ-ын ажилтан

Гишүүн

7

Баяраагийн

Булгантамир

 

Гишүүн

8

Бат-Эрдэнийн

Ганбаатар

 

Гишүүн

9

Бадамын

Мөнхцэцэг

Нийслэлийн хөдөлмөрийн газрын Албаны дарга

Гишүүн

 

ХАН-УУЛ ДҮҮРЭГ

1

Долгорын

Бат-Очир

ХУД-ийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

2

Чагцалын

Отгонжаргал

ХУД-ийн ИТХ-ын ахлах мэргэжилтэн

Нарийн бичгийн дарга

3

Маргадын

Нямгэрэл

ХУД-ийн ЗДТГ-ын

Захиргаа, хуулийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

4

Ванчины

Бэгз

ХУД-ийн ЗДТГ-ын

Худалдаа, үйлчилгээний хэлтсийн дарга

Гишүүн

5

Баастын

Алтанцэцэг

ХУД-ийн ЗДТГ-ын

Хөдөлмөрийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

6

Нямсүрэнгийн

Алдармаа

ХУД-ийн ЗДТГ-ын

Хүний нөөцийн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Гишүүн

7

Бат-Амгалангийн

Даваажав

ХУД-ийн ЗДТГ-ын

Дэд бүтэц, тохижилтын хэлтсийн дарга

Гишүүн

8

Пүрэвийн

Энхжаргал

ХУД-ийн ИТХ-ын

Эрх зүйн мэргэжилтэн

Гишүүн

9

Батбаярын

Очир

ХУД-ийн ЗДТГ-ын

Захиргаа, хуулийн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

 

ЧИНГЭЛТЭЙ ДҮҮРЭГ

1

Даваасүрэнгийн

Артаг

Уул уурхай яам

Төрийн нарийн бичиг

Дарга

2

Мөнхтуяагын

Уранцэцэг

ЧДЗДТГ

ЭЗТХ-ын мэргэжилтэн

Нарийн бичгийн дарга

3

 Түдэвдоржын

Балжинням

Нийслэлийн МХГ-т мал эмнэлгийн байцаагч

Гишүүн

4

Гочоосүрэнгийн

Энэбиш

49-р сургууль

Багш

Гишүүн

5

Моломнүрдэвийн

 Энхчимэг

47-р сургууль

багш

Гишүүн

6

Жаргалсайханы

Энхбат

АТҮТөвийн тээвэр зохицуулалтын газрын дарга

Гишүүн

7

Нэргүйн

Эрдэнэбилэг

Нийслэлийн Байгаль орчин ногооон хөгжлийн газар

дэд дарга

Гишүүн

8

Энхбатын

Онон

ЧДЗДТГ

ЗХХ-ын мэргэжилтэн

Гишүүн

9

Янживын

Алтанцэцэг

ЧДЗДТГ

ДБТХ-ийн мэргэжилтэн

Гишүүн

 

НАЛАЙХ

1

Орногбайн Манарбек

ЗДТГ-н дарга

Дарга

2

Ганбаатарын Мөнхзаяа

Дүүргийн ИТХ Нарийн бичгийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

3

Сэндоогын Батжаргал

СТСХ Мэргэжилтэн

Гишүүн

4

Баяраагын Ариунхүслэн

ЗХХ Мэргэжилтэн

Гишүүн

5

Төмөрбаатарын Баяртогтох

ЗХХ Мэргэжилтэн

Гишүүн

6

Баяржаргалын

Хүслэн

НДЗДТГ-ын мэргэжилтэн

Гишүүн

7

Мижидгалсангын Баатарцогт

ЗХХ Мэргэжилтэн

Гишүүн

8

Дондогын

Батдорж

ТҮК Инжинер

Гишүүн

9

Магсаржавын Баттулга

119-р сургууль Менежер

Гишүүн

 

 

БАГАНУУР

1

Юнгэрийн

Цэвэгжав

ХААА-ны Дарга

Дарга

2

Гармаагын

Бурмаа

132 цэцэрлэг,

Эрхлэгч

Нарийн бичгийн дарга

3

Дашзэвэгийн

Жаргалмаа

Статистикийн хэлтэс,

Дарга

Гишүүн

4

Ганбаатарын

Сүхбаатар

БТСХ,

Дарга

Гишүүн

5

Ширэмийн

Ижилбаяр

Хөдөлмөрийн хэлтэс,

Дарга

Гишүүн

6

Пүрэвдоогын

Баттүшиг

Усан спорт боулингийн төвийн

Дарга

Гишүүн

7

Отгоны

Баасанчулуун

НЗӨСТ,

Дарга

Гишүүн

8

Төмөрсүхийн

Лхагвасүрэн

Хөдөлмөрийн хэлтэс,

Мэргэжилтэн

Гишүүн

9

Чогсомын

Чулуунцэцэг

ЗДТГ,

Архивын мэргэжилтэн

Гишүүн

 

БАГАХАНГАЙ

 

1

Ванчин

Уранчимэг

НДХ-ийн Дарга

Дарга

2

Алтангэрэл

Анхбаяр

БХДүүрэг Хүүхэд гэр бүлийн хөгжлийн төв

Эрх зүйн мэргэжилтэн

Нарийн бичгийн дарга

3

Доёд

Жүгдэр

НХҮХ,

дарга

Гишүүн

4

Энхтайван

Болор-Эрдэнэ

Хөдөлмөрийн хэлтэс

Мэргэжилтэн

Гишүүн

5

Энхбаатар

Амарбат

НХҮХэлтэс

Мэргэжилтэн

Гишүүн

6

Энхбаатар

Эрдэнэзул

Хөдөлмөрийн Хэлтэс,

даргын туслах

Гишүүн

7

Бямбадорж

Гэрэлцолмон

БХДүүрэг ЗДТГазар Захиргаа хуулийн хэлтэс

Мэргэжилтэн

Гишүүн

8

Бумаа

Сувд-Эрдэнэ

НХҮХэлтэс

Мэргэжилтэн

Гишүүн

9

Баярсайханы

Мягмарсүрэн

БНД-ийн Хөдөлмөрийн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

 

x